Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете при избор на газова уредба и малко съвети

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помогнете при избор на газова уредба и малко съвети

    Здравейте на всички! Решил съм да си слагам газова уредба на фиат-а, който е браво 1.6 16в. 103к.с. Доста теми изчетох и видях различни мнения относно газовите уредби и газовите инжекциони. Почти съм некомпетентен по тази тема и искам да се допитам с Вас. Видях в този сайт: http://www.eurogas-bg.net/price_agu.php газова уредба за пълен инжекцион. Цената ме истройва но изобщо нямам представа дали ще е добре за фиата. Видях, че предлагат допълнителни екстри като: електроника за емулация при някои автомобили, автоматично превключване, ламбда контрол и други екстри. Интересуваме ако реша да слагам тези "екстри" дали ще е по-добре или няма да има значение, така или иначе слагам уредба за газов инжекцион.Средно минавам около 8000-10000км. годишно и за момента мога да отделя толкова пари, колкото за газова уредба за пълен инжекцион (около 500-600лв.) - заслужава ли си. Нядавам се да помогнете. Ако имате други въпроси ще отговарям.

    #2
    Цените са в лева и включват:· пълен комплект "LOVATO"· бутилки до 40 литра /цилиндричен размер/· смесителна плочка· външно зареждане· квалифициран монтаж· диагностика на двигателя Ако това е 550 лв за Ловато електрически изпарител, сдавай парите и нито стотинка повече. Може да сложиш бутилката по начин, който запазва едната половина на багажника, за сваляне на половината седалка.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      Това го прочетох в сайта:Допълнително може да се доплати за:· бутилка тип резервна гума· електроника за емулация при някои автомобили· автоматично превключване· ламбда контрол и други екстри.На теб ти трябва емулация на дюзи и ламбда както и автоматично превкючване, което ще оскъпи уредбата с още 100-150 лв. така че отивай някъде другаде да ти я слагат. Моята без ламбда контрола и със специално приспособление за зареждане до капачката за безнин ми излезе 520лв, а тия ти искат 550 за нищо.
      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

      Коментар


        #4
        Това, което гледах в сайта е примерно. Интересуваше ме дали имам нужда от тези допълнителни екстри. Но явно ще има, и дали няма да си прецакам колата като сложа обикновенна газова за инжекцион за 500лв. или е по-добре да сложа инжекцион за 900лв.

        Коментар


          #5
          Kолега, моята е без никакви емулации и ламбди и си върви вече повече от година без да е показала проблем. Абсолютно можеш да минеш и без инжекцион за 900 лв, минавай с 500 лв, ако има и на по-тънкаж, тия коли сякаш ще се женим за тях, а като дойде ред да продаваш не можеш да и вземеш 1000 лв... Моята я взех на 1 месец от пловдивчанин, беше я демонтирал човека, даде ми и разните му емулации ама тук не ги поставят ли, искаха да ме гърбят допълнително ли, викам я без тия! И не съм забелязал да ми е кофти при 6.7/100 извънградско. Има мощност, няма проблеми. Спрете да се гърбите за куп излишни неща
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Sharky05 написа:
            Това, което гледах в сайта е примерно. Интересуваше ме дали имам нужда от тези допълнителни екстри. Но явно ще има, и дали няма да си прецакам колата като сложа обикновенна газова за инжекцион за 500лв. или е по-добре да сложа инжекцион за 900лв.
            Имаме си човек във форума за тези неща: qnisZ.или http://www.magnumbg.com/gas.htm (по-евтино е )
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              Plastex написа:
              Kолега, моята е без никакви емулации и ламбди и си върви вече повече от година без да е показала проблем. Абсолютно можеш да минеш и без инжекцион за 900 лв, минавай с 500 лв, ако има и на по-тънкаж, тия коли сякаш ще се женим за тях, а като дойде ред да продаваш не можеш да и вземеш 1000 лв... Моята я взех на 1 месец от пловдивчанин, беше я демонтирал човека, даде ми и разните му емулации ама тук не ги поставят ли, искаха да ме гърбят допълнително ли, викам я без тия! И не съм забелязал да ми е кофти при 6.7/100 извънградско. Има мощност, няма проблеми. Спрете да се гърбите за куп излишни неща
              Потвърждавам че работи перфектно при мен без всякакви емулатори-симулатори. С същия мотор 1.6 16в . Тези некадърници газажиите гледат само да ги набутат пари да изкарат.Колега я кажи само на каква кола е този разход 6.7 на газ? Аз под 8-9 не пада
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Stefanaki написа:
                Sharky05 написа:
                Това, което гледах в сайта е примерно. Интересуваше ме дали имам нужда от тези допълнителни екстри. Но явно ще има, и дали няма да си прецакам колата като сложа обикновенна газова за инжекцион за 500лв. или е по-добре да сложа инжекцион за 900лв.
                Имаме си човек във форума за тези неща: qnisZ.или http://www.magnumbg.com/gas.htm (по-евтино е )
                Незнам дали е по евтино или по качествено във въпросния сайт ама щом гледам че предлагат "Flashlube" в сайта им не мисля че са сериозна фирма и аз лично не бих си сложил газова там.Говорил съм по въпроса за тая гад с преподавател по двиг с вътрешно горене и мнението му е че е абсолютна глупост като разните му там плазмени запалвания за залъгване на хората.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  Stefanaki написа:
                  Имаме си човек във форума за тези неща: qnisZ.или http://www.magnumbg.com/gas.htm (по-евтино е )
                  Незнам дали е по евтино или по качествено във въпросния сайт ама щом гледам че предлагат "Flashlube" в сайта им не мисля че са сериозна фирма и аз лично не бих си сложил газова там.Говорил съм по въпроса за тая гад с преподавател по двиг с вътрешно горене и мнението му е че е абсолютна глупост като разните му там плазмени запалвания за залъгване на хората.
                  За качеството - не зная. Просто видях цената, защото 550лв за АГУ -пъво поколение мисе видяха много.Аз моята я слагах при qnisZ и нямам проблеми.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Ясно значи най-вероятно няма да е газов инжекцион. А за въпросния колега qnisZ от къде е за да знам дали изобщо да го търся, защото аз съм от Димитровград и ще ми е от полза ако ми предложите някой майстор в близост, може и в Пловдив ест. ако си струва да отида до там за да сложа газова.

                    Коментар


                      #11
                      Sharky05 написа:
                      Ясно значи най-вероятно няма да е газов инжекцион. А за въпросния колега qnisZ от къде е за да знам дали изобщо да го търся, защото аз съм от Димитровград и ще ми е от полза ако ми предложите някой майстор в близост, може и в Пловдив ест. ако си струва да отида до там за да сложа газова.
                      Абе брат ми що не обаждаш че си от Д-град отивай при Людмил в сервиз "Каменец" намира се до складовете и няма да имаш ядове, кво ти трябва да се разкарваш до Пловдив или София за една газова.
                      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                      Коментар


                        #12
                        Sharky05 написа:
                        А за въпросния колега qnisZ от къде е ..........
                        гр. Септември
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          infineon написа:
                          Колега я кажи само на каква кола е този разход 6.7 на газ? Аз под 8-9 не пада
                          Това е на браво, 1.6 93 конски сили, при каране без гонене на дълъг път. В градски условия според мен не може да става дума за разхода- при много различни условия можеш да изгориш едно и също количество газ.
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #14
                            maskarata написа:
                            Абе брат ми що не обаждаш че си от Д-град отивай при Людмил в сервиз "Каменец" намира се до складовете и няма да имаш ядове, кво ти трябва да се разкарваш до Пловдив или София за една газова.
                            Много познат ми звучи този, ще разпитам. Ти твоята там ли я слага и ако да, колко ти излезна и има ли дертове? Също, той слага ли такива емулатори/симулатори или не?

                            Коментар


                              #15
                              Sharky05 написа:
                              maskarata написа:
                              Абе брат ми що не обаждаш че си от Д-град отивай при Людмил в сервиз "Каменец" намира се до складовете и няма да имаш ядове, кво ти трябва да се разкарваш до Пловдив или София за една газова.
                              Много познат ми звучи този, ще разпитам. Ти твоята там ли я слага и ако да, колко ти излезна и има ли дертове? Също, той слага ли такива емулатори/симулатори или не?
                              Нали ти каззах по горе 520 лв. а дертове никакви, само с оборотите имам проблем, аме те са от някой датчик. На мен ми сложи само емулатор на дюзите.Разходи се до там и разпитай може да ти предложат нещо и за ГИ, но цената скача с много.
                              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                              Коментар

                              Working...
                              X