Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен гърмеж на газовата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    горен резонатор
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #17
      sok1 написа:
      горен резонатор
      Благодаря, колега, видях го преди малко, счупен на парчета, та ми мина през ум, че го е загазил при последния гърмеж от газовата. Иначе във вървежа засега не забелязах разлика.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        там смуче въздух, което ако ти е правилна плочката не трябва да има значение ако е с проста газова, но пък смуче въздух след възд филтър, което е зле /все едно караш без филтър. ако караш на газ по добре я изолирай, защото винаги тя гърми- пълни се с горивна смес и прас....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          Моя резонатор съм го направил отвън с мрежа и стъкломат след като се чупи 5 /6 пъти. Вече може да си гърми колкото си иска :D

          Коментар


            #20
            pakumba написа:
            там смуче въздух, което ако ти е правилна плочката не трябва да има значение ако е с проста газова, но пък смуче въздух след възд филтър, което е зле /все едно караш без филтър. ако караш на газ по добре я изолирай, защото винаги тя гърми- пълни се с горивна смес и прас....
            Ами вече съм 20 лв назад от тая история, но реших да си купя здрав резонатор, сега като се замисля, може и да е бил пукнат и затова напоследък да ми прави проблем, на ниските обороти губи мощност, после обаче си набира душмански. Май след гърмежа съвсем я беше запецнала. Ама и аз все си мислих, че имам кихалка! Досега все съм имал и не ми е правило беля, струваше ми се, че имам гумен пръстен на връзката към филтъра, но не би. Иначе скоро сменях свещи и майстора като погледна старите, каза, добре са работили, много добре изглеждат след близо 50000 км, но цвета им говори за бедна смес. Интересна работа, бая разход ми беше дала напоследък...
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #21
              най-добре ме послушай или сложи кихалка на тази кутия или на вода й, където се вкарва в маркуча сложи едно домакинско фолио алуминиево и така я сложи- ако някой пъът задържиш на контакт повечко и напраска в нея газ и като завъртиш пак ще гръмне
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                Това фолио да го сложа, за да я затапя, нали? Че днеска пак гръмна, но по-слабо, ама въпрос на време да стане на парчета и тая. Имах някъде кихалка от кръглите, ама нали знаеш нещо като ти е нужно никога не го намираш къде е От какво ли се разгърмя такава, сигурно трябва да и позасиля газта от кранчето на маркуча.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #23
                  pakumba написа:
                  най-добре ме послушай или сложи кихалка на тази кутия или на вода й, където се вкарва в маркуча сложи едно домакинско фолио алуминиево и така я сложи- ако някой пъът задържиш на контакт повечко и напраска в нея газ и като завъртиш пак ще гръмне
                  Tака, с кихалка съм вече, ъъъ... работи перфектно, просто не остава без работа, мамка му! Гърми си при всеки удобен случай, и нито смяната на свещи, нито на кабели го оправи. На високио бороти си препуска яко, но както го описа колегата на първа страница, след завой при ниски обороти просто губи мощност и едва се наема, това при нормално каране, много ясно, че го избягвам с повече финтове - поддържайки по-високи обороти, но нее редно да е така.
                  prichy написа:
                  Колеги и на мен ми гърми газовата.Преди ми гърмеше постоянно, след като ходих и ми смениха датчика за оборотите, смених и кабелите.Газовата спря да ми гърми всеки ден, сега обаче има един проблем, когато карам и приближавам завой и рязко намалявам скоростта съответно изключвам от скорост за да превключа на по-ниска предавка и в този момент оборотите ми падат и двигателя изключва и става опасно защото тогава нито спирачките ми не работят,нито хидравликата.Ще взема някъде да се пребия така.Това става само когато карама на газ.Сега на последък не ми го е правил тоя проблем.Но ми стои проблема със гърмежа при ниска скорост (ниски обороти) но по висока предавка знаете колата почва да тресе, но още как леко започва да го прави лек ииндикации и веднага ми гърми газовата.Трява все едно винаги да внимавам в какви обороти я карам на дадената предавка, това най-често се случва на завои където евентуално при самият завой се изисква на моменти скоростта да намалее но пък да речем съм на трета и ето гърмеж.От какво е това моля помогнете.
                  Колега, намери ли решение на този проблем?
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #24
                    Соленичко е ама решението е ГИ. Успех и приятен ден.

                    Коментар


                      #25
                      landi написа:
                      Соленичко е ама решението е ГИ. Успех и приятен ден.
                      Не е това, за 2 години и може би 70 000 км не се появи никакъв проблем, както при мен , така и при много други.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #26
                        Plastex написа:
                        landi написа:
                        Соленичко е ама решението е ГИ. Успех и приятен ден.
                        Не е това, за 2 години и може би 70 000 км не се появи никакъв проблем, както при мен , така и при много други.
                        Повярвай ми при мен всеки ден се занимавам с подобни проблеми. Това ми е работата и наблюдението не е върху един или няколко автомобила.

                        Коментар


                          #27
                          Сигурен съм, че се занимаваш с това, но ще се осмеля да повярвам на опита си, а той е 8 коли, карани от мен за 25 години, никоя от които не е била с газов инжекцион, всичките с обикновено газово, е, последните 4 с електрически изпарител, по-ранните с вакуумен. Колата си вървеше като за световно около 60 000 км с нов изпарител ловато, докато не загуби мощност в един момент, направо реших, че съм свършил газта, но не беше това. Нещо се повреди и никакъв газов инжекцион няма да отстрани този проблем, не е по газовото, защото и на бензин не става по-различно, дори е по-зле.
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #28
                            точно като гърми не харчи щото си душите колите-затваряте им газта,но при същото количество въздух/правите богата смес,като казвам богата имам предвид количеството въздух в нея /не както си мислят повечето хора гориво/. ...................
                            да земеш да пуснеш по един имеил на автопроизводителите да им обясниш че смета е богата когато е богата на въздух еииии няма няма и се появи некои бисер да те разведри сутрин рано в неделя Точно щото е се мешат 1 към 14 за тва определението богата се използва за количеството гориво в сместа защото то е променливия фактор а не въздуха и кислорода в него. Или искаш да ми кажеш че въздуха които дишаме е супер богата смес щото нема гориво в нея Фактора гориво е определящ за сместа а не фактора въздух Горивото се нуждае от определено количество въздух за да изгори до краи, когато горивото е повече то не изгаря на пълно от там идва и понятието богата смес
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #29
                              Koлега @Slavi_Lancia, сподели какви са причините да гърмят тия кошници, да знаем какво да отстраняваме. вече смених кабели и свещи и ъъъ... съм с трета резонаторна кутия, проблема остава. Възможно ли е да е бобина, при положение, че като набере обороти се изстрелва душмански? Н абензин също скача рита и се бунтува, докато не набере яката.
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар


                                #30
                                Митове и легенди са че като си смениш кабели и свещи и ще се оправи кабелите ти трябва да са като на 100 годишен зил че евентуално да гръмне от тях Проблема с гърмежите при смяна на кабели изчезва в едва 1 от 10 случая. А ако вземеш да смениш и бубина набутвацията ще е пълна но съветите на масторите не спират до тук Фактора които наи влияе за гърмежите е обеднената смес, и не само, кофти подбрана плочка , кофти настроен изпарител, кости оплътнение на клапаните, натрупване на прекалено много горивна смес в колектора поради невъзможност за контрола и, въобще причините са толкова много че за това и до сега не може да се назове основен виновник за тези гърмежи, и проблема съществува при всички марки и модели. За съжаление единсвения сигурен метод да се отървеш от него е да минеш на ГИ или поне да имаш газ контрол които да осигурява оптимална смес. Факт е че има обикновени АГУ които и не кихват дори имах такава на ланчата питаи ме не знам що никога не гръмна, кабелите нощем светеха като коледна украса, газовата дори нямаше плочка просто бях наврял един щуцер горе в карба на моното и така измина 60 000 км при мен и още я карат без да гръмне, ама на кво се е дължало немога да дам кокретен отговор
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X