Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

НАМАЛЯВА ЛИ МОЩНОСТТА НА КОЛАТА АКО Й СЕ СЛОЖИ ГАЗ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    Колежке, някой по-горе го каза - зависи колко караш. Ако минаваш по 400-500 км на месец - може и да няма смисъл от газова, но ако минаваш по 1000 и нагоре - определено има смисъл да си с газ.Относно динамиката и разхода -това е строго специфично за всяка кола. Има настройки и настройки - и с това да отговоря на колегата landi - аз съм с полски ГИ. Нямам директни настройки за спортен режим и икономичен. Но сме си играли доста за да напаснем системата към моите изисквания. Резултат 1 - колата на газ върви ПО-ДОБРЕ от на бензин, ОБАЧЕ - разход 16-17 / 100 при бензин на аналогично каране - 7-7.5/100. Резултат 2 - колата гори около 9-9.5/100 газ, но НЕ ВЪРВИ. Спъната тотално. (ето ти спортен и икономичен режим).След много настройки и експерименти, колата е направена да върви що-годе на газ и при нормално каране дава разход 10/100 извънградско и около 12/100 градско. При 4000 оборота обаче автоматично прехвърля на безин, като с това печеля: 1/ Мощност при изпреварване; 2/ Често мокрене на бензиновите дюзи, което ги предпазва от спичане.Увеличаването на разхода при мен е доста повече от 15%, по-скоро е близо до 40%. След много разпитване и четене, стигнах до истината, че газът иска висока степен на сгъстяване, каквато моят двигател 1.8 8 кл.(100.5 к.с.) няма. При двигателя на Делтата, 1.8 16кл. с вариатор (132 к.с.) при доста по-спортно каране, разходът е с литър и повече по-нисък от този на Делтата.
    От Кабиле Ямболско ли си?Отдели малко време ако си от там и ще те опровергая.

    Коментар

    Working...
    X