Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при палене на газ

    Здравейте Проблемът е следният - при палене на газ, когато дам контакт и изчакам индикатора за пълнене на дюзата да изгасне, за да запаля колата (Fiat Palio), с изгасването на индикатора ми изгасва и зелената лампичка на превключвателя газ/бензин. Доста е неприятно, защото при всяко краткотрайно спиране трябва непрекъснато да преминавам на бензин, за да мога спокойно да си запаля след това.Някакви идеи? Обясних го в един сервиз и се опитаха да ме убедят, че това не било голям проблем?!

    #2
    с какво газово си и какво ти е ключето за превключване
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Газовата уредба е Lovato, а на ключето пише LPG Time.

      Коментар


        #4
        ако е от автоматичните които превключват при някакви обороти трябва да пали на бензин , имаше начин и за принудително включване но е зор работа .пробвай да запалиш преди да изгасне дюзата аз никога не я чакам най добре смени ключето ,твоето сигурно е прецакано
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #5
          Не ми е автоматично превключването - има си три положения на копчето (газ-авто-бензин). Ще пробвам с твоето предложение, но така или иначе проблемът си остава, а преди не ми го правеше... Другият момент, в който ми гасне лампичката е, когато инцидентно ми изгасне колата при някоя маневра (като се качвам на висок бордюр) - тогава пак трябва да превключвам на бензин - неприятно си е Мерси все пак за идеята - дано е само от ключето

          Коментар


            #6
            klioo написа:
            Не ми е автоматично превключването - има си три положения на копчето (газ-авто-бензин). Ще пробвам с твоето предложение, но така или иначе проблемът си остава, а преди не ми го правеше... Другият момент, в който ми гасне лампичката е, когато инцидентно ми изгасне колата при някоя маневра (като се качвам на висок бордюр) - тогава пак трябва да превключвам на бензин - неприятно си е Мерси все пак за идеята - дано е само от ключето
            1.лампата на таблото не е за пълнене на дузите на бензин а играе ролята на чек на системата, няма нищо общо с пълнененот на дюзите. Тази лампичка гасне за 4 сек,2.Също за 4 сек. ако си сложил да пали директно на газ, автоматично изключва зеления цвят и светва пак на бензин, защоот има защита от изтичане на газ. Зелената ти светлина индикираща газ, гасне също за 4 сек.3.Въртиш и пали на газ, нищо, че ти е изгаснала лампичката.4.Проблема ти е нулев!
            Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
            182A4.000, 1998г.

            Коментар

            Working...
            X