Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Нормално е,аз в бургас е карам и зимно време и аз имах такъв разход.Имам БРАВА 1.8,тежка е колата и докато загрее съм пристигнал.Като е подгрявах с бензин ми даде към 12.5 -13 литра.И газта е некачествена.Сега с 27 литра изминах 210 км. само градско.
    www.avi7.hit.bg
    Видеонаблюдение и системи за сигурност

    Коментар


      #17
      И аз ще взема отношение, макар че май вече всичко е казано по въпроса. Типо 1,4i.e. с газ - софийско каране - 14-16 на сто според газостанцията и интензитета на задръстванията, когато отивам на работа, извънградско - 8-8,5 на сто, като не я жаля изобщо. На бензин не съм я засичал, че така и не успях да напълня резервоара до горе, но и не виждам смисъл, колата определено върви по-добре на газ. Миналото лято даваше около 12 из София, но не мисля, че е горяла по-малко, просто ходех на работа с метрото, а колата карах повече из крайните квартали и не влизах в задръстването в центъра.
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #18
        При мен е около 12 или малко над, на газ зимата. Карам я предимно на къси разстояния - по 15 километра, от вкъщи до работа и обратно, но на работа ходя доста рано - в 8 почвам, така че не попадам в задръствания.За сравнение на бензин си гореше 10 или малко над, но при малко по-задръстени пътни условия, но пък на по-дълги разстояния.
        минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
        Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

        Коментар


          #19
          Аз си мислех, че сами нашите коли имат такива големи гърла ... при мен разхода на смесен цикъл - обикновено Ямбол градско (10 км) - Ямбол-Сливен (23 км) - Сливен градско (10 км) или обратно е около 15/100 газ. На бензин не пада под 12/100.На по-дълъг път (напр. до София) съм падал до 10/100.Но наскоро се наложи да взема на приятел Пасата - даде ми разход 14/100 на газ. (а той се хвалеше че му горяла 9/100). Така че - не сме само ние

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            Аз си мислех, че сами нашите коли имат такива големи гърла ... при мен разхода на смесен цикъл - обикновено Ямбол градско (10 км) - Ямбол-Сливен (23 км) - Сливен градско (10 км) или обратно е около 15/100 газ. На бензин не пада под 12/100.На по-дълъг път (напр. до София) съм падал до 10/100.Но наскоро се наложи да взема на приятел Пасата - даде ми разход 14/100 на газ. (а той се хвалеше че му горяла 9/100). Така че - не сме само ние
            Мдааа, в газовия инжекцион е истината...Гори колкото на бензин (ако я спъна гори и по-малко) и върви колкото на бензин(ако не я спъна)В цифри това означава - 12-12,5 газ градско софийско, с доста агресивно каране 14/100 газ и повечеАко я спъна от компютъра на газовия инжекцион, гори 10-10,5-11 газ грдско, ама над 4500 оборота ускорява доста тегаво.На градско (нормално каране) - средно 12-12,5 бензин(газ), а извънградско при скорости до 140-150км/час около 9. При юркане в града и изрязване на всеки светофар до 7000 оборота се качва до 15-16 л, при средна скорост 190 км/час до Пловдив и обратно (на места 230, на места 180, за ~30 мин стигнах) беше изгорила 13,5-14 л./100 (газ/бензин) Това е 150 к.с. и 1600 кг. автомобил, руски газов инжекцион ГИГ 3 DLS
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #21
              Колеги,карам Brava 1,6 16v 103 коня.Газовата е монтирана в Италия,разхода ми е 14-15/100 градско и 9100 извън града.
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #22
                Immortal написа:
                Аз си мислех, че сами нашите коли имат такива големи гърла ... при мен разхода на смесен цикъл - обикновено Ямбол градско (10 км) - Ямбол-Сливен (23 км) - Сливен градско (10 км) или обратно е около 15/100 газ. На бензин не пада под 12/100.На по-дълъг път (напр. до София) съм падал до 10/100.Но наскоро се наложи да взема на приятел Пасата - даде ми разход 14/100 на газ. (а той се хвалеше че му горяла 9/100). Така че - не сме само ние
                Много вярно! Моя звяр гълта градско през зимата не мога да падна по 13 на 100км. Сутрин задръствания, вечер пак. Извънградско точно заковава на 10 на 100, но колата си и върви доста :о) И аз исках 10 на 100 градско но немаааа, преди беше 10 лева на 100 градско сега не става :о)
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар

                Working...
                X