Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изпарител OMVL

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, за да имаш с какво да сравняваш:Градско 14-16 зима и 11-13 лятоИзвънградско 9-12 в зависимост с кои "обувки" съм Извънградско при 90-110 км/ч твърдо 7.5Моята газова е със изпарител Tartarini и с ламбда контрол. Сменял съм мембрани.
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #17
      stef написа:
      колегите от алфа форума лъжат , ако им гори 9-10 газ то колко ще е на бензин тогава 6 ли ? всичко е много относително особено когато става въпрос за градско каране но мисля че 12-13л е нормален разход за 100 кс автомобил
      Колега не си изказвай толкова смело, защото именно моята кола дава разход около 10 и по малко на градско в София през лятото Вярно се кара София-Банкя но всеки ден. Не я карам като пенсионер, но не съм и състезател, газовата е слагана в Италия (марката е Романо), (в България такова нещо не могат да направят) и колата не е пипана от роден майстор. Досега съм минал 23000 км за 1 година и съм супер доволен. Зимата на -15 -20 градуса, колата даваше разход между 13-14 /100 като за сутрешно подгряване сипвам само 100 октанов Екоелда бензин. На дълъг път при 90-100/7,5л при повече ентосязъм 130-160/9л. (това е мерено миналия понеделник София Пловдив).Средно около 10 разход при нормално каране и пускане от време на време на климатик. П.С. На бензин дава пак около 10/100 и повече, но инжекторите са ми запушени (така я купих) и не върви като хората. П.С. Crusader дай меил да ти изпратя снимките, че нещо сайта на клуба не работи. Честито Възкресение Христово!

      Коментар


        #18
        arden1@abv.bgБлагодаря подобно колега!
        Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
        Uno 75 1.5i.e.8V 88`

        Коментар


          #19
          все пак говорехме за градско каране в зимни условия. аз имам 6 светофара до работата ми а до там е 4-5км,колата не я родгрявям на бензин.но нека колегата който смени изпарителя да каже какво стана. Честито рождество Христово на всички :D
          HONDA I-VTEC

          Коментар


            #20
            Todor_Gagovski написа:
            все пак говорехме за градско каране в зимни условия. аз имам 6 светофара до работата ми а до там е 4-5км,колата не я родгрявям на бензин.но нека колегата който смени изпарителя да каже какво стана. Честито рождество Христово на всички :D
            То на 4-5км е нормално да гори доста. Аз карам до работата 25 км. Има време и да загрее и т.н. Просто е въпрос на нужди, за 10 км на ден не си заслужава да караш на газ. Просто аз си карам около 2000 км месечно. Като за този месец изпълних нормата още миналата седмица и вече гоня 3000 км :P Ако карах 500 км месечно щях да си купа 155 Q4 или най-малкото кола с ТУРБО Поне да ми доставя ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ. П.С. Crusader пратих ти снимките :D

            Коментар


              #21
              Благодаря колега, снимките са много детайлни!Първото което ми прави впечатление е че смесителната плочка е непосредствено преди дросиловата клапа, а при мен е след дебитомера и е само с един захранващ маркуч /не знам дали това дава отражение/ Това което не разбрах е има ли симулатор на дюзите и ламбдата /не видях да има ламбда контрол/Иначе с новия изпарител ми направи 40 км. чисто градско /на отсечки по 2-3 км за 3-4 дни/ и 60 км. на дълго /100-110 км./ч./ със 11 литра газ, което си е 11/100 смесен разход. Предполагам че понеже мембраните са още нови разхода ще падне още малко - обаче вървежа е като на бензин /че и по-добре/ от вчера съм и позатворил тройника и предполагам че и това ще даде отражение.Не искам обаче да си спъвам колата! Нека покарам още малко и ще Ви кажа окончателно дали има ефект от смяната на изпарителя. Благодаря на всички за отзивчивостта!
              Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
              Uno 75 1.5i.e.8V 88`

              Коментар


                #22
                Съжалявам за закъснението, но нямах батерии за фотоапарата. Инече симулатори имам (то това е задължително), ламбда контрол НЯМАМ, ама като гледам и не ми и трябва. Абе като цяло е с автоматичен превключвател, на кайто показва и колко газ имам в бутилката, което е доста полезно.

                Коментар


                  #23
                  Чак ме е страх да си кажа ама 110 км. със 11.5 литра газ от които 50 на дълго и 60 градско при всяко едно положение разхода ми е паднал с поне 2 литра а днес само на дълго 8/100 и то с климатроник и газене /за справка преди беше 11 при тия обстоятелства/ Ще покарам още малко и ако нещата се задържат така тогава твърдо ще мога да кажа че изпарителите OMVL REG - 90 не стават!
                  Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                  Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                  Коментар

                  Working...
                  X