Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стъпков мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стъпков мотор

    колеги даите някаква идея отидох да ми закачат бравото 1.4 на компютър и ми кзаха че от стъпковия мотор си мени оборотите сених две стъпкови моторчета и пак е съштата работа имате ли някаква идея от какво може да е.Мерси предварително

    #2
    стъпков мотор

    а има ли колебаене в оборотите като е празен ход

    Коментар


      #3
      Re: стъпков мотор

      kykyto написа:
      а има ли колебаене в оборотите като е празен ход
      ами да те точно тогава са колебанията без да подавам газ си мени оборотите пада до 900 и после се дига пак до 1300

      Коментар


        #4
        стъпков мотор

        само на гас или и на бензин го прави

        Коментар


          #5
          Re: стъпков мотор

          kykyto написа:
          само на гас или и на бензин го прави
          и на двете колега ги мени

          Коментар


            #6
            Re: стъпков мотор

            bravo1.4 написа:
            kykyto написа:
            само на гас или и на бензин го прави
            и на двете колега ги мени
            колеги някои ще помогне или не сте се сбласквали с такув проблем

            Коментар


              #7
              Колега, на това стъпково моторче някой му казва колко да се движи. То е само изпълнител а не управляващо устройство. Проблема ти е другаде! Другия път като идеш на диагностика, да не те залъгват с изводи, които се чуват на ухо и без компютър, ами да открият грешката, ако я има. Махни акумулатора за 10-тина минути и виж как ще реагира после. Да ти погледнат и ламбда сондата. Успех!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                Същият проблем при мен беше от температурен датчик на инжекциона.Смених го и всичко заспа.Друг е въпроса,че хванаха грешката след втората диагностика.Обаче незнам дали при Бравото е така.

                Коментар


                  #9
                  стъпков мотор

                  rusee написа:
                  Същият проблем при мен беше от температурен датчик на инжекциона.Смених го и всичко заспа.Друг е въпроса,че хванаха грешката след втората диагностика.Обаче незнам дали при Бравото е така.
                  колеги още някои не може ли да даде мнение за тези обороти и акумолатора спирах и на бензин я карах ама няма подобрение казаха ми че на моното имало някаква юпс плочка можело от там да е имате ли няккава представа :D

                  Коментар


                    #10
                    Колега, тук вече почват гадаенетата.... Нали затова са измислили диагностичните тестери ? Отиди на диагностика, ама не само да ти кажат каква грешка има записано, като в библиотеката - четене, ами да направят ДИАГНОСТИКА . На базата на грешката, да потърсят проблема. Когато фискират повишение на оборотите, да се види какви други показания се променят. Било температура, било налягане на въздуха, било ... абе да гледат ! Може да е от всеки един датчик по двигателя. ДОри в възможно и да засмуква въздух през спукан маркуч.
                    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      едва ли да е от нето а от TPS-потенциометъра поне на Пунтото като извада буксата така прави 900- 1500 погледни първо самата буксаили евентуално температурен датчик на инжекционапо него после
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар

                      Working...
                      X