Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

поставяне на обикновена газова уредба на браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    резултат от самонастройване на газовата
    Прикачени файлове
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    Коментар


      #77
      а ето какво направих сега
      Прикачени файлове
      fiat bravo 1.6 16v gt
      fiat marea 1.9 8v jtd
      fiat punto 1.7 td
      fiat marea 1.6 16v

      Коментар


        #78
        колата се оправи.сипах газ от екото и започна да върви както трябва.вдига обороти както трябва и гърми ЮНАШКИ.днес центровка и готово
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #79
          superfiata написа:
          колата се оправи.сипах газ от екото и започна да върви както трябва.вдига обороти както трябва и гърми ЮНАШКИ.днес центровка и готово
          Като гледам филтъра как е цъфнал,като майска роза..... вземи иди на майстор да ти центрова колата и си сложи електроника!
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #80
            dudulia написа:
            superfiata написа:
            колата се оправи.сипах газ от екото и започна да върви както трябва.вдига обороти както трябва и гърми ЮНАШКИ.днес центровка и готово
            Като гледам филтъра как е цъфнал,като майска роза..... вземи иди на майстор да ти центрова колата и си сложи електроника!
            с електроника имаш предвид емулатор ли
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #81
              superfiata написа:
              dudulia написа:
              superfiata написа:
              колата се оправи.сипах газ от екото и започна да върви както трябва.вдига обороти както трябва и гърми ЮНАШКИ.днес центровка и готово
              Като гледам филтъра как е цъфнал,като майска роза..... вземи иди на майстор да ти центрова колата и си сложи електроника!
              с електроника имаш предвид емулатор ли
              Емулатори,ламбда контрол,ТАП , но задължително поне емулатори,защото скоро ще има тема,че колата не върви на бензин!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #82
                dudulia написа:
                Като гледам филтъра как е цъфнал,като майска роза..... вземи иди на майстор да ти центрова колата и си сложи електроника!
                това точно на гърмежа няма как да повлияе

                Коментар


                  #83
                  колеги помагайте.много странна работа.днес закарах бравото на газ анализатор.прави каквото прави и ми се обади да си взема колата защото е ГОТОВА.взимам я след като метнах 30 кинта и веднага я пришпорих след като обясних на газаджията че я карам само на високи обороти.и какво да видя?????колата странно защо пак забива моцуна след 3500 об.обаждам му се и му казвам за какво става вапрос а той ми вика ела пак до сервиза.карам я аз и той разви тръбичката от бутилката и разви клапана да види дали мета газ както трябва.това добре.след това разби тръбичката от клапана и пак добре.странно.каза да изхарча газта която е в бутилката(5 литра)и да сваля сондата и да му я занеса.ама аз нали не слушам никога и бумнах 33 литра в бутилката и за моя изненада колата върви много(не както на бензин)добре.кажете какво става според вас.дали няма налягане в бутилката или нещо друго за да не иска да тръгне при малко газ в бутилката.
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #84
                    Да не си сложил изпарителя перпендикулярно на посоката на движение?

                    Коментар


                      #85
                      ц,смуче газова фаза.......
                      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                      хюндай акцент 1.5 CNG
                      киа каренс +метан

                      Коментар


                        #86
                        така.колицата върви та се кине.много съм доволен та чак леко учуден.направо чудесно.като подам газ поема както трябва.няма тресене няма придърпване но има нещо което ме дразни.като спра на светофар колата си мени оборотите.пада до 500 и вдига до 1100 и така постоянно.прави го същото и на бензин.дали е стъпковото моторче.дайте съвет.
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #87
                          Аха прави го и на бензин, ами добре дошъл в клуба на F49 ще видиш още на колко неща е способна Вервай ми не е стъпков мотор, задават се проблеми с адаптацията ама кат не слушаш така е.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #88
                            Slavi_Lancia написа:
                            Аха прави го и на бензин, ами добре дошъл в клуба на F49 ще видиш още на колко неща е способна Вервай ми не е стъпков мотор, задават се проблеми с адаптацията ама кат не слушаш така е.
                            забравих да спомена че това ми го е правило и преди със стария пластмасов колектор но не толкова често
                            fiat bravo 1.6 16v gt
                            fiat marea 1.9 8v jtd
                            fiat punto 1.7 td
                            fiat marea 1.6 16v

                            Коментар


                              #89
                              Slavi_Lancia написа:
                              Аха прави го и на бензин, ами добре дошъл в клуба на F49 ще видиш още на колко неща е способна Вервай ми не е стъпков мотор, задават се проблеми с адаптацията ама кат не слушаш така е.
                              Е, и аз съм в тоя клуб, и какво от това? Стига давай мнение колега за неща, които ги знаеш на теория и четеш по форумите! Гледай си хондата и остави фиатаджиите на мира. Приказките за адаптация на автомобилите са въздух под налягане. До сега причините, автомобилите да не работят на газ е някаква неизправна част-реле, датчик, нагоряла клема, свещи, лоша настройка от "майстори" и други такива. Какво сте се хванали за тоя F 49. Моя е същият и нямам абсолютно НИКАКВИ проблеми. Да не са го правили марсианци, а? Колегата пита за съвет, ако знаете нещо помагайте! Колата му и преди е правила проблеми на бензин, а както знаем всички-надявам се, за да работи един двигател добре на газ, не трябва да има проблем при работа на бензин.

                              Коментар


                                #90
                                alkatraz21 написа:
                                Slavi_Lancia написа:
                                Аха прави го и на бензин, ами добре дошъл в клуба на F49 ще видиш още на колко неща е способна Вервай ми не е стъпков мотор, задават се проблеми с адаптацията ама кат не слушаш така е.
                                Е, и аз съм в тоя клуб, и какво от това? Стига давай мнение колега за неща, които ги знаеш на теория и четеш по форумите! Гледай си хондата и остави фиатаджиите на мира. Приказките за адаптация на автомобилите са въздух под налягане. До сега причините, автомобилите да не работят на газ е някаква неизправна част-реле, датчик, нагоряла клема, свещи, лоша настройка от "майстори" и други такива. Какво сте се хванали за тоя F 49. Моя е същият и нямам абсолютно НИКАКВИ проблеми. Да не са го правили марсианци, а? Колегата пита за съвет, ако знаете нещо помагайте! Колата му и преди е правила проблеми на бензин, а както знаем всички-надявам се, за да работи един двигател добре на газ, не трябва да има проблем при работа на бензин.
                                ТОВА показва, че ти не знаеш с кой спориш - колегата го е имал този проблем, диагностициран е правилно и съответно аз на теб специално решението няма да ти го дам, защото не ми харесва възпитанието ти. Ако Слави реши - да ти дава решението - негова си работа. ТОВА пък показва , че имаш обширни познания по ДВГ и аз изобщо няма как да комуникирам с Капацитет като теб. Мога само да се уча от познанията ви.Провери какво е ROFL.ей заради такива постове като твоя доста свестни хора спряха да пишат тук.който се интересува от решението - да търси във форума... ако Atanas71 не си е изтрил мнението или да драсне едно ЛС на мен или slavilancia

                                Коментар

                                Working...
                                X