Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огромен разход на газ извънградско! Brava 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Огромен разход на газ извънградско! Brava 1.6 16V

    Колеги вчера с около 35 литра газ (за 40лв) минах едва към 220км и свърши.Освен това колата не иска да върви с повече от 120-130 и едвам набира.Няма никакво ускорение.Странното е, че започна да се държи така скопено след смяна на мъркучите, които излизат от изпарителя.За разхода не знам дали и той е от тогава така висок.Преди 3-4 месеца съм е карал със 160 на газ и вървеше като на бензин, но беше за кратко и не знам колко ми е горяла тогава.Става въпрос за обикновена газова.Как е възможно хем да не върви, хем да гори толкова много в момента???

    #2
    От къде зареди? Според мен е фалшива газ.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      от ЕКО, обаче като свърши сложих за 5 лв от един Петрол по пътя да видя дали наистина е свършила или има някакъв друг проблем.Колата си трагна обаче газта пак свърши за нула време.Скоро сменях и зарядното на газта понеже беше ръждясала съчмата.Накарах майстора да огледа цялата газова да не изпуска и другаде.Каза, че няма течове.И наистина не мирише от никъде докато карам....явно има друг дерт...

      Коментар


        #4
        Здравей, колега!Огледай си свещите. По тях ще разбереш до известна степен какво й е на колата. Богата, бедна смес, не работещ цилиндър и т.н. След смяната на маркучите правена ли е настройка на газовата?
        FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
        LPG System BRC Just

        Коментар


          #5
          От кога не си сменял филтрите на газта? Вградения в изпарителя и отделно стоящия на газопровода?На Делтата подобен проблем се реши от там.

          Коментар


            #6
            уф,прощавайте колеги че ще питам дирекно колегата малко по грубо:1. ти си подържаш уредбата и забелязал че нещо не е наред и питаш -задай конкретен въпрос2. ходиш по майстори и те нещо въртят по изпарителя ,ама ти не знаеш какво ,обаче след това колата гори много и не върви -аз не мога ти помогна ,ако някой може да заповядапак сори за грубия език ,ама ......
            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
            хюндай акцент 1.5 CNG
            киа каренс +метан

            Коментар


              #7
              На мен случая ми прилича на обогатена смес.... Или въздушният филтър е запушен тотално, може да е пипнто по изпарителя нещо... Възмножно е мембрани на изпарител. Ако не ги разбираш много нещата, вемсто да се ллуташ, по-добре отиди на газаджия. Хем по-бързо ще си решиш проблема и ще спестиш от разликата в газта ( ), хем по-евтино ще ти е ...
              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

              Коментар


                #8
                Излезе богата смес...разхода се оправи...някъде 10 на 100.Водих я на газ анализатор.Смениха ми мембрани първо.Обаче пак неще да върви, повече от 130 не вдига.Преди съм я карал със 160 и можеше и повече....

                Коментар


                  #9
                  Висок разход Фиат Брава на газ - идея от какво може да е

                  И аз имам проблем.Брава 1,6 16V 103к.с. с обикновена газова дава 14-15 градско и извънградско със 150-160 пак толкова. Идея какво може да е и къде да я водя на доктор ?
                  BGmama.info

                  Коментар


                    #10
                    Опиши маршрута си на градското.За извънградското е малко множко.Може да пробваш да завиваш с половин оборот кранчето докато падне разхода, но колата все още върви прилично.
                    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                    FIAT UNO 1.5

                    Коментар


                      #11
                      stanleyhacker написа:
                      Опиши маршрута си на градското.За извънградското е малко множко.Може да пробваш да завиваш с половин оборот кранчето докато падне разхода, но колата все още върви прилично.
                      При мен дава дори повече разход градско... към 15 до 17 ми е стигало.Най-често държи 15 като си карам нормално.Ще последвам твоя съвет дано помогне.

                      Коментар


                        #12
                        А някои от вас ремонтирал ли си е изпарителя?Отворете изпарителя(сигорно се е задръстил и мембраните са вече твърдички)Ремонта вие си го направете не е труден важно е да се сменят мембраните+гумичките на клапаните в изпарителя(почистете и обезмаслете хубаво преди да ги смените).Ако е запушен филтъра на газовия клапан няма да можете да вдигнете повече от 3500 оборота(малък филтър в чашката на газовия клапан)Въздушен филтър на двигателя?Реголиране на газта(горивна смес)?Свещи-ако прекъсва или трудно пали(кабели)Това е от мен :D
                        БРАВА С КЛЮЧ
                        Каква е максималната скорост при секса?
                        - 68, защото при 69 се обръщате.

                        Коментар


                          #13
                          stanleyhacker написа:
                          Опиши маршрута си на градското.За извънградското е малко множко.Може да пробваш да завиваш с половин оборот кранчето докато падне разхода, но колата все още върви прилично.

                          Коментар


                            #14
                            Цецо1 написа:
                            А някои от вас ремонтирал ли си е изпарителя?Отворете изпарителя(сигорно се е задръстил и мембраните са вече твърдички)Ремонта вие си го направете не е труден важно е да се сменят мембраните+гумичките на клапаните в изпарителя(почистете и обезмаслете хубаво преди да ги смените).Ако е запушен филтъра на газовия клапан няма да можете да вдигнете повече от 3500 оборота(малък филтър в чашката на газовия клапан)Въздушен филтър на двигателя?Реголиране на газта(горивна смес)?Свещи-ако прекъсва или трудно пали(кабели)Това е от мен :D
                            Как да регулирам газта/горивната смес? Имам предвид дава ми голям разход градско както казах по горе и често ми прави детонации и ми ги прави в ниските обороти между 1000 и 1500 ми прекъсва и понякога прави детонации.Възможно ли е да е от тази регулировка на газта? Въздушния филтър е сменян скоро.Не съм го гледал, но е новичък.Свещите и те са нови, газаджиите ги гледаха казаха че са добри.За кабелите има един от 4-те, който доста се мандахерца и имам съмнения че може и той да дава проблем ама са само съмнения.Под мандахерца имам предвид, че като е сложен като останалите се движи по свободно напред назад, а другите не.Газаджиите казаха че са прегледали всички мембрани и тн вдигам си над 3500 оборота дигам си 7к даже... евентуално това с регулирането да обясниш какво точно имаш предвид колега може ли ?

                            Коментар


                              #15
                              Моят съвет е ако не знаеш кога за последно са сменяни кабелите на свещите, то да ги смениш.Те са основна причина за детонации и всякакви други проблеми. Само след това може да се говори за настройка на сместа.Дори да са здрави, нищо не губиш защото те така или иначе се сменят на 5-6 години (за неоригиналните)
                              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                              FIAT UNO 1.5

                              Коментар

                              Working...
                              X