Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ на Пунто 1.1 - предимства и недостатъци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    velko_sz написа:
    Слагай газова не се чуди много, че аз се чудих 5 месеца и сега ме е яд че несъм сложил газова още тогава но преди 2-3 седмици сложих BRC и съм много доволен засега колата си върви много добре на газ аз очаквах мощността и да падне повече
    къде и слага газ че аз днес се обадих 2-ти в газ комерс 1-во ми казаха кьм 430 а после 2-ия път се обадих за да питам кога могат да ми сложат газовата и пак попитах за цената защото беше друг човек ими каза че е някаде към 470лв та сега незная какво да правя
    brava 1.4 12v.sx
    drive fast or go home

    Коментар


      #17
      газ

      Ами вземи 500 и отгоре щото като е сложат трябва да сипеш газ и тогава да е настроят на слух а като минеш500 км. с газ анализа зависи каде ще слегаш .Но винаги ще излъжат които и да е с малки исключения .Моятя е 480 лв.но + 30 нови кабели за свещите и разкарване до Младост 3 СБА а аз съм в Люлин7 и въобще началото е трудно . Особенно докато свикнеш /Ако изобщо свикнеш/ иначе от начало сложих за 10 лв. -12л. да пробвам 100 км минах сега с 10лв.-12л.110 за другият път ако е 9.5 добре .и като направиш сметка ако е 10 /100 всеедно 5/100 бензин ГРАТСКО .Разлика в парите доста . Щото 5 гратско бензин и най новата кола не гори.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        Re: газ

        kluchar написа:
        Ами вземи 500 и отгоре щото като е сложат трябва да сипеш газ и тогава да е настроят на слух а като минеш500 км. с газ анализа зависи каде ще слегаш .Но винаги ще излъжат които и да е с малки исключения .Моятя е 480 лв.но + 30 нови кабели за свещите и разкарване до Младост 3 СБА а аз съм в Люлин7 и въобще началото е трудно . Особенно докато свикнеш /Ако изобщо свикнеш/ иначе от начало сложих за 10 лв. -12л. да пробвам 100 км минах сега с 10лв.-12л.110 за другият път ако е 9.5 добре .и като направиш сметка ако е 10 /100 всеедно 5/100 бензин ГРАТСКО .Разлика в парите доста . Щото 5 гратско бензин и най новата кола не гори.
        ГраТски, ти нали си от ВелинграТ! Ще те пратя в трети клас човеко!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #19
          Re: газ

          kluchar написа:
          Ами вземи 500 и отгоре щото като е сложат трябва да сипеш газ и тогава да е настроят на слух а като минеш500 км. с газ анализа зависи каде ще слегаш .Но винаги ще излъжат които и да е с малки исключения .Моятя е 480 лв.но + 30 нови кабели за свещите и разкарване до Младост 3 СБА а аз съм в Люлин7 и въобще началото е трудно . Особенно докато свикнеш /Ако изобщо свикнеш/ иначе от начало сложих за 10 лв. -12л. да пробвам 100 км минах сега с 10лв.-12л.110 за другият път ако е 9.5 добре .и като направиш сметка ако е 10 /100 всеедно 5/100 бензин ГРАТСКО .Разлика в парите доста . Щото 5 гратско бензин и най новата кола не гори.
          то винаги 1-ия пьт е трудно :P ама аз им се обадих 2 за 1 4ас ими казаха около 50 лв разлика а утре сигорно 6те е около 100 там дали неса малко мо6енитси
          brava 1.4 12v.sx
          drive fast or go home

          Коментар


            #20
            e

            Що че бъркам буквите ли? ами аз пиша на тъмно иначе детето и той изка да идва да пише и става една А и пиша като кълвач.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              Re: e

              kluchar написа:
              Що че бъркам буквите ли? ами аз пиша на тъмно иначе детето и той изка да идва да пише и става една А и пиша като кълвач.
              Майтап бе..аре да си ходим събота и неделя.Накупих си всички филтри от Пазарджик и ги забравих във Велинград, та събота с маслото от тук бегом там.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #22
                skier написа:
                velko_sz написа:
                Слагай газова не се чуди много, че аз се чудих 5 месеца и сега ме е яд че несъм сложил газова още тогава но преди 2-3 седмици сложих BRC и съм много доволен засега колата си върви много добре на газ аз очаквах мощността и да падне повече
                къде и слага газ че аз днес се обадих 2-ти в газ комерс 1-во ми казаха кьм 430 а после 2-ия път се обадих за да питам кога могат да ми сложат газовата и пак попитах за цената защото беше друг човек ими каза че е някаде към 470лв та сега незная какво да правя
                Сложих си газовата в един газ - сервиз в Горубляне взеха ми 390лв. за газова BRC с обикновенна 30 литрова бутилка това беше най евтиния вариант за пунто, педложиха ми и доста други варианти но на друга цена.телефоните са им: 02/9782082, 02/9736724каквато цена ми казаха по телефона такава беше и след 2 дена на място
                PUNTO 1.1 94г.

                Коментар


                  #23
                  Велинград

                  Ами да и аз така мисля да си ходя ако баба гледа внука си да иначе само ядове. Аз тогава имам ИМЕНДЕН и май ще имаме и събиране от завършване на училище и ще има за какво да се пие . То и без повод става НО сам не мога да пия . Сега имам и газова и трябва да навива 500 км . Може да се видим .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    една позабравена тема....

                    от доста време мисля за газ..... и чакам съвети дали е икономически обосновано....за 6 месеца съм минал 10 000 км. 6 л. на 100 - 600 л.като гледам разликата в цената на литър газ и бензин - 0.75 лв. все повече се замислям... 600 по 0.75 450 лв. - горе долу 1 газова...мисля си за бутилка , която се слага вместо резервната гума... май са 35-6 литра... някой разработил ли го е този вариант??? и къде си е сложил резервната гума. че тя малка малка ама в тоз ситен багажник няма къде да я сложиш....
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #25
                      С газта е друго нещо!!! колкото и страно да е колата ми има повече мощност разхода е малко повечко но газта е евтина. Имах проблеми със студен двигател на бензин-огромно придърпване докато загрее,но на газ нямам такова нещо. Всеки който може да си позволи да слага газ и това е
                      Tipo 1.6 i.e. '94

                      Коментар


                        #26
                        Re:Газ на Пунто 1.1 - предимства и недостатъци

                        На Uno 1.1 Fire мотор имам монтирана Star gas уредба. От както е поставена съм минал 50хил. км. Разходът не е надвишавал 7/100. На дълго е 5.5-6/100 при нормално каране (до 100). Преди няколко дни оборотите много паднаха и след като неможах да ги настроя, помислих, че са заминали мембраните. Купих комплект, но като отворих изпарителя се оказа, че са в перфектно състояние (а я паля на бензин само при минусови температури - от март до ноември - само на газ). Причината беше в събралата се на дъното му гадост - нещо като много гъсто масло. Отворът за източването и се пада малко високо. След почистване всичко се оправи. Уредбата е монтирана при един на ул"Тинтява" в София за 330лв. Качество - средно, поне 3-4 пъти ходих до там, докато се изчистят нещата. Дори се прецака цялата техника в бутилката и трябваше да я сменя. Абе беше ми на удобно място.Много добри отзиви съм чувал за един сервиз в Хладилника. Малко е затънтено мястото. Мисля, че беше пресечка на Елин връх. Един колега слага там на пасат 1.6 пълна инжекция и не е мрънкал. До колкото си спомням му излезе към 600лв.Всеки си прави сметката за газта. При мен са 60-70 км на ден. Неизбежна е.Успехи късмет с газаджията

                        Коментар


                          #27
                          днес ходих при газаджиите... казаха ми цена 450-460 лв. зависи от марката... за автоматичен ключ още 30 лв., ама майсторчето вика че няма смисъл...говорим за Ловато, БРЦ и Лоренцо - нови с бутилка 26-33 л. / каквато ми пасне / и монтажа...преполъчайте какво да сложа... гледам повечето мнения са за БРЦ...как ви се струва цената???
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #28
                            Къмм donnna:колега,къде си ходил в Бургас?при кой газаджии?Това с препоръките е сложно.Всеки си хвали магарето,но аз бих предпочел БРЦ или Ланди-ренцо.Гелдай къде каква гаранция ти дават и събери инфо за майсторите.Чувал съм добри отзиви за някакъв гараж в посока КАТ (говорим за бургас).Ако пък се спреш на ланди ренцо,защо не отидеш до Ямбол?Там е главният им вносител и човека сякаш си разбира от работата.Консултирай се и с Qnis3 .Според мен задължително си сложи ламбда контрол и TAP.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #29
                              ходих в комлука преди шел бензиностанцията срещу онези мафиоти дето продават дърва за огрев.казаха ми да отида да видя до стадион Нефтохимик, ама разбрах, че там било със записване - чакало се 1 месец...
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар


                                #30
                                dudulia написа:
                                Къмм donnna:колега,къде си ходил в Бургас?при кой газаджии?Това с препоръките е сложно.Всеки си хвали магарето,но аз бих предпочел БРЦ или Ланди-ренцо.Гелдай къде каква гаранция ти дават и събери инфо за майсторите.Чувал съм добри отзиви за някакъв гараж в посока КАТ (говорим за бургас).Ако пък се спреш на ланди ренцо,защо не отидеш до Ямбол?Там е главният им вносител и човека сякаш си разбира от работата.Консултирай се и с Qnis3 .Според мен задължително си сложи ламбда контрол и TAP.
                                Колега само вьв вашия форум сьм *qnisZ* поради простата причина че нешо не стана с регистрацията и сега ми дава че името е заето.

                                Коментар

                                Working...
                                X