Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Газов Инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Газов Инжекцион

    Здравейте колеги! Вчера ми се случи нещо странно за мене което до сега не ми се беше случвало. Имам ГИ БРЦ на Фиат Купе 1.8, 16В който пали на бензин и при достигане на подходяща температура си сменя на газ. Вчера сутринта беше 7 градуса на вън, колата си запали и при превключването си на газ двигателя изгуби мощост и изгасна. Пробвах отново същата процедура и резултата беше същия. По дрифтих малко на бензин докато загрее още малко колата и после се оправи. Днеска същата постановка - запалих на бензин сутринта, колата сама си включи на газ без никви проблеми? Има те ли някаква идея от какво може да се е получил този фал? Антифриза ми е на макс, нямам изпарител... ?
    I`m HOT cause I FLY!!!

    #2
    На колко градуса ти е настроена да прехвърля на газ?Обикновено тези номера ги прави при ниска температура на прехвърляне.На 30 градуса мисля че няма да ти създава проблеми.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Колега, не знам на колко градуса е настроена да прехвърля... така я купих. Къде мога да проверя и евентуално да вдигна градуса?
      I`m HOT cause I FLY!!!

      Коментар


        #4
        NitroF1 написа:
        Колега, не знам на колко градуса е настроена да прехвърля... така я купих. Къде мога да проверя и евентуално да вдигна градуса?
        При газааджии които имат софтуер и кабели за газово като твоето.Работата е за 5 минутки.Закача лаптопа и променя параметрите за секунди.Ако не е това поне ще ти направят диагностика и ще те насочат от къде е точно проблема.Моята беше на 30 градуса,но работех на близо от дома ми и повечето път го минавах на бензин.Закачиха я и ми я свалиха на 25градуса с предупреждението че може да почне да ми гасне при студено време.За сега не се е случвало.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          При настройка на 25 градуса няма да ти гасне и създава проблеми. Няма да е зле да погледниш и филтъра на редуктора на ГИ ако е силно замърсен понякога прави проблем , може да не е от настроената температура за прехвърляне на газ. Не вярвам да е настроена на много ниска температура , мисля че и софта няма опции за много ниска температура на прехвърляне. Може също да ти създава проблем и температурния сензор на редуктора. Така може само да гадаем , но така работа не се върши . Най-добре отиди в сервиз да направят диагностика на ГИ и ще си покаже Успех.
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Много ви благодаря!Всичките отговори са ми от полза! Сега имам някаква насока на търсене. Една диагностика преди зимния сезон си е задължителна за всеки!
            I`m HOT cause I FLY!!!

            Коментар


              #7
              NitroF1 написа:
              Много ви благодаря!Всичките отговори са ми от полза! Сега имам някаква насока на търсене. Една диагностика преди зимния сезон си е задължителна за всеки!
              Начи при моста чавдар, там на гърба на бившето кино е София газ комерс, един от филиалите дето бачкат с представителя на БРЦ за България. Не те пращам в оторизирания сервиз щото те там все едно са фанали господ за ..... мнооо са тежки за тва при тея пичове отиваш те имат и софт и кабел ще ти я направят както си искаш Ако искаш ще ти дам и тел на шефа да ти каже кога да отидеш, пращаш му много поздрави от Слави и немаш грижи
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Еее братле ще съм ти благодарен ))) Кажи един телефон да звънна да ги видим тези момчета кво ще кажат
                I`m HOT cause I FLY!!!

                Коментар


                  #9
                  NitroF1 написа:
                  Еее братле ще съм ти благодарен ))) Кажи един телефон да звънна да ги видим тези момчета кво ще кажат
                  Ето телефон 0888 49 88 54 търсиш Иван, кажи му много поздрави от Слави от Пловдив тои знае и да ти каже кога да минеш да те види
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Много благодаря колега! Събота ще го изтанцуваме ! ))
                    I`m HOT cause I FLY!!!

                    Коментар

                    Working...
                    X