Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова за БРАВА 1.6/16-Съвети...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    и още по тематаза 1,6 мотораемулатор на дюзите достатъчен ли е или трябва и на сондата?и каква е горе-долу цената на двата?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      Аз имам само емулатор на дюзите .Не усещам някъква промяна или прекъсване на бензин и си мисля че не натрупва грешка.Мисля като навъртя малко повечко километри да я закарам на диагностика и тогава ако има проблем ще и сложа. Цена на емулатора за дюзи ако е точно за Брава (не универсален-разликата е само в буксите) е от 75лв.нагоре зависи от магазина , ако си го направиш сам излиза 10-на лв.(аз точно това и направих :D ) А цена на емулатора за сондата е 15-на лв. и пак ако си я направиш сам около 3-4лв.(схема е пускана по форумите) .
      Brava EL 1,6 16v

      Коментар


        #18
        sttefan написа:
        Аз имам само емулатор на дюзите .Не усещам някъква промяна или прекъсване на бензин и си мисля че не натрупва грешка.Мисля като навъртя малко повечко километри да я закарам на диагностика и тогава ако има проблем ще и сложа. Цена на емулатора за дюзи ако е точно за Брава (не универсален-разликата е само в буксите) е от 75лв.нагоре зависи от магазина , ако си го направиш сам излиза 10-на лв.(аз точно това и направих :D ) А цена на емулатора за сондата е 15-на лв. и пак ако си я направиш сам около 3-4лв.(схема е пускана по форумите) .
        ако ти трупа грешки, ще ти светне лампата на инжекциона
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Вярно ли е, че след като се сложи газова уредба и се променя самонастройването на компютъра и повече не може да се обръща само с превключване на бутон обратно на бензин, а е необходимо изключване на акумулатора от клемите за изчистване на настройките останали от каране на газ?Какви са тези слухове за нагар по инжекторите за бенц ... и тотална невъзможност повече за използване на двигателя по нормалния му начин на работа - това вярно ли е, или са по-скоро изолирани случаи?
          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

          Коментар


            #20
            niko_ymn написа:
            Вярно ли е, че след като се сложи газова уредба и се променя самонастройването на компютъра и повече не може да се обръща само с превключване на бутон обратно на бензин, а е необходимо изключване на акумулатора от клемите за изчистване на настройките останали от каране на газ?Какви са тези слухове за нагар по инжекторите за бенц ... и тотална невъзможност повече за използване на двигателя по нормалния му начин на работа - това вярно ли е, или са по-скоро изолирани случаи?
            доколкото разбрах въпроса ти:ако имаш емулатори, компа се лъже че караш на бензин и не натрупва грешкии си караш на бензин без проблемсамо че от време на време трябва да караш на бензин за да не прецакат дюзите
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #21
              Няма проблем газов инжекцион да се премести на друга кола,като се съблюдава мощността на колата.При БРЦ комплектите са от 60 до 100 киловата,от 100 до 120 и над 120.Има разлика в редуктора и инжекторите.Сменяш инжекторите и "спи градът" от Т.Русев.Няма смисъл да се спори кое е по-добро,защото по всички показатели газовият инжекцион е по-добър!Който не може да си го позволи слага конвенционална уредба и се радва,че кара по-евтино отколкото на бензин. :D Спор няма,че разликата в цената е голяма,но с времето се компенсира от по-малкият разхора,удоволствието от динамиката на колата и в крайна сметка след време имаш модерна уредба,която можеш да продадеш на сносна цена или да монтираш на друга кола.Първоначална голяма инвестиция и ниски разходи след това.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #22
                Благодая за ифото...ясно че газовия инжекцион е по-доброто но сиромашияяя. Ще го мислиме успех и на вас.
                Brava 1.6/16

                Коментар


                  #23
                  Благодая за ифото...ясно че газовия инжекцион е по-доброто но сиромашияяя. Ще го мислиме успех и на вас.
                  Brava 1.6/16

                  Коментар


                    #24
                    Аз също карам вече месец Мареата (1.8 и) с "проста" Ловато уредба. Чукам на дърву за сега всичко е наред. Преди това обаче си смених свещите - Denso.Газаджийте са в Горна Баня.А за газов инжекцион се въздържам да коментирам. МНООООООООго пари са това.По-скоро бих останал на бензин ...
                    Fiat Marea 1.8i

                    Коментар


                      #25
                      Цитирам: "те продават за 1800-1900 лева,а на мен ще ми излезне 1300-1400"НЕ МОЖЕ ЛИ ДА СЕ НАМЕРИ И ПО-ЕВТИНО ?
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар

                      Working...
                      X