Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да източа газта от бутилката на колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да източа газта от бутилката на колата

    Та значи историята е следната - напълних газовото, покарах малко и тогава колата се счупи. Другата седмица в събота ще викам скрападжиите дават 300лв. за колата ако е изцяло оборудвана (демек с всичко) само газовата да си сваля. Да, ама вътре има още 24-25л. газ и не искам да я държа в нас пълна. Пуснал съм я да се продава в раздела, но ако не успея до събота трябва да източа газта. Та кажете как става, опасно ли е и цялата ли се източва или остава малко и втечнена... абе дайте акъл как да направя работата :D Бутилката е 35л.
    N.Y. State of Mind

    #2
    е ти досега си я държал в колата пълна, па сега те е страх у вас пълна да седи затваряш крана и я паркираш някъде, дето да не я грее слънцето и това е. иначе ако тръгнеш да я изпускаш е кофти работа, аз 2 пъти съм изпускал и първо трябва бавно, второ на безлюдно място, че да не минават разни с цигари и т.н., трето- газта накрая седи втечнена на дъното и си се лашка и това е- махах сондата цялата, газта си седи долу, сложих си новата сонда и си подкарах на газ....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      ами дай я на някой познат да я закачи на колата си и дая издуха колко са 20-25лтр.за нула време работа при това чиста аванта/после ще ти върне бутилката и готово/
      Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        е ти досега си я държал в колата пълна, па сега те е страх у вас пълна да седи затваряш крана и я паркираш някъде, дето да не я грее слънцето и това е. иначе ако тръгнеш да я изпускаш е кофти работа, аз 2 пъти съм изпускал и първо трябва бавно, второ на безлюдно място, че да не минават разни с цигари и т.н., трето- газта накрая седи втечнена на дъното и си се лашка и това е- махах сондата цялата, газта си седи долу, сложих си новата сонда и си подкарах на газ....
        Тя досега така седя, ама другата седмица ще идват скрападжиите а искам да си сваля бутилката и така. А тука нямам мазе.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Затваряш крановете и нямаш грижи да я държиш където и да било, само да не я грее слънце
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            Ако бяхме градски досега да съм ти я върнал празна. :D
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Ако бяхме градски досега да съм ти я върнал празна. :D
              Ем а де... питах двама приятели с газови, ама ги е шубе щото прегледа не е правен на колите им.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                колега отиваш някаде на по пусто място кадето няма цигарджии :D,отвиваш 2-те кранчета(постепенно) докато не спре да съска,после затягаш кранчетата и си готов.Аз моита я свалях преди 2-3 дни и направих описаното по горе.

                Коментар


                  #9
                  Punto_Manqk написа:
                  колега отиваш някаде на по пусто място кадето няма цигарджии :D,отвиваш 2-те кранчета(постепенно) докато не спре да съска,после затягаш кранчетата и си готов.Аз моита я свалях преди 2-3 дни и направих описаното по горе.
                  и аз съм го правил този номер да си сменя уплътнението, ама си е опасно- може да се получи статично електричество я от дреха, я от господ знае какво...най добре стягай крановете както ти е казал колегата по горе и си сваляй бутилката. като нямаш мазе, слагай я на терасата и я завий с някаква стара черга да не я напича слънцето.
                  Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                  Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                  Коментар


                    #10
                    прав си колега,все пак всеки си има глава на раменете и си одговара за послецвията просто дадох моя промер,но всеки сам да решава.

                    Коментар


                      #11
                      Защо не отидеш на някой пункт за битова газ да речем и да ги питаш за съвет? като нищо ще кажат ’Я дай да я изсмучем’. Що да изтърват далаверата.

                      Коментар


                        #12
                        marea-ta написа:
                        ами дай я на някой познат да я закачи на колата си и дая издуха колко са 20-25лтр.за нула време работа при това чиста аванта/после ще ти върне бутилката и готово/
                        И тоя познат ще си разкачи собствената бутилка, което не е съвсем проста операция, ще закачи тази на sachma, което също не е съвсем просто и най-вече безопасно (реално след такава манипулация трябва да се направи тест за течове), и като покара 2-3 дни пак ще повтори операцията, но в обратен ред? И за какво, за 20 лв.? Аз не бих си направил труда. От моята бутилка източваха 3-4 литра газ, ами излезе си навън със силно свистене за около минута. Майсторът каза, че е безопасно, помощникът му даже беше с цигара :D . Е, аз си стоях на безопасно разстояние и ключовете на колата бяха в мен-ако гръмне, да ги представя на застрахователя, защото без тях няма каско . Който иска да вярва, но факт.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          marea-ta написа:
                          ами дай я на някой познат да я закачи на колата си и дая издуха колко са 20-25лтр.за нула време работа при това чиста аванта/после ще ти върне бутилката и готово/
                          И тоя познат ще си разкачи собствената бутилка, което не е съвсем проста операция, ще закачи тази на sachma, което също не е съвсем просто и най-вече безопасно (реално след такава манипулация трябва да се направи тест за течове), и като покара 2-3 дни пак ще повтори операцията, но в обратен ред? И за какво, за 20 лв.? Аз не бих си направил труда. От моята бутилка източваха 3-4 литра газ, ами излезе си навън със силно свистене за около минута. Майсторът каза, че е безопасно, помощникът му даже беше с цигара :D . Е, аз си стоях на безопасно разстояние и ключовете на колата бяха в мен-ако гръмне, да ги представя на застрахователя, защото без тях няма каско . Който иска да вярва, но факт.
                          Мани, голям зор ще видя докато изкарам 25л и отгоре газ... Оказа се, че ще я давам на скрап другата събота, ако дотогава не я продам - не знам...
                          N.Y. State of Mind

                          Коментар


                            #14
                            Голямото шубе ви гони.Махай я тая бутилка кво толкова прегледи и кво ли не.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              на москвето кат я свалях си прехвърлих гаста в битова бутилка и сия изгорих с котлона
                              пунто 1,7тд

                              Коментар

                              Working...
                              X