Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За какво е това реле?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За какво е това реле?

    Привет,откакто съживих ламбда контрола в колата, искам да възстановя схемата така, както трябва да бъде. В картинката долу, изпратена ми от qnisZ, има едно реле, оградено в червено, за какво служи то? До колкото разбирам, трябва да е с нормално затворени контакти, тоест, при каране на газ да изключва, така ли е?

    #2
    Включва емулатора на бензиновите дюзи,за да лъже компа,че всичко е ОК.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Ммм, не съм съгласен, видно е от схемата, че емулатора получава + директно от синия кабел, и няма общо с релето. То прекъсва нещо към ЕКУ-то, но не знам какво. Единия вариант е за ресет при всяко гасене, но до колкото съм запознат, при мен то не може да се ресет-ва без специален софтуер.

      Коментар


        #4
        Може би релето изключва бензиновата помпа да не работи когато е на газ. Най добре потърси какво има на 11 краче на ЕКУ-то.

        Коментар


          #5
          Като гледам схемата 11 пин е за лампичката на таблото където при грешка ти светва червена дюзичка (чек-а).Това реле явно "реже" кабела да не ти светка дюзичката докато караш на газ.

          Коментар


            #6
            pugsy написа:
            Като гледам схемата 11 пин е за лампичката на таблото където при грешка ти светва червена дюзичка (чек-а).Това реле явно "реже" кабела да не ти светка дюзичката докато караш на газ.
            Те тука е истината. :D

            Коментар


              #7
              То тя и без това не свети, няма да го слагам. Благодаря за отговорите.Янко, кажи как се настройва тази система? Питах в една друга тема, ама си траеш?

              Коментар


                #8
                Тази система се настройва със софтуер има и едни джъмпери вътре мисля че става и с тях. Щом няма на снимката схема на джъмперите значи трябва да са в изключено състояние. Аз имам софта за тази ламбда контрол мо така или иначе не можах да я подкарам през него а само с ключетата.

                Коментар


                  #9
                  Не е със софтуер, гледах как един човек я настрои пред мен с някаква комбинация от даване на контакт, цъкане на копчето газ-бензин, и помпане на педала на газта. Естествено, не ми каза как точно става, а и не можах да схвана нищо от това, което правеше. Имаш ли някаква идея, че ме сърби да я почовъркам? С джъмперите съм се оправил.

                  Коментар


                    #10
                    Мога да ти дам програмата.

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря, изпратил съм ти лично съобщение

                      Коментар

                      Working...
                      X