Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба - Fiat Tipo 1.6 DOHC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    grishav написа:
    Paparac написа:
    grishav написа:
    Мисля,че датчика на термостата се бъзика....май стои отворен и пуска повече бензин Как да разбера? Иначе на газ много ли умира двувалката
    Хич даже не умира на газ, моята върви повече от колкото на бензин. А тва за датчика на термостата шега ли беше?
    Щом върви повече от на бензин,кажи какъв ти е изпарителя?Имаш ли емулатор и плочка? Нищо не разбирам от обгазяването Но поне да знам какво да им казвам на ония газаджиите :D
    Колега, моят мотор е същият! Газовата уредба си я слагах сам - няма никаква философия! Само след това отидох на газ-анализатор за настройка. Разбира се, ако не ти се занимава - затова за газаджийските сервизи. А иначе, изпарителя е Ланди-Ренцо, без такива емулатори и т.н., дори отворите си разпробих сам (т.е. съм без плочка) и колата върви та се къса! При последното ми ходене до София засякох разход около 8,7-9 л. на 100 км. Градското е малко повече - 10-11 л. на 100 км., но пък аз съм доволен.Успех!
    FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

    Коментар


      #17
      leoni написа:
      grishav написа:
      Paparac написа:
      grishav написа:
      Мисля,че датчика на термостата се бъзика....май стои отворен и пуска повече бензин Как да разбера? Иначе на газ много ли умира двувалката
      Хич даже не умира на газ, моята върви повече от колкото на бензин. А тва за датчика на термостата шега ли беше?
      Щом върви повече от на бензин,кажи какъв ти е изпарителя?Имаш ли емулатор и плочка? Нищо не разбирам от обгазяването Но поне да знам какво да им казвам на ония газаджиите :D
      Колега, моят мотор е същият! Газовата уредба си я слагах сам - няма никаква философия! Само след това отидох на газ-анализатор за настройка. Разбира се, ако не ти се занимава - затова за газаджийските сервизи. А иначе, изпарителя е Ланди-Ренцо, без такива емулатори и т.н., дори отворите си разпробих сам (т.е. съм без плочка) и колата върви та се къса! При последното ми ходене до София засякох разход около 8,7-9 л. на 100 км. Градското е малко повече - 10-11 л. на 100 км., но пък аз съм доволен.Успех!
      В петъка се записах в бъкстон при едни газаджии,които работят само с ловато и двама приятели са слагали на моно газ и са много доволни :D Казаха,че ше сложат каквото си иска колата (емулатор,плочка и т.н.).В четвъртък я слагат а ше видиме как ше е :D
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #18
        leoni написа:
        [ При последното ми ходене до София засякох разход около 8,7-9 л. на 100 км. Градското е малко повече - 10-11 л. на 100 км., но пък аз съм доволен.Успех!
        Колега, висок разход навън, на чиито фон градското реално е много малко. Не си я засекъл правилно. Този мотор гори приблизително двойно градско/извънградско. Така е и по книжка, при градско 10.5-11 трябва да ти гори не повече от 6.5 извънградско.

        Коментар


          #19
          Paparac написа:
          leoni написа:
          [ При последното ми ходене до София засякох разход около 8,7-9 л. на 100 км. Градското е малко повече - 10-11 л. на 100 км., но пък аз съм доволен.Успех!
          Колега, висок разход навън, на чиито фон градското реално е много малко. Не си я засекъл правилно. Този мотор гори приблизително двойно градско/извънградско. Така е и по книжка, при градско 10.5-11 трябва да ти гори не повече от 6.5 извънградско.
          Моята не слиза под 9.5 извънградско на газ,макар че съм я водил на какви ли не газаджии
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #20
            Paparac написа:
            leoni написа:
            [ При последното ми ходене до София засякох разход около 8,7-9 л. на 100 км. Градското е малко повече - 10-11 л. на 100 км., но пък аз съм доволен.Успех!
            Колега, висок разход навън, на чиито фон градското реално е много малко. Не си я засекъл правилно. Този мотор гори приблизително двойно градско/извънградско. Така е и по книжка, при градско 10.5-11 трябва да ти гори не повече от 6.5 извънградско.
            С едно уточнение - навън доста я сритвам и затова разхода е повече!
            FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

            Коментар


              #21
              leoni написа:
              С едно уточнение - навън доста я сритвам и затова разхода е повече!
              А пробвал ли си меко ако я караш извън града колко ще ти даде? И това градско при какви условия си го засичал?

              Коментар


                #22
                Paparac написа:
                leoni написа:
                С едно уточнение - навън доста я сритвам и затова разхода е повече!
                А пробвал ли си меко ако я караш извън града колко ще ти даде? И това градско при какви условия си го засичал?
                Пробвал съм разбира се!Извън града - не повече от 7,2 а градското което съм писал е в усилен трафик - то кога ли вече ще има слаб?!!
                FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

                Коментар


                  #23
                  leoni написа:
                  Пробвал съм разбира се!Извън града - не повече от 7,2 а градското което съм писал е в усилен трафик - то кога ли вече ще има слаб?!!
                  Колега, тъй като разхода ти звучи привлекателно, би ли ми описал как ти е настроена уредбата, с плочка ли си, намалявал ли си прихода на въздух, с какъв филтър си..бе каквото би могъл да опишеш, опиши го

                  Коментар


                    #24
                    Paparac написа:
                    leoni написа:
                    Пробвал съм разбира се!Извън града - не повече от 7,2 а градското което съм писал е в усилен трафик - то кога ли вече ще има слаб?!!
                    Колега, тъй като разхода ти звучи привлекателно, би ли ми описал как ти е настроена уредбата, с плочка ли си, намалявал ли си прихода на въздух, с какъв филтър си..бе каквото би могъл да опишеш, опиши го
                    Както писах по-горе изпарителят ми е Ланди Ренцо, без плочка съм, електронният блок е стандартен - взима сигнал от високата страна на бобината. Филтъра си ми е стандартен и нищо друго допълнително не съм правил по колата, като намаляване на притока и т.н.Ако те интересува нещо по-подробно... питай!
                    FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

                    Коментар


                      #25
                      leoni написа:
                      без плочка съм
                      Е някакво приспособление ли имаш вместо нея или какво? С какво си я заменил?

                      Коментар


                        #26
                        Пичове сложиха ми газовата днеска Ловато с плочка...емулатор и сите шукарии :D Като вървеж даже ми се струва,че върви повече от на бензин :D Пичовете ми казаха,че съм щял да се запаля на бензин...текло ми било бензин от някъв маркуч на моното
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #27
                          grishav написа:
                          Пичове сложиха ми газовата днеска Ловато с плочка...емулатор и сите шукарии :D Като вървеж даже ми се струва,че върви повече от на бензин :D Пичовете ми казаха,че съм щял да се запаля на бензин...текло ми било бензин от някъв маркуч на моното
                          честитоцена?
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #28
                            Paparac написа:
                            leoni написа:
                            без плочка съм
                            Е някакво приспособление ли имаш вместо нея или какво? С какво си я заменил?
                            Не - просто 2 дупки и 2 щуцера, тройник и в изпарителя. Нищо по-особено! Между другото - пробвал съм с плочка, но работата на колата на бензин се разваля доста (това важи за нашите двигатели), увеличава се разстоянието на въздушната междина, а както знаеш предварението на запалването на бензин не може да се регулира! Затова отидох на този вариант. Разпробиването на дупките ми отне малко повече време, защото трябва да е много точно (след това се навива ситна резба - стъпката не се сещам, защотот най-вече зависи какъв щуцер ще си вземеш) и това е! Както ти казах филтъра ми е стандартната елипса за модела. Много се чудих къде да си сложа изпарителя и май там единствено допуснах грешка, че го сложих от дясната страна под леглото на филтъра, защото малко по-трудно се регулира, но това е бял кахър!
                            FIAT TIPO 1.6 i.e DGT 149С2.046

                            Коментар


                              #29
                              Не - просто 2 дупки и 2 щуцера[/quote]Kъде > ? Нали не сме с карбуратори, какво си пробил>?

                              Коментар


                                #30
                                И мен ме интересува цена. Бях се отказал от газа, сега пак се хванах. Някой скоро да е слагал за моно газова и да му е излязла без пари че и перфектна? :DЕдит: Става въпрос за същото чудо на инженерната мисъл. И колегата ако може да сподели тук или на лична цената и мястото.
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X