Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за нивомер в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за нивомер в купето

    Здравейте колеги,един приятел има кола но с газов инжекцион и вътре на таблото има една малка плочица с 5 диодчета - 4 зелени и едно червено.на тази плочица пише Simgas-явно това е марката на газовия инжекцион.Въпросът ми е,може ли на моята обикновена газова уредба да се постави такъв нивомер в купето?ред. сега намерих и снимка
    Прикачени файлове
    1.6 16v Abarth

    #2
    Ако не се лъжа мисля, че е от значение каква е сондата на бутилката

    Коментар


      #3
      а нея може ли да я сменя за целта?и колко горе долу струва една сонда
      1.6 16v Abarth

      Коментар


        #4
        Може да се сложи, поне аз съм с подобен нивомер само че е LOVATO (такова ми е и АГУ-то).С обикновена уредба съм на автомобила от подписа ми.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          колега и аз съм с обикновена газова Ловато.значи ли че имам шанс ? какво друго ще ми трябва?отзад на бутилката където е стрелката за нивото на газта също пише ловато(незнам това цялото ли се води сондата или е вътре и не се вижда). можеш ли да покажеш твоя нивомер?
          1.6 16v Abarth

          Коментар


            #6
            Аз също съм с обикновено АГУ "LOVATO все пак и съм с моноинжекция мотор .Всичко по уредбата е LOVATO с изключение на залъгалките.Имам и евросонда ако това има значение.Снимка на ключа/нивомер в момента не мога да пусна за това пускам линк към това което представлява в общи линии: http://www.lovato-bg.com/index.php?p...mart&Itemid=14
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              batproho написа:
              Аз също съм с обикновено АГУ "LOVATO все пак и съм с моноинжекция мотор .Всичко по уредбата е LOVATO с изключение на залъгалките.Имам и евросонда ако това има значение.Снимка на ключа/нивомер в момента не мога да пусна за това пускам линк към това което представлява в общи линии: http://www.lovato-bg.com/index.php?p...mart&Itemid=14
              Аз съм със същия ключ и искам да ми показва нивото. Имам турска евросонда.Какво трябва да направя за да ми показва количеството газ на ключа?
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Ако въпроса е отправен към мен мога да ти кажа проводниците на самия ключ/нивомер по цветове кой за какво е, но къде да вържеш за да ти показва нивото не знам , все пак не съм си монтирал аз АГУ-то.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  Stefanaki написа:
                  .... Аз съм със същия ключ и искам да ми показва нивото. Имам турска евросонда.Какво трябва да направя за да ми показва количеството газ на ключа?
                  Колега а на евросондата има ли електронен нивомер (жак за кабел) ?
                  ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                  ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                  Коментар


                    #10
                    batproho написа:
                    Ако въпроса е отправен към мен мога да ти кажа проводниците на самия ключ/нивомер по цветове кой за какво е, но къде да вържеш за да ти показва нивото не знам , все пак не съм си монтирал аз АГУ-то.
                    Да, желая да зная
                    eh4ev07 написа:
                    Колега а на евросондата има ли електронен нивомер (жак за кабел) ?
                    Разбира се. В противен случай нямаше да питам.
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #11
                      Имам тук някакви записки и ако не съм объркал нещо по проводниците, те би трябвало да са:червен - +, черен - импулс, кафяв - маса, син - газ, сив - температурен датчик, зелен - нивомер.Записките са ми от газаджията който ми монтира АГУ-то но все пак не съм на 100% сигурен дали са достоверни.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        Може да се направи да показва количеството на газта,но доста трудно се докарва да показва точно.Аз имам опцията да регулирам нивото при което да гаснат лампичките и мога да кажа,че много трудно се наглася(софтуерно),да не говорим когато трябва да е механично.За целта е важно да бъдат спазени много точни ъглите на монтаж на бутилката...Може да се направи стрелката на бензина да показва количеството газ.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Това е най-добрия вариант,примерно когато си на банзин да отчита бензина на какво ниво е,като прехвърлиш на газ-да отчита газта.Но кой би могъл да го направи?Надали всеки жичкаджия би се навил
                          1.6 16v Abarth

                          Коментар


                            #14
                            При СТЕФАНАКИ нещата ще станат най лесно. :D Ще трябва да добавиш само един датчик 90ома (ако не се лъжа) отзад на сондата и си готов (мога да ти подаря един). Другите колеги ще трябва да сложат ключ с вазможност да показва нивото на горивото и подходящ датчик на нивомера.
                            "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
                            не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

                            Коментар

                            Working...
                            X