Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет относно ГИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    npace написа:
    Айде и аз да се включа малко в спора , бат Янко живо здраво зема да мина се видим във вторник понеже имам път през Септември?Ще черпиш едно кайвенце Така1-во : Верно е че гърнетата се предават бързо но цялата генерация ми излезе 80 кинта който отдавна съм ги сложил в махалата!2-ро : АГУ-то ми също има Ламбда Контрол т.е. регулира се сместа а не да се лее газ колко си ще (или обратното и БУМ!)3-то : Смятай само на 10000 км са 1000 лева в махалата , а за 100 000 не са ли една доста спретната 4-5 годишна средно голяма кола?4-то : Проблеми идват от мизерии тоест:Евтини уредби и калпави майстори.5-то : Ако винаги палиш на БЕНЗИН , свеждаш до 1% вероятноста да си се запечат дюзите.6-то : Амортизацията идва от многото каране а не от износването на мотора поради карането на газ.Има много за изброяване но в момента не ми идва всичко на ум.Към колегата Хаджов:Защо по дяволите има Мареа BiPower?Сигурно за да се прецака!?......
    Няма да ти отговоря на нито една от изброените точки,защото е излишно.Карай и се радвай.За Мареата.Не съм виждал такава Мареа.Не съм и попадал на рекламни материяли за нея.Не съм запознат с вида и констукцията на газовата и част и не мога нищо да кажа.Възможно е да е нещо много по-различно и съвършенно от това,което нормално познаваме.Но не съм сигурен дали биха я препоръчали за български условия на експлоатация-с нашенска газ???

    Коментар


      #47
      biker_81 написа:
      А до колегата Хаджов определено смятам че дюзите трябва да се охлаждат от бензина.И как ще ми изгори бензиновата помпа докато карам на газ при положение че под 20 литра бензин не падам в резервоара.
      Аа,и таз хубава работа.Що за въпрос??Ами щом искаш да ти се охлаждат дюзите/а дали се охлаждат е друга работа/,то тогава бензина трябва да ти се върти от помпата непрекъснато когато караш на газ,а това го прави помпата.Ако ще и пълен резервоар да държиш.И за това се износва излишно карайки на газ.Това много добре го знаят газаджиите,но си правят че не е важно.Прекъсват само дюзите,а помпата си бачка нонстоп защото така им е по лесно и става по-бързо,и по малко материяли се влагат.Те ако са прецизни в работата си има и други неща,които трябва да прекъсват при работа на газ-при обикновенна ГУ е редно да се прекъсне подгряването на Ламбда-сондата.За кого е нужно да грее.Но и за това се правят че не е нужно.Абе трагедия е газта.Не ми се мисли.

      Коментар


        #48
        Трагедия е друг път затова не я спирам колата , двигателя неможе да се охлади все е топъл И друго има , разполагаш с два вида гориво. :D
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #49
          Atanas71 написа:
          Трагедия е друг път затова не я спирам колата , двигателя неможе да се охлади все е топъл И друго има , разполагаш с два вида гориво. :D
          То може и на бензин да не я спираш.Нали знаеш,че икономията е майка на мизерията.По-голяма мизерия от това да карам на газ,когато кормувам не виждам.Най малкото да знаеш,че колата ти може да върви с 20% повече и ти да си я скопил нарочно за това,че ще спестиш нещо си.Още повече имаш идеален избор за икономии-дизел ЖТД.Хем върви повече,хем харчи по малко.Ти си избрал най примитивния начин за икономии.Не мога да те разбера,още повече се мъчиш да го защитаваш.

          Коментар


            #50
            незнам как ги запушвате тия дюзи,сигурно 1.6 мотора предразполага към повече запушване,но моята кола (дедра 1.8 16в ввт) вече 27 000 км си работи без проблем на бензин,като само сутрин докато прехвърли на газ работи на бензин през останалото време е на газ.кума ми има капа и е минал вече над 125 000км на газ и не е чистил никога дюзите.
            Lancia Dedra SW1.8EX/Lybra SW 1.8 2000EX/Lybra Berlina 1.9jtd 2003 EX/Lybra SW 1.9jtd 115hp 2002
            Lancia Ypsilon 1.4I 95Hp Platino 2004 Selespeed
            Chrysler Voyager 2.5CRD 143hp 2002

            Коментар


              #51
              оуу, аз от мойта газ съм пре-доволен, няма дизел, при 7-8 извънградско и 9-10 в София съм невероятно щастлив! ...а за вървенето и дума неможе да става - като луда е, няма нищо общо с вървенето на бензин, преди да сложа газта.
              Типо-то е истинската работа !

              Коментар


                #52
                Stefan Hadjov написа:
                Atanas71 написа:
                Трагедия е друг път затова не я спирам колата , двигателя неможе да се охлади все е топъл И друго има , разполагаш с два вида гориво. :D
                То може и на бензин да не я спираш.Нали знаеш,че икономията е майка на мизерията.По-голяма мизерия от това да карам на газ,когато кормувам не виждам.Най малкото да знаеш,че колата ти може да върви с 20% повече и ти да си я скопил нарочно за това,че ще спестиш нещо си.Още повече имаш идеален избор за икономии-дизел ЖТД.Хем върви повече,хем харчи по малко.Ти си избрал най примитивния начин за икономии.Не мога да те разбера,още повече се мъчиш да го защитаваш.
                Ами всеки си има право на избор , ремонтирам печки и неискам да карам печка.За това което казваш 20% повече мащност , няма проблем когато искам да я видя и усетя тази мощност има едно копче с което преминавам на бензин , кефя се и после пак минавам на газ. Икономията е майка на мизериата но не в този случай , вервай ми. Това дали начина е примитивен не си ти човека който определя тези неща. Защо си мислиш че всички тук трябва да се ръководим по твоето мнение знам обичаш да спориш . Последно , стига променяй значението на темите , в газовия раздел редовно го правиш като винаги клониш към "за" и "против" газта. земи се в ръце. Направи си самокритика и виж само какво си избълвал в активните теми в газовия раздел.Както каза по-горе на един колега "Неможах да се сдържа да не ти отговоря"
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #53
                  Atanas71 написа:
                  .........Ами всеки си има право на избор , ремонтирам печки и неискам да карам печка.
                  Ами всеки си има право на мнение в този форум.И аз имам и си го казвам без да се притеснявам как ще се приеме.Това,че не си съгласен е нормално,но има и хора които са съгласни-повярвай ми.А това,че наричаш дизеловия двигател печка,излиза че на много ниско ниво искаш да свалиш спора.Така се говори вечер в кръчмата.И понеже признавам само сериозни аргументи в един спор,а не приказки от този сорт-няма да слеза на твоето ниво и да ти отговарям на закачките в подобен на горния отговор.

                  Коментар


                    #54
                    Stefan Hadjov написа:
                    Atanas71 написа:
                    .........Ами всеки си има право на избор , ремонтирам печки и неискам да карам печка.
                    Ами всеки си има право на мнение в този форум.И аз имам и си го казвам без да се притеснявам как ще се приеме.Това,че не си съгласен е нормално,но има и хора които са съгласни-повярвай ми.А това,че наричаш дизеловия двигател печка,излиза че на много ниско ниво искаш да свалиш спора.Така се говори вечер в кръчмата.И понеже признавам само сериозни аргументи в един спор,а не приказки от този сорт-няма да слеза на твоето ниво и да ти отговарям на закачките в подобен на горния отговор.
                    А ми ти превръщаш всяка тема в кръчма та се наложи аз да сляза на твоето ниво , да ме извинят колегите които ме познават в друга светлина И пак ти повтарям това "И аз имам и си го казвам без да се притеснявам " не е в духът на темата , темата не е "за" или "против" газовите уредби. Просто ти умишлено с коментарите си довеждаш всяка тема в газовия раздел до тази дилема
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #55
                      Atanas71 ,не се ядосвай,забелязал съм обикновенно много разабиращи хора като почнат да плюят по газта като гориво,обикновено не си подържат колите сами ами имат майстор ,чието мнение после се предва в форума ,и още нещо ,обикновено са от софия (не ми се обиждайте колеги от софия ,малка статистика....)защо тия които си правят сами колите , не плюят газта ,не че тя не създава проблеми ,ама не чух някой да си махне газовата уредба ,вместо да я подържа в изправност-говоря пак за колегите които сами си подържат колитеизвинявам се ако съм засегнал някого,каращите на газ сме намерили бюджетно решение да караме по ефтино от дизел и все пак да може да се подържат разрешените от закона скорости ,няма лошо в това
                      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                      хюндай акцент 1.5 CNG
                      киа каренс +метан

                      Коментар


                        #56
                        dan4o написа:
                        Atanas71 ,не се ядосвай,забелязал съм обикновенно много разабиращи хора като почнат да плюят по газта като гориво,обикновено не си подържат колите сами ами имат майстор ,чието мнение после се предва в форума ,и още нещо ,обикновено са от софия (не ми се обиждайте колеги от софия ,малка статистика....)защо тия които си правят сами колите , не плюят газта ,не че тя не създава проблеми ,ама не чух някой да си махне газовата уредба ,вместо да я подържа в изправност-говоря пак за колегите които сами си подържат колитеизвинявам се ако съм засегнал някого,каращите на газ сме намерили бюджетно решение да караме по ефтино от дизел и все пак да може да се подържат разрешените от закона скорости ,няма лошо в това
                        Не , не се ядосвам просто човека тенденциозно обича да променя темите в угодна за неговия спор посока. Нали си има правила които трябва да се спазват. Предлагам модераторите да изчистят темата от талаша. Съжалявам че се намесих и оплесках и аз темата на колегата
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #57
                          dan4o написа:
                          Atanas71 ,не се ядосвай,забелязал съм обикновенно много разабиращи хора като почнат да плюят по газта като гориво,обикновено не си подържат колите сами ами имат майстор ,чието мнение после се предва в форума ,и още нещо ,обикновено са от софия (не ми се обиждайте колеги от софия ,малка статистика....)защо тия които си правят сами колите , не плюят газта ,не че тя не създава проблеми ,ама не чух някой да си махне газовата уредба ,вместо да я подържа в изправност-говоря пак за колегите които сами си подържат колитеизвинявам се ако съм засегнал някого,каращите на газ сме намерили бюджетно решение да караме по ефтино от дизел и все пак да може да се подържат разрешените от закона скорости ,няма лошо в това
                          Ако това го пишеш по мой адрес,повярвай ми на 180 градуса си от истината.В живота си не съм стъпвал при майстор и нямам нищо общо с тази категория хора.Даже не познавам майстори в София.Не че ги няма.А още по малко да пренасям мнение на някой майстор във форума.Трябва да знаеш,аз нямам контакти с такива хора.И не обменям мнения по ДВГ-въпроси с майстори.Просто казано,нямам какво да науча от тях.

                          Коментар


                            #58
                            Stefan Hadjov написа:
                            dan4o написа:
                            Atanas71 ,не се ядосвай,забелязал съм обикновенно много разабиращи хора като почнат да плюят по газта като гориво,обикновено не си подържат колите сами ами имат майстор ,чието мнение после се предва в форума ,и още нещо ,обикновено са от софия (не ми се обиждайте колеги от софия ,малка статистика....)защо тия които си правят сами колите , не плюят газта ,не че тя не създава проблеми ,ама не чух някой да си махне газовата уредба ,вместо да я подържа в изправност-говоря пак за колегите които сами си подържат колитеизвинявам се ако съм засегнал някого,каращите на газ сме намерили бюджетно решение да караме по ефтино от дизел и все пак да може да се подържат разрешените от закона скорости ,няма лошо в това
                            Ако това го пишеш по мой адрес,повярвай ми на 180 градуса си от истината.В живота си не съм стъпвал при майстор и нямам нищо общо с тази категория хора.Даже не познавам майстори в София.Не че ги няма.А още по малко да пренасям мнение на някой майстор във форума.Трябва да знаеш,аз нямам контакти с такива хора.И не обменям мнения по ДВГ-въпроси с майстори.Просто казано,нямам какво да науча от тях.
                            Колега Хаджов , не виждаш ли че спориш с 90% от хората които писаха в тази тема?В грешка си а лошото е че си по упорит и от магаре!Никой ама никой в тоя свят не може да те накара да караш на газ!Ние караме на газ защото не сме със заплати от по 5000 лева че да не ни дреме колко даваме за бензин.В САЩ средно един работник взима 4-5000 долата а един резервоар бензин е средно 10 галона по средно 2 долара за галон -> 20 долара пълниш резервоара а тук Заплата 4-500 кинта а един галон бензин струва 6.50 лева (приравнено към 3.8 литра) което пък значи 78 кинта за един резервоар което е 2,6 пъти по скъпо на фона на 15 пъти по мизерната ни заплатка.Ей от тук идва целия финт!Извинявай ама и аз бих искал да си карам колата на бензин и да не ми дреме колко е литъра а не да следя всеки ден табелата на бензиностанцията и със срамна физиономия да казвам "Сипи за 10 леа!"

                            Коментар


                              #59
                              ще ви се или не ви се ще но факти те са така , няй-много износва двигателя -бензина (най-голяма газова корозия) след него се нарежда нафтата след това спирта след това пропан-бутан и накрая метана . за износване на двг още влиае ,натоварване,ход на буталото ,матеряли на изработване смазвани и тн. малко от малко ако се прочетат някои специализирани книги ще се научат неща които на пръв поглед са абсурдни . и искам да кажа за последно ,че инженерите конструирали колите се интересуват само от икономическата страна на въпроса , тоест клиентите да получат това за което са платили сиреч кола за 10 000 евро да е такава е не лимозина .

                              Коментар


                                #60
                                Колеги,много изместихте темата.Ще се опитам да я върна в началото.Бях обещал да напиша резултата от някои направени промени.След препрограмиране и то не съвсем прицизно успях да намаля разхода с над 1 литър,при перфектен вървеж.Господин Хаджов,от къде идва тази разлика?Нали контролера винаги оптимира работата на ламбда сондата?Явно не винаги успява да се справи достатъчно добре.Нека уточня ,че в момента говоря за ГИ Зенит.Разхода ,който засякох беше 7,4 със 120км Магистрала и скорост 120-130 и 80км със скорост 90-110 км/ч.Преди корекциите разхода ми беше 8,5/100 със скорост 90 км/ч.Колега Immortal, направи си едно кабелче и да видим защо при теб е толкова висок разхода.
                                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                                Коментар

                                Working...
                                X