Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2-ри комплект кабели ми избиват?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2-ри комплект кабели ми избиват?!?

    Кажете какво да правя,купих си нови кабели за свещи и по-малко от месец се продупчиха и колата губи мошност.Предишния окмплект направо стана като цедка и то на буксите към капачката.Дали не е от свещите (сравнително нови са но са триполюсни) Или от това че на свободна оборотите падат до долния ограничител и колата тресе (не ми работи автоматичния смукач) или от нещо друго? Колата е от подписа ми и работи само на гас.пп:Преди малко счупих 3ти палец от както имам колата
    Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

    ZFA16000002608488

    ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

    #2
    Може да е от свещи и кабели менте.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Некачествени части. Колега ей така за майтап отиди в сервиз който поема гаранция за влаганите части и поискай да ти сменят кабелите + палец и капачка . Така ще можеш в последваща дефектация да има от кой да търсиш отговорност.Много приятели купуват части менте и постоянно се оплакват. Цената не е гаранция че като е по-скъпо е оригинално.
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        да прав е колгата , части менте то просто няма от кво друго да стане това.

        Коментар


          #5
          Провери масата на двигателя или пусни нова от акумулатора до двг и до купето
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            голямо междуелектродно разтояние предполага и по високо пробивно напрежение ,от там избиват кабелите,сложи едни еднополюсни на 0.8мм например и предполагам че няма да имаш проблеми друго ,свещите трябва да са подходящи за газ,аз смених една камара марки ,докато уцелих ,сега съм с едни бриск от магазин за лада безрезисторни за 7.20 4 броя ....ефтини ,но вършат работа.
            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
            хюндай акцент 1.5 CNG
            киа каренс +метан

            Коментар


              #7
              dan4o написа:
              голямо междуелектродно разтояние предполага и по високо пробивно напрежение ,от там избиват кабелите,сложи едни еднополюсни на 0.8мм например и предполагам че няма да имаш проблеми друго ,свещите трябва да са подходящи за газ,аз смених една камара марки ,докато уцелих ,сега съм с едни бриск от магазин за лада безрезисторни за 7.20 4 броя ....ефтини ,но вършат работа.
              Още утре ще търся същите свещи
              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

              ZFA16000002608488

              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

              Коментар


                #8
                аз карам с бриск от 30 000 км, само им сменям моделите чат пат- супер са си. обаче тези за газ не ги харесах нещо, адски бързо се износиха... свалях ги на 3-4 000 км да им регулирам разстоянието, все отиваше на по 0.9-1... за 3000 км е ужасно много.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  аз карам с бриск от 30 000 км, само им сменям моделите чат пат- супер са си. обаче тези за газ не ги харесах нещо, адски бързо се износиха... свалях ги на 3-4 000 км да им регулирам разстоянието, все отиваше на по 0.9-1... за 3000 км е ужасно много.
                  Все пак колегата е с същото като моето типо и ще пробвам като неговите свещи
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    аз карам с бриск от 30 000 км, само им сменям моделите чат пат- супер са си. обаче тези за газ не ги харесах нещо, адски бързо се износиха... свалях ги на 3-4 000 км да им регулирам разстоянието, все отиваше на по 0.9-1... за 3000 км е ужасно много.
                    Аз на твое място повече Бриск не бих сложил!Отделно от завода колата излиза с двуполюсни а на бриск май са еднополюсни.При цена 7.20 на свещ не си прави експерименти като знаеш че Бош-а са ти 7.50

                    Коментар


                      #11
                      хич не си правя експерименти дори. свещи като свещи, за разлика от много други хора на мен за 40 000 км с обикновенна газ не ми е гърмяла колата /освен един път при поит з апалене цълах няколко пъти газ-бензин и я нахаках с газ и гръмна резонаторната кутия/. свещите са си нормални и мога да се похваля, че цяла зима паля на 3 цилъндъра и в студ и в жега/имам изгоряла дюза/ и няма отказ. говорех специално за свещите за газ, че се износват бързо. това е единствената забележка. не ми е за парите, ще им дам и по 10 на свещ, но или ще попадна на някой гаражен бош или разлика няма д аусети с бриска. освен това в момента съм с двуполюстни бриск и по спомен бяха 16 кинта 4-те. перфекти засега....и още една похваля за бриск- откакто имам аз колата сменям свещи за 2 път, първите изкараха 30 000 и ги махнах профилактично....
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Аз искам да използвам темата на колегата и да запитам, за газ по-добре ли е да са еднополюсни (според думи на газаджии), след като за бензина по каталог на производителя трябва да са двуполюсни?

                        Коментар


                          #13
                          npace написа:
                          pakumba написа:
                          аз карам с бриск от 30 000 км, само им сменям моделите чат пат- супер са си. обаче тези за газ не ги харесах нещо, адски бързо се износиха... свалях ги на 3-4 000 км да им регулирам разстоянието, все отиваше на по 0.9-1... за 3000 км е ужасно много.
                          Аз на твое място повече Бриск не бих сложил!Отделно от завода колата излиза с двуполюсни а на бриск май са еднополюсни.При цена 7.20 на свещ не си прави експерименти като знаеш че Бош-а са ти 7.50
                          свещте са за 4 броя 7.20лв.....
                          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                          хюндай акцент 1.5 CNG
                          киа каренс +метан

                          Коментар

                          Working...
                          X