Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво не пали ни на газ ни на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво не пали ни на газ ни на бензин

    Здравейте колеги, Фиата не беше пален от 1 месец оня ден реших да го припаля и запали. Обаче на другата сутрин като ми трябваше за работа не иска да запали нито на газ нито на бензин а вечерта я оставих на бензин /през ноща е било -11 градуса/ обаче аз свалих акумолатора. Направи ми впечатление че на ключето газ/бензин не му светат лампичките. От какво може да се получи , и как да го управя ? Моля помагайте П.С. Газовата е BRC за моноинжекция и я сложих в Ловеч. Фиата е Браво 1,4 12V въздушния филтър е сменен преди 2500 км.
    FIAT BRAVO 1.4 12V 1998г.

    #2
    Re: Браво не пали ни на газ ни на бензин

    emgerg написа:
    Здравейте колеги, Фиата не беше пален от 1 месец оня ден реших да го припаля и запали. Обаче на другата сутрин като ми трябваше за работа не иска да запали нито на газ нито на бензин а вечерта я оставих на бензин /през ноща е било -11 градуса/ обаче аз свалих акумолатора. Направи ми впечатление че на ключето газ/бензин не му светат лампичките. От какво може да се получи , и как да го управя ? Моля помагайте П.С. Газовата е BRC за моноинжекция и я сложих в Ловеч. Фиата е Браво 1,4 12V въздушния филтър е сменен преди 2500 км.
    преди няколко месеца насред път спрях и угасих колата... после като реших да потегля - не ми светеше и на мен ключето за газ - бензин, не се чуваше жуженето на бензиновата помпа. нямаше ток до свещите... оказа се изгорял бушон на запалването... при теб не знам... сигурен ли си че акумулатора е читав, завърта ли стартера въобще?
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Да защото го заредих предната вечер и въртеше без проблем, и колата не иска да запали има и газ и бензин. Само дето тоя ключ не свети. И мен щеше да ме остави на пътя между Ахлой и Бургас през лятото защото карах на бензин заредих газ и кат реших да превключа газ-бенизн и няма никой. На магия превклъчих понеже ключето е ръчно и до София се прибрах без проблем. След това няколко месеца също нямаше проблеми само лампичките лемпичките изгасват и се включват от време на време, и оня ден вече нищо не свети. Светка само за малко и кат тръгна да паля гаснат.
      FIAT BRAVO 1.4 12V 1998г.

      Коментар


        #4
        Оправи си тоците и колата ще запали.Може да е предпазител,може да е кофти връзка.Щом не светят лампичките,значи ти липсва захранване или пък ключа е дал фира.Съответно не ти отваря газовият клапан и респективно на газ няма палене.От друга страна,ако е изключило дюза,помпа и т.н. нямаш палене и на бензин :D
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Мерси за информацията. А възможно ли е да е от стартовия ключ понеже паля с резервния нещо имобилайзера да не го познава.
          FIAT BRAVO 1.4 12V 1998г.

          Коментар


            #6
            Ако имаш проблем с имобилайзера ше ти свети CODE.Губи ти се захранването на ключа най вероятно и в частност не ти отварят клапаните на газ и бензин , а ако си с емулатор на дюзата от това че няма захранване на ключа газ/бензин най вероятно и тя не работи!Провети да не е изгоряло бушончето на газовата инсталация.Случвало ми е се , дребна работа е а създава главоболия.Пиши резултата.

            Коментар


              #7
              Благодаря за инфорацията колега. Аз утре ще пътувам към Хасково защото колата е закотвена там и ще ти кажа утре вечер какво е станало.
              FIAT BRAVO 1.4 12V 1998г.

              Коментар


                #8
                Целия проблем идваше от алармата и от масата на изпарителя. Алармата постоянно беше в режим "на работа" и ми е спирала тока към ключето / газ/бензин /.
                FIAT BRAVO 1.4 12V 1998г.

                Коментар

                Working...
                X