Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тръби за метанова уредба има ли разлика от пропана.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тръби за метанова уредба има ли разлика от пропана.

    За пропан бутана тръбите от бутилката до редуктора изпарител и от газовия клапан са медни.За метанова уредба същите или са стоманени все пак налягането е десетки пъти по-високо.Колегата spark ми изпрати едни снимки на които ясно се вижда червеникавия цвят на тръбите т.е. медни са.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    пак са медни обаче са по дебели тръбите

    Коментар


      #3
      да,едните са 6мм,другите 7мм
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Да ти кажаи двамата са те подвели. По принцип трабата си иска сертификат че може да се ползва за метам има и медни и стоманени. Иначе и тя е като останалите 6мм. външно и 4мм. вътрешно. Моя съвет е да си вземеш стоманета кадмирана с полетиленова шлауха да си спокоен че всичко е наред.

        Коментар


          #5
          Проверих за тръба днес тук в Казанлък и резултата не ми допада.Влизам в магазина питам за тръба за метанова уредба стоманена кадмирана с шлаух отогоре и ми се отговаря ,че имат.Колко лв. е метъра ами тя тръбата е в комплект метанова уредба и е дълга 6 метра.И все пак колко струва метъра и отговора е 10 лв.Натовариха ме яко ми се струва затова и не купих.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар

          Working...
          X