Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.6.16v разход 10/100 извънградско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава 1.6.16v разход 10/100 извънградско

    фиат брава 1.6.16v агуто е ново смисъл изпарител ланди с симолатор на дюзи и гори 10/100л.извън градъ,струвамисе множко.ходих при газаджията и ми намали от троиника ама така немога да тръгна и пак отвих троиника.от какво може да е така?несъм ходил на газанализатор възможноли е да се оправи,да гори по малко ноо и да мога да тръгна от място,защото като се намали от троиника немога да тръгна.

    #2
    Е къв газаджия е като не ти е правил настройка по газ анализатор. Отиваш някъде правят ти я по него и значи толкова си ти гори колата.
    Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
    Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

    Коментар


      #3
      и моето браво гори 10 навън ама никои не ме минава Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        a аз карам с 90км. на вън и ми гори 10газ.

        Коментар


          #5
          събота съм на газ анализатор и ще видя какво ще става.

          Коментар


            #6
            И на мен ми даде 10/100 от Пловдив до София за 50 мин.При 90 км./ч разхода ми е към 7-8/100,а двигателя ми е същият.
            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

            Коментар


              #7
              незнам какво става ама не е добре за джоба ми,утре ще видя какво става.

              Коментар


                #8
                miro_84 написа:
                незнам какво става ама не е добре за джоба ми,утре ще видя какво става.
                Въобще се чудя на такива майстори- как може нова газова да сложи без да направи диагностика с газанализатор?! А по твоя проблем колега: газовата, какво почти всичко ново, което се монтира по колата подлежи на сработване (разработване). Първите 1000км улягат всякакви гумички мембрани и така нататък и тогава е нормално да гори малко повече. Вече след тези 1000км трябва да идеш пак за донастройване, но задължително на газанализатор!
                ex. Fiat Marea 1.6 16V
                ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                Lancia Kappa 2.0 VIS

                Коментар


                  #9
                  miro_84 написа:
                  a аз карам с 90км. на вън и ми гори 10газ.
                  еми това ти е грешката :D
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Стига сте шашкали човека с този газанализатор, колкото хора съм чувал да ходят на такова регулиране никой не е останал доволен, из нета е бъкано с описания как да си настроиш газовата, особенно нов изпарител се регулира съвсем лесно. И както каза пакумба, карай със 120-30 и поне да не питаш, защо гори 10.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      днес ходих на газ анализатор но пичовете не работят в събота,и неможах да видя какво става.отдибих се до маистора който ми слага газовото и му казвам че промяна в горенето няма а тои ми каза че трябва да смени плочката с някоя друга и пак да засеча разхода ако е пак такъв нищо не можел да направи повече.

                      Коментар


                        #12
                        да но ако карам с 120-130 кои знае колко ще гори тогава немисе мисли направо.

                        Коментар


                          #13
                          горенето на газ не е винаги пряко свързано с карането. единствено ако е ти е перфектно регулирана газовата и си с подходящия смесител, тогава- да. Преди бях с плочка 36 мм и колата ми винаги гореше 8, без значение дали я карам 160 или 90... все 8- тва е засичано в продължение на 1 година, обаче нямаше динамика, ниските все се ебаваха, не ме кефеше, смених си плочката с 33 или 32 мм забравих точно, е, направо литна, динамика много по-добре, празния ход никога вече не ми е правил проблем /преди задържаше на 1300-1500 оборота понякога/, обаче разхода ми се вдигна и сега си харчи 10 извънградско независимо дали я крам със 90-100 или 140-150. не си и помислям да връщам старата плочка
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            в момента нямам проблеми с ниските дано като сменим плочката пак да нямам и да гори по малко.

                            Коментар


                              #15
                              При мен разхода извънградско е някъде 8,5-9 в града съм стигал до 14/100. Средно 11 - 11,5/100. Може да свалиш малко надолу, но както каза pakumba за сметка на динамиката.
                              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                              Коментар

                              Working...
                              X