Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали този разход е нормален за толкова малка кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дали този разход е нормален за толкова малка кола

    Здравейте,Скоро си сложих АГУ Lovato. Смених свещите и въздушния филтър и автомобилът все още гори 12,7л газ в града и 9л извънградско. Колата е Пунто 1997, 1,2 куб, 60 кс, моноинжкцион. Газаджията каза, че този разход е нормален, но аз все пак си мисля, че е твърде висок. Мои познати с къде къде по мощни коли горят толкова, че даже и по-малко.До колкото зная единственото нещо, което може да се направи повече е центровка при Елкон.Ако би имало значение колата гореше 8 л бензин в града и 6 извън града.Благодаря предварително.
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    #2
    Re: Дали този разход е нормален за толкова малка кола

    scrolllock написа:
    Здравейте,Скоро си сложих АГУ Lovato. Смених свещите и въздушния филтър и автомобилът все още гори 12,7л газ в града и 9л извънградско. Колата е Пунто 1997, 1,2 куб, 60 кс, моноинжкцион. Газаджията каза, че този разход е нормален, но аз все пак си мисля, че е твърде висок. Мои познати с къде къде по мощни коли горят толкова, че даже и по-малко.До колкото зная единственото нещо, което може да се направи повече е центровка при Елкон.Ако би имало значение колата гореше 8 л бензин в града и 6 извън града.Благодаря предварително.
    7,5-8,0-9 извънградско е нормално за автомобила зависи как настъпваш най-дясното педалче друго всичко е лъжа.В град като София,Варна,Бургас,Пловдив вече и някой други да паднеш под 14 е голям късмет разхода в град по-добре вече да се измерва в моточасове.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами от Пловдив съм, не настъпвам колата изобщо, даже по-скоро съм от бавните шофьори. Мисля, че друг фактор е това, че работата ми е на 10 мин с кола и това й е най-редовния курс за обикаляне, но все пак колеги ми казват, че този разход 12,7 в града е ужааасно завишен при условие, че съм карал с 8 бензин на същите условия. Казаха ми, че макс трябва да гори 10 газ.
      Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

      Коментар


        #4
        Разход от 10-11л. за град като Пловдив си е направо супер но Лятото, сега вече захладя а щом маршрута ти до работа ти е толкова кратък не се чуди.Ти караш колата винаги със СТУДЕН двигател от там разхода скача неимоверно т.е 12-13 Зимата може и 15л да стигне.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Колега моят разход на браво 1.6 16в обикновенно АГУ без никакви екстри е 16 градско, газаджиите казват че всичко е наред:свещи, кабели, изпарител/сменени мембрани и сичко зачистено по него/марка EMME GAS с двете врътки за реглаж ако е от значение, филтри/въздушен и газов/. Лятото с 10лв гас извънградско минавах към 120км= 8-9 гас. Явно такова ни е карането градско. Ако някои има някакви предложения и аз се присъединявам към колегата

          Коментар


            #6
            Ми ти ше кажеш дали е нормално.Мойто пунто е 1.6 инжекцион 94г с обикновенна газова (турска) и разхода в града е 9-10 извън града 7.5

            Коментар


              #7
              ivan_cirkov90 написа:
              Ми ти ше кажеш дали е нормално.Мойто пунто е 1.6 инжекцион 94г с обикновенна газова (турска) и разхода в града е 9-10 извън града 7.5
              Еее колега, ти твоята кола да я дърпаш? Какъв е тоя разход от 9/100 крадско в София? Говориме си на сериозна тема, а не рибарски лафове. Нищо лично, не ме разбирай като заяждане и т.н. ама мисля че доста колеги разбират, че това което си написал са пожелателни числа за разход. Да не я засичаш с добълване на бутилката, че тогава може да ти даде и 5? Аз имам 1,6 16 и съм на 8-9л. на дълго и не ми се мисли на късо :D Успех

              Коментар


                #8
                хм радвай се колега аз карам 1.6 в града /Русе/ бензин ми гори средно 10 , а майка ми с нейното "икономично" типо 1.1 карбуратор дава 12++ газ :D

                Коментар


                  #9
                  mihr написа:
                  ivan_cirkov90 написа:
                  Ми ти ше кажеш дали е нормално.Мойто пунто е 1.6 инжекцион 94г с обикновенна газова (турска) и разхода в града е 9-10 извън града 7.5
                  Еее колега, ти твоята кола да я дърпаш? Какъв е тоя разход от 9/100 крадско в София? Говориме си на сериозна тема, а не рибарски лафове. Нищо лично, не ме разбирай като заяждане и т.н. ама мисля че доста колеги разбират, че това което си написал са пожелателни числа за разход. Да не я засичаш с добълване на бутилката, че тогава може да ти даде и 5? Аз имам 1,6 16 и съм на 8-9л. на дълго и не ми се мисли на късо :D Успех
                  Сипи 10 литра пък да видим Не съм принуждавал никой дами вярва.!Карам си нормално,сменям предавките до 3000 оборота,включвам 5-та с 60км/ч когато е възможно , колко искаш да ми харчи ?

                  Коментар

                  Working...
                  X