Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време за запушване на инжекторите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Време за запушване на инжекторите

    Здравейте,колеги,незнам дали тази тема е в правилния раздел,но все пак да запитам.Колко време,измерено в години или километри са необходими за запушването на инжекторите,в условия на нормална експлоатация.Нормалната експлоатация включва:всяко едно запалване е на бензин.При студен старт,превключването на газ става след достигане на температура на двигателя мин. 60 градуса.При топъл старт,след 1 км.След около 1000 км пробег предимно на газ се изминават около 100 км. на бензин със скорост 100-150 км/ч с добавка за отпушване,профилактично.Надявам се отговорите да са на колеги с опит с LPG,а не на специалисти които карат дизели или коли без АГУ.
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    #2
    Re: Време за запушване на инжекторите

    Аз съм минал към 60 000 км. на газ, при това, при доста по-сурови условия от тези, които описваш, и нямам проблем с инжекторите. Паля на бензин, и след като мине 2000 оборота, превключва на газ. Без значение от сезона. Сумарно едва ли имам повече от 5 000 км. на бензин. Така че, както го описваш, едва ли при теб някога ще се запушат.

    Коментар


      #3
      Незнам за Вас но аз от месец съм с АГУ и вече дюзите ми се позапушват... поне така си мисля..Сутрин като паля - пали от полвин завъртане но подам ли газ прекъсва много в ниските обороти приличами ми на пикаеща дюза докато загрее малко и се оправя...Паля на бензин и след 2500 обръща на газ.

      Коментар


        #4
        teo2 написа:
        Незнам за Вас но аз от месец съм с АГУ и вече дюзите ми се позапушват... поне така си мисля..Сутрин като паля - пали от полвин завъртане но подам ли газ прекъсва много в ниските обороти приличами ми на пикаеща дюза докато загрее малко и се оправя...Паля на бензин и след 2500 обръща на газ.
        не си писал калъв ДВГ, но си прилича на адаптация, а не на дюзи.

        Коментар


          #5
          И при мен се затлачиха дюзите след първите 2-3К на газ. Преди година бях още по-зле, но ги отпуших и няколко месеца бяха екстра... до слагане на ГУ. Тук колегата Хаджов е прав, ама на кой му пука за тях на газ. Те са такива нежни на 1.6 16V, че от кофти бензин се затлачват, пък какво остава като си на газ.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            не си писал калъв ДВГ, но си прилича на адаптация, а не на дюзи.
            Мотора е 1.6/16v газовата е обикновенна с емулатор на дюзите и ламбда контрол - прави го само сутрин на напълно истинал двигател.Ако е адаптация след като не съм го изчакал нетрябва ли да го прави и на следващото палене?

            Коментар


              #7
              ре

              Здравеите колеги имам същия проблем като колега тео2 сутрин като запаля колата браво 1,6 16в и тя започва да губи обороти докато неизгасне ако неподам гас аз,след повторно запалване не6тата се повтарят докато неподам малко повечко гас и сичко се оправя.Този проблем се появи преди 2-3 седмици а иначе аз сложих газов инжексион преди месец и малко преди да сложа газовата колата нямаше никви грижи.Някой колега ако може да помогне да каже какво да правя.
              OPEL CORSA 1,3 cdti 2008 6/100

              SEAT IBIZA 1,9 TDI 2000г 4.5 /100

              FIAT BRAVO 1,6 16v 103 2000г The Pover Sell АГУ 7,5/100

              Коментар


                #8
                Аз вече от месец не съм палил на бензин, само на газ. При мен дали ще се запушат някога? След като на тази кола и се запушиха даже и пръскалките на чистачките, представям си какво ще стане с дюзите .
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  infineon написа:
                  Аз вече от месец не съм палил на бензин, само на газ. При мен дали ще се запушат някога? След като на тази кола и се запушиха даже и пръскалките на чистачките, представям си какво ще стане с дюзите .
                  Точно на тебе колега няма да ти се запушат ,защото те не се запушват от каране на газ /газта няма как да ги запуши, тя не минава през тях,замислете се защо когато се чистят дюзи се слагат на стенд който да симулира отварянето им - ами за да се изчистят отвътре ,тоест там където никога не би могла да попадне газ/ Дюзите се запушват от палене на бензин и прехвърляне на газ при което остатък от бензина остава на върха на дюзата като при последващото загряване и изпаряване оставя част от съставкитете си там.Точно затова времето за запушване на дюзите зависи единствено от качеството на бензина с който карате и броя на паленията на бензин с последващо прехвърляне на газ.

                  Коментар

                  Working...
                  X