Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

3 Дена без каране и после неще?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    3 Дена без каране и после неще?

    Фиат Браво 1.6 има метан с изпарител, прецака ми се аванс процесора и спря да върви на метан. Махнах го и работеше перфектно 2-3 месеца (докато не я запалих днес) колата не я бях карал 3 дена и сутринта паля както винаги на бензин. Минаха 3-4 мин и тръгнах нормално, в ниски обороти, след 1-2 мин си включи на метан и започна да пука и изгасна, на бензин си работи добре. Карах на бензин 15 км. колата вече загряла превключвам пак на метан и пак пука и гасне, не може да се кара. От какво може да е това.
    Skoda AMfabia 1.2 12v
    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

    #2
    Да не е изфирясал метана?

    Коментар


      #3
      какво искаш да кажеш с това изфирясал?? да е изчезнал или да се е развалил нещо ??? да се развали за 3 дена за пръв път ще ми се случи, а като няма метан не киха а включва на бензин.
      Skoda AMfabia 1.2 12v
      exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

      Коментар


        #4
        Имам предвид да е изпуснат от бутилките. Веднъж ми звънят на вратата, един комшия чул съскане от колата ми. Слизам долу - от зареждачката изпуска метан. Чак се бе обледила. Тя бе от типа спираш кранче, развърташ капачка, зареждаш метан, завиваш капачка, пускаш кранче. И от метанстанцията не ми бяха завили като хората капачката. След тоя случай веднага смених зареждачката с такава с клапан. Значи отвивам капачка, зареждат, завивам капачка, автоматичен клапан се грижи за всичко. Отделно и самата капачка уплътнява. И вече сам си стягах капачката.Така че не се базикам, имаш ли метан в бутилките?

        Коментар


          #5
          клапана ми е автоматичен, метан показва че има на точките кадето индикират количеството. А и като няма метан не е това поведението на колата, не киха а просто директно си превключва на бензин... иначе колата се оправи сама, вече си върви... дали беше от студа сутринта или от това че 3 дена не беше карана не знам... надявам се е било от това че не е карана, защото студовете си идват... някой ако знае от какво може да е било да каже...
          Skoda AMfabia 1.2 12v
          exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

          Коментар

          Working...
          X