Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivan_cirkov90 написа:
    Diablo_s написа:
    Здравеите от мен. Свърши метана и непали на бензин. Замерихме дюзата работи, но неидва ток. може ли даме насочите. колата е Фиат Браво 1.4 mi благодаря предварително !
    Твойто е моно щом е с една дюза нали ??? Виж му окабеляването .......
    моно е да. Сега ме светнаха че имало модул които спирал тока на дюзата когато мине не метан и можело от там нещо да става но аз хич не съм по жичките. маи газаджиите ще гледат какво става. Благодаря все пак

    Коментар


      #17
      Diablo_s написа:
      ivan_cirkov90 написа:
      Diablo_s написа:
      Здравеите от мен. Свърши метана и непали на бензин. Замерихме дюзата работи, но неидва ток. може ли даме насочите. колата е Фиат Браво 1.4 mi благодаря предварително !
      Твойто е моно щом е с една дюза нали ??? Виж му окабеляването .......
      моно е да. Сега ме светнаха че имало модул които спирал тока на дюзата когато мине не метан и можело от там нещо да става но аз хич не съм по жичките. маи газаджиите ще гледат какво става. Благодаря все пак
      Ами да ако не ти цъка релето ...... то си остава на метан ... Между другото с какъв превключвател си???

      Коментар


        #18
        моно е да. Сега ме светнаха че имало модул които спирал тока на дюзата когато мине не метан и можело от там нещо да става но аз хич не съм по жичките. маи газаджиите ще гледат какво става. Благодаря все пак[/quote]Ами да ако не ти цъка релето ...... то си остава на метан ... Между другото с какъв превключвател си???[/quote]честно казано незнам. колата е на приателката ми и не съм обърнал внимание. Купена е от италия с газовото. сега видях че системата е ланди рензо

        Коментар


          #19
          Такааа.... благодаря на колегата ivan_cirkov90 чрез тази врътка очевидно може да се регулира вървежа и това е ок - правя си я както искам, но ме притеснява, че има детонации - това за пръв път от днес се получи дали има връзка с въпросното кранче (днес смених кабелите и мисля дали да не върна старите) другото е че независимо от това когато колата загрее добре ако я загасиш и искаш да я запалиш става страшно - все едно няма празен ход - директно гасне, това е проблем, който има от преди, но не го прави винаги ........ след яко изръчкване и известно време (2-3 мин) се оправя като от самосебе си, но това опредено не е нормално. И така колеги задънена улица пак
          Пунто '95 1.1

          Коментар


            #20
            П.С.1. Сега видях изпарителя е Stargas и вече мога да му регулирам и празния ход (с врътката отдолу)П.С.2. Направи ми впечатление че бутилката "чука" като на празно дори да имам доста газ незнам дали иа връзка със случая
            Пунто '95 1.1

            Коментар


              #21
              bopkata написа:
              Такааа.... благодаря на колегата ivan_cirkov90 чрез тази врътка очевидно може да се регулира вървежа и това е ок - правя си я както искам, но ме притеснява, че има детонации - това за пръв път от днес се получи дали има връзка с въпросното кранче (днес смених кабелите и мисля дали да не върна старите) другото е че независимо от това когато колата загрее добре ако я загасиш и искаш да я запалиш става страшно - все едно няма празен ход - директно гасне, това е проблем, който има от преди, но не го прави винаги ........ след яко изръчкване и известно време (2-3 мин) се оправя като от самосебе си, но това опредено не е нормално. И така колеги задънена улица пак
              Колега СВЕЩИТЕ.......И съвет..пали ма бензин !При мен също пали тегаво на газ !

              Коментар


                #22
                bopkata написа:
                П.С.1. Сега видях изпарителя е Stargas и вече мога да му регулирам и празния ход (с врътката отдолу)П.С.2. Направи ми впечатление че бутилката "чука" като на празно дори да имам доста газ незнам дали иа връзка със случая
                Това като я почукаш е относително .. при мен като е празна се чува с ехо ..При други бутилки Не! Явно метала от който е изработена зависи

                Коментар


                  #23
                  ами свещите уж са на 6-7 К км но.......... кой знае ще се сменят явно
                  Пунто '95 1.1

                  Коментар


                    #24
                    ааааа........... забравих ключа ми е някакво ловато което пали само на безин и при опр. температура прехвърля на газ
                    Пунто '95 1.1

                    Коментар


                      #25
                      Хора смеих свещите (които си бяха за смяна) и мисля че няма гърмежи ноооо................. отново гасне при прехвърляне на газ когато е топла!!! просто нямам думи - нови свещи, кабели и филтър и не иска и това е почвам да губя надежа............... кажете свестни газаджии
                      Пунто '95 1.1

                      Коментар


                        #26
                        Значи като прехвърляш на газ на му малко обороти ... и мойто прави така понякога като минавам на пропана ....

                        Коментар


                          #27
                          лошото е че всеки път е така няма совбоден ход като загрееи после с някакви мъки се оправя
                          Пунто '95 1.1

                          Коментар


                            #28
                            Значи има вариант който не е много разумен защото според мен е времен.... Като отвориш капака където ти е газта (края на жилото на педала ,където се мести с подаването на газ) има едно болче с контрагайка което ограничава при отпускане на педала.. можеш да го натегнеш лекичко и се получава все едно се натиснал леко педала на газта.......Преди и мойта работеше на 750 оборота и от там я регулирах !В последствие се оправи от самосебе си и му върнах старата позиция ..... Надявам се да съм ти помогнал .. и да си ме разбрал за кое точно ти говоря ...Другия вариант е да не са ти настроили правилно газовата (газ-въздух) иначе аз съм доволен от газаджиите които ми сложиха газовата не е мръднала от тогава това са вече близо 7 месеца .. Ако те интересува се намират в Левски Г до църквата...... А и ми взеха сравнително евтино и всичко направиха за няколко часа .... Общо 400 лв

                            Коментар


                              #29
                              да ти кажа по скоро ще я карам на бензин докато го реша пролема......... иначе кажи по точни координати на тези хора - ако искаш и на лични Благодаря за съдействието !!!П.С. иначе те разбрах за какво говориш.
                              Пунто '95 1.1

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря на ivan_cirkov90 за съдействието.Намерих координатите на въпросните газаджии - до църкавата Левски Г. - момчето, което погледна колата се оказа много точно - първоначално разбра, че сместа е много богата и реши, че това е причината - след като направи реглажа на газ анализатора - Ок колата работи добре, но направихме теста с гасенето и отново на палене гасне - оказа се че кабелните обувки на изпарителя са хлабави и след притягане и пръскане със спрей за контакт - сега нещата изглежа се подредиха ))))Извод: в крайна сметка проблема, който ми скъса нервите (не без съдействието на Газаджиите от Горубляне " нищо и няма бе от горивото е") се оказа хлабави кабелни обувки ) - егати драмата!!!!!
                                Пунто '95 1.1

                                Коментар

                                Working...
                                X