Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с дюза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с дюза

    здравеите,може ли някои да ми каже дали е възможно да се подмени дюза от газов инжекцион с друга марка било то газова или бензинова.Газовото ми е виали и работи с те4на газ.Благодаря предварително

    #2
    Re: проблем с дюза

    patzo написа:
    здравеите,може ли някои да ми каже дали е възможно да се подмени дюза от газов инжекцион с друга марка било то газова или бензинова.Газовото ми е виали и работи с те4на газ.Благодаря предварително
    Само Виале, системата е много по различна от обикновена ГИ. Ама е и наи хубавата
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      значи не е възможно да се заменят с други такива?По принцип ми прекъсва само на ниски обороти и това ми пречи да карам на газ в града та за това питам ако някои има решение на въпроса.....

      Коментар


        #4
        Ами не , тва е единствената уредба дето бачка с течна газ, и няма как да сложиш ни друга бензинова ни от обикновен ГИ. Предполагам питаш за алтернативен вариант щото тая струва маика си и баща си. А от къде си сигурен че е от дюза и не могат ли да се свалят за профилактика?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          закачих го на елкон и там си показа че една от дюзите прекъсва а и във варна никои не се наема да го поправя-иначе всички са маистори.Аз успях да се свържя с производителите и получих отговор:65евро дюзата и 68 евро пощенски разходи а от софиа някакви ми обявиха цена 320лв за втора употреба за това сега търся алтернатива но засега е неуспешно

          Коментар


            #6
            А така и така сте отвори темата за дюзите - бихте ли миказали (ако знаете разбира се), имам брава 1.6 16v 103 коня - проблема е следния - карам на газ, минавам си някакви км и ми светва лампата за дюзите на таблото, обрущам я на бензин - започва да се дави, да прекъсва, гасне в движение и после пак се наема и така мн време. После се изнервям, обръщам я на газ и започва лека полека да си оправя вървежа. В бензина си сложих доравка redex уж да ми прочисти дюзите (щото си мисля че ми трупат нагар), ама нещата не се оправят и ме е страх да тръгна на дълъг път с нея, че може да ме остави някъде. Ако имате решение кажете моля ви, защото мн нерви изхабих с нея и вече немога да я трая. Ако знаете решение - кажете какво е и колко ще ме коства като парички, а по проблема с гасненето по инерция на газ - коя тръба трябва да се откачи, че нещо не ви разбрах !!!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!
            vasilaki87
            FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

            Коментар


              #7
              Зависи с кой комп. е колата може да се оправи с едно реле или със симолатор на ламбда сонда. Това е трупане на грешка от ламбда сондата.

              Коментар


                #8
                Slavi_Lancia написа:
                Ами не , тва е единствената уредба дето бачка с течна газ, и няма как да сложиш ни друга бензинова ни от обикновен ГИ. Предполагам питаш за алтернативен вариант щото тая струва маика си и баща си. А от къде си сигурен че е от дюза и не могат ли да се свалят за профилактика?
                Тартарини на Bipower също работи с течна газ до колкото ми е ясно и подмяната на дюза не е проблем стига да се намери същия дебит.Дюзата спира ли да прекъсва по някое време или така си работи?Една от моите(метанова) също прекъсва но само когато колата е студена и съм се заканил да ходя да ми почистят и четирите.

                Коментар


                  #9
                  Бе да ти кажа не е май течна. :D

                  Коментар


                    #10
                    qnisZ написа:
                    Бе да ти кажа не е май течна. :D
                    Това че не е течна може да го каже всеки без да може да обясни защо.Ти можеш ли?Ако можеш ще се радвам да науча нещо ново.

                    Коментар


                      #11
                      Да ти кажа мога да ти обясня по много начини и с много доводи. Първо тези коли се движат с МЕТАН *природна газ* а той е газообразен. Второ само при коите задвижвани с ПРОПАН БУТАН има понятието течна фаза защото горивото е течно. Трето за да се втечни метана се изисква специална инсталация под високо налягане и ниска темп. Мога да ти кажа още десетина идей над които да помислиш но мисля че за сега стига. :D

                      Коментар


                        #12
                        qnisZ написа:
                        Да ти кажа мога да ти обясня по много начини и с много доводи. Първо тези коли се движат с МЕТАН *природна газ* а той е газообразен. Второ само при коите задвижвани с ПРОПАН БУТАН има понятието течна фаза защото горивото е течно. Трето за да се втечни метана се изисква специална инсталация под високо налягане и ниска темп. Мога да ти кажа още десетина идей над които да помислиш но мисля че за сега стига. :D
                        Дюзите на метана са ми като бензиновите.За това мисля че метана влиза като течност.Може и да греша.patzo какво стана с твоите дюзи? Изчисти ли смени ли нещо драсни някакво развити е ако има .

                        Коментар


                          #13
                          ами нищо в Варна никои не се наема да го поправи защото всички са "маистори’’така че все още не съм решил проблема но взех да си мисля направо да го махна газовото и няма да има проблем.Както е казал сталин-’’нет человека нет проблема’’.Но от друга страна ми е жал като знам как върви колата на газ, много ми е жал. Може би ще чакам да се опарича и да си поръчам дюза директно от виалле-по евтино е отколкото ония в софия за втора употреба

                          Коментар


                            #14
                            patzo написа:
                            ами нищо в Варна никои не се наема да го поправи защото всички са "маистори’’така че все още не съм решил проблема но взех да си мисля направо да го махна газовото и няма да има проблем.Както е казал сталин-’’нет человека нет проблема’’.Но от друга страна ми е жал като знам как върви колата на газ, много ми е жал. Може би ще чакам да се опарича и да си поръчам дюза директно от виалле-по евтино е отколкото ония в софия за втора употреба
                            Не става ли да си намериш 4 дюзи със същите параметри?Я ги снимай като си по-свободен да ги погледнем на какво приличат.qnisZ, нищо не каза. Греша ли, ако да, защо? Хвърли малко светлина , виждам, че си по-компетентен.

                            Коментар


                              #15
                              Какво да каже? Те хората са казали кавото трябва да се каже още във втория пост Слави е казал че трябва да е същата иначе ще пуска повече или по малко. Аз какво повече да добавя?

                              Коментар

                              Working...
                              X