Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да проверя разхода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да проверя разхода

    Може ли да проверя разхода на газ с допълване , или това е грешка , защото имам чуството че предпазния клапан изключва всеки път различно и ме подлъгва с 2-3 литра icon_question
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Със сигорност те лъже. :D

    Коментар


      #3
      Да и аз така мисля ! Вчера заредих с допълване , като се прибрах стрелката на нивомера беше в края на 4/4 (при мене е развелено на 1/4, 2/4 , 3/4...) а бях минал само 18км, днес минах 50км градско и извън, като погледнах стрелката беше в началото на 3/4, дано е така че се уплаших да не ми харчи 10/100 средно , иначе Яниз сам настроих изпарителя , отворих само 1/4 оборот , и колата при форсаж преминава на газ и не и трябва повторно подаване на газта (не угасва)и го оставих така!
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Може и да греша, но аз разхода го определям с пълна бутилка. Карам докато колата угасне и смятам.Сега обаче не време да се определя разхода. Налага се по-дълго подгряване след старта на двигателя, а това лъже.Ако обаче сте правили някакви сметки през лятото, взимате в предвид и зимния разход и отново смятате.Но както и да се прави сметката, колата никога не "връща" гориво, а винаги "лапа".Единствено на паркинга разхода е приемлив.чичо Нено
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          одвен така да пробвам ! ма ме е страх, уж сложих степ мотора на ламбда контрола пък ще видим!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            и аз се убедих,че не може да се вярва на нивомера,след прочит на една от темите и съвет от колегите.На червено,където се предполага,че газта трябва да е свършила изминах около 30 километра....

            Коментар

            Working...
            X