Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разход на бензин при работа на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разход на бензин при работа на газ

    колата ми харчи бензина когато я карам на газ,някакви идеи.за една седмица ми се изпаряват 10 литра бензин а я подгявам само 5 мин на бензин

    #2
    Здрасти колега, Газовия ми инжекцион Ловато има такава фукнция докато работи на газ при много рязко натискане на педала на газта започва да впръсква и бензин, направено е с цен да се измъкваш от рискови ситуации при изпреварване. Аз тази функция съм я изключил защото когата на газ си има достатъчно добра динамика. Ако си с малко по-нахъсан състезателски дух може това да е причината, другото което е може да си погледнеш маркучите са връщане на излишното гориво към резервоара, защото може да са се нацепили Естествено не мисля че това са двете единствени причини, за това моля и компетентните да си кажат мнението и ако си решиш проблема ще е супер да споделиш как си го сторил
    Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

    Коментар


      #3
      Re: разход на бензин при работа на газ

      m_zarev написа:
      колата ми харчи бензина когато я карам на газ,някакви идеи.за една седмица ми се изпаряват 10 литра бензин а я подгявам само 5 мин на бензин
      -каква е колата?- какво е АГУ?как иначе да се помогне

      Коментар


        #4
        фият браво

        фият браво 1.6 96 с алуминиеви колектори с нормална газова с испарител ловато

        Коментар


          #5
          Re: фият браво

          m_zarev написа:
          фият браво 1.6 96 с алуминиеви колектори с нормална газова с испарител ловато
          скоро един колега дойде с същия проблем.Не са ти я вързали както трябва.Най вероятно немаш симулатор на дюзите. ако имаш въпроси звънни 0899984383

          Коментар


            #6
            Re: фият браво

            m_zarev написа:
            фият браво 1.6 96 с алуминиеви колектори с нормална газова с испарител ловато
            провери клапана за излишното гориво - на тръбата на инжекциона, ако пропуска бензин към маркучето към колектора - там е проблема, но би трябвало да не работи добре колата.
            Типо-то е истинската работа !

            Коментар


              #7
              На мен също ми харчи много на бензин, а нормално на газ. Нямам течове. 10-12л отиват на месец само за палене и по 1км ако е студена. Превключвам ръчно на газ. Студения двигател е основна причина за това. Но при мен има и едно спъване на бензин в ниските обороти, ако натисна по рязко. Явно компа или стъпковият мотор имат проблемСпирал съм бензиновата помпа, няма разлика. Просто при мен, горните неща са причина за повишеният разход на бензин.
              Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

              Коментар


                #8
                rockfan написа:
                На мен също ми харчи много на бензин........Но при мен има и едно спъване на бензин в ниските обороти, ако натисна по рязко. Явно компа или стъпковият мотор имат проблем
                Нито компа,нито стъпковия мотор са ти виновни.Проблема ти е,че си турил газова уредба.

                Коментар


                  #9
                  rockfan написа:
                  На мен също ми харчи много на бензин, а нормално на газ. Нямам течове. 10-12л отиват на месец само за палене и по 1км ако е студена. Превключвам ръчно на газ. Студения двигател е основна причина за това. Но при мен има и едно спъване на бензин в ниските обороти, ако натисна по рязко. Явно компа или стъпковият мотор имат проблемСпирал съм бензиновата помпа, няма разлика. Просто при мен, горните неща са причина за повишеният разход на бензин.
                  очевидно не е причината , каквато си мислиш . разбира се според Стефан , вместо да си слагаме АГУ трябва да слагаме дизелов ДВГ но и двамата сте в грешка, причината е некадърно поставената АГУ, а не самата АГУспъването при рязко натискане е от преобогатяване.

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    rockfan написа:
                    На мен също ми харчи много на бензин, а нормално на газ. Нямам течове. 10-12л отиват на месец само за палене и по 1км ако е студена. Превключвам ръчно на газ. Студения двигател е основна причина за това. Но при мен има и едно спъване на бензин в ниските обороти, ако натисна по рязко. Явно компа или стъпковият мотор имат проблемСпирал съм бензиновата помпа, няма разлика. Просто при мен, горните неща са причина за повишеният разход на бензин.
                    очевидно не е причината , каквато си мислиш . разбира се според Стефан , вместо да си слагаме АГУ трябва да слагаме дизелов ДВГ но и двамата сте в грешка, причината е некадърно поставената АГУ, а не самата АГУспъването при рязко натискане е от преобогатяване.
                    Не да си слагате,а просто сте збъркали с първоначалната покупка.Колега u_bo,на него му спъва на бензин,а не на газ.Ти добре знаеш защо става това.

                    Коментар


                      #11
                      Stefan Hadjov написа:
                      Не да си слагате,а просто сте збъркали с първоначалната покупка.Колега u_bo,на него му спъва на бензин,а не на газ.Ти добре знаеш защо става това.
                      хубуу де - от обедняване на сместа е офтопик --> за мен дизел=щракалник затова не мисля че съм сбъркал

                      Коментар


                        #12
                        хубуу де - от обедняване на сместа,ама кажи коя е причината,че така никой не го грее.......

                        Коментар


                          #13
                          Stefan Hadjov написа:
                          хубуу де - от обедняване на сместа,ама кажи коя е причината,че така никой не го грее.......
                          това, че газовата не е поставена правилно да е причина да харчи едновременно газ и бензин са глупости.Ако колата ти харчи и бензин, то няма да харчи малко, а ще харчи точно толкова колкто е все едно само на бензин и в комбинацията с газата, то единственото сигурно нещо е че няма да работа гладко. Мнго хора си мислятт, че им харчи колата докато са на газ, но е практически почти невъзможно, потади казаното в първото изречение. Има случай на някой колеги са си спрели бензиновата помпа и уж пак "харчи" бензин. Завишения разход се получава от там, че колата работи на бензин само на студен двигател и то точно на най0ниските градуси, което завишава разхода.Относно това за спирането на бензиновата помпа или не има много мнения. Всеки диагностик ще каже че ако помпата не е спряна, а карашна газ пак ще се запушат дюзите. Докато колата работи на газ, то циркулирането на бензин по никакъв начин не спомага за това дюзите да не се запушат, поради елементарната причина, че горивото което се върти не преминава през отворите на дюзите, а минава до преди отворите, след което се връща по кръга обратно, т.е. дюзите не работя, не се отварят и пак вътре засъхват, което е често срещан пробмем при карането на газ, макар и с работеща помпа.
                          Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
                          182A4.000, 1998г.

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм с Ловато инжекцион и онзи ден ходих при газаждията и ровичкахме из компа на газовото и сега въобще не съжелявам(не че преди съжалявах) че съм дал толкова пари за инжекцион. Има адски много опции. Видях фукнция, когато колата е при минимални убороти (на изключена скорост) колата превключва на бензин нищо че свети лампата която показва че съм на газ. Това беше причина май да имам и известен разход на бензин (но не че харчи докато карам на газ). Струваше ми се че колата няма динамика, което практически е било едва ли не невъзможно защото съм с инжекцион и човека се качи с мен в колата и отидохме да направим едно кръгче по околовръстното и той си беше с лап топа и гледа кво се случва видя че в интервала от 1500 до 5000 оборота колата се спъва и ми обогати сместа с 10%. Каза че на доста голяма част от другите инжекциони програмите които са им инсталирани са доста орязани, а дори е виждал и инжекцион с демо версия което било доста смешно в неговите очи.
                            Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

                            Коментар


                              #15
                              7or37o написа:
                              Аз съм с Ловато инжекцион и онзи ден ходих при газаждията и ровичкахме из компа на газовото и сега въобще не съжелявам(не че преди съжалявах) че съм дал толкова пари за инжекцион. Има адски много опции. Видях фукнция, когато колата е при минимални убороти (на изключена скорост) колата превключва на бензин нищо че свети лампата която показва че съм на газ. Това беше причина май да имам и известен разход на бензин (но не че харчи докато карам на газ). Струваше ми се че колата няма динамика, което практически е било едва ли не невъзможно защото съм с инжекцион и човека се качи с мен в колата и отидохме да направим едно кръгче по околовръстното и той си беше с лап топа и гледа кво се случва видя че в интервала от 1500 до 5000 оборота колата се спъва и ми обогати сместа с 10%. Каза че на доста голяма част от другите инжекциони програмите които са им инсталирани са доста орязани, а дори е виждал и инжекцион с демо версия което било доста смешно в неговите очи.
                              Истината цъфна Май разхода от 6/100 газ не е бил замерван точно?
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X