Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне....

    Здравейте. Напоследък колата не се държи както трябва. В движение ако оставя по инерция да си намаля на скорост ако отцепя скоростите на 1500-600 обората на 90% от случаите ми гасне. На празен ход с леко побутване на газта оборотите не се задържат а потъват до около 500 след което се покачват до около 1500 и се закротват. Пробвах да обогатя сместа-не, гледах да не смуче въздух-не смуче ( или поне аз не виждам). Дайте ми някакви идеи или да ходя на газаджия. Иначе колата работи много равномерно няма тресене или квото и да било будещо съмнение....само туй пусто гаснене....много ме дразни. Колата е Мареа 1.6 99 с обикновена газ. Благодаря предварително
    Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
    Fiat Marea 1.6 16v 99

    #2
    Дай малко подробности , автоматично ли превключва от бензин на газ или си с копче и нормално ли работи на бензин? колкото до гасненето, моята го е правила същото , с метанова уредба съм и като карам с над 120 никога не изключвам от скорост и да я оставя по инерция. И не бързай да набеждаваш изпарителя

    Коментар


      #3
      Гасненето се получава от това, че набива принудително въздух във филтъра. От това набиване се получава налягане между дроселовата клапа и отвора през който влиза въздуха, при това положение това налягане затваря докрай голямата мембрана на изпарителя и тя спира притока на газ и от там гасне. Може да се избегне този ефект при изпарител който има регулируем жигльор за сместа на празен ход. Няма да се спускам в подробности как да си регулираш изпарителя защото последният път ме обвиниха, че съм щял да счупя колата на някой :D Като цяло опитай варианта да направиш така, че да не набива въздух и да си регулираш изпарителя, до колкото разбирам не е нагласен добре щом и на място след форсиране се колебае в оборотите.

      Коментар


        #4
        не знам как е при теб, но на моита кола тръбата на въздуховода е извадена преди филтара.по този начин се ограничава въздуха.ако ти е като при мен виж трубата да не се е наместила на место и да постъпва повече въздух.от това ти гасне според мен.

        Коментар


          #5
          blondi_74 написа:
          Дай малко подробности , автоматично ли превключва от бензин на газ или си с копче и нормално ли работи на бензин? колкото до гасненето, моята го е правила същото , с метанова уредба съм и като карам с над 120 никога не изключвам от скорост и да я оставя по инерция. И не бързай да набеждаваш изпарителя
          Да след 200 оборота, на бензин е супер....никакъв проблем . Изпарителя е на 1 година Ловато....много съм доволен. Предполагам че е нещо дребно. Благодаря ви, други мнения?
          Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
          Fiat Marea 1.6 16v 99

          Коментар

          Working...
          X