Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индикация за газта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Индикация за газта

    Здравейте, аз съм нов във форума отскоро имам Фиат, който е с газова уредба Lovato, засъжаление е малка и често ми свършва газта в градски условия, защото не съм видял, че съм към края и ми казаха, че може да вържа газовата уредба с индикацията на бензина. Въпроса ми е това въобще възможно ли е и как става? П.С. Карам Пунто 1 1.1 бензин/газ Благодаря предварително.

    #2
    Re: Индикация за газта

    peshko_vr написа:
    Здравейте, аз съм нов във форума отскоро имам Фиат, който е с газова уредба Lovato, засъжаление е малка и често ми свършва газта в градски условия, защото не съм видял, че съм към края и ми казаха, че може да вържа газовата уредба с индикацията на бензина. Въпроса ми е това въобще възможно ли е и как става? П.С. Карам Пунто 1 1.1 бензин/газ Благодаря предварително.
    Колко е малка бутилката?Моята е 30 л. Пълня я догоре и си засичам километража. Като мина 200 км. -пак до горе и така докато установих някакъв среден разход.Сега сипвам напр. за 20лв. и след 200км пак на газостанцията.Освен това на самата бутилка нали има нивомер. И той дава някаква информация. Опре ли в червения сектор, зареждаш.Доколкото знам има Ловато с индикация за количеството газ на ключето газ-бензин. На моята и сложих обикновено, просто ключе.чичо Нено
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    Коментар


      #3
      Ами то и аз така правя по принцип, но идеята ми беше да мога да си го гледам на таблото. Иначе на ключето което е електронно има 4 зелени лампи и една която е червена или зелена според това на какво гориво съм, но не ми отчита колко газ имам. Въпроса ми беше дали е възможно да се върже с бензиномера за да ми отчита на таблото.

      Коментар


        #4
        peshko_vr написа:
        ...но идеята ми беше да мога да си го гледам на таблото. Въпроса ми беше дали е възможно да се върже с бензиномера за да ми отчита на таблото.
        Просто не усложнявай нещата.Колкото по-просто, толкова по-надеждно.Има една формула. Колкото е по-сложна една апаратура, толкова коефициента на сигурност е по-малък.чичо Нено
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          Чичо Нено честно да ти кажа и аз съм си мислил за подобно нещо.Поплавъка който отчита нивото на бензина в резервоара е подобен на този който отчита нивото на газта.Не съм пробвал да го направя и не е станало.Единствено трябва да се измисли начина да показва колко бензин имаме като караме на бензин и колко газ имаме като караме на газ автоматично.Другото ми се струва лесна работа.Иначе си прав за сложните работи.Мога да добавя:Работи ли - не го пипай!Не работи ли - пипал си го!

          Коментар


            #6
            npace написа:
            Поплавъка който отчита нивото на бензина в резервоара е подобен на този който отчита нивото на газта.Мога да добавя:Работи ли - не го пипай!Не работи ли - пипал си го!
            Виж какво Прасчо, ( Не искам да те обидя, но просто си ми симпатичен и този ник е по-приятен. Ако решиш да си го ползваш, смятай ме за кръстник. )Поплавъка в резарвоара за бензин управлява реостат ( промрнелив резистор ), а този на бутилката за газ, само стрелката за нивото.Така, че не могат да се сравняват двата. Освен да му присадиш някаква електроника.Поздрави, чичо НеноП.П. Май сбърках.Забравих, че има газови уредби, които имат индикация на ключето газ-бензин.Моята Ловато няма индикация и за това.
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар

            Working...
            X