Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вдигнахме разхода 15/100 на 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вдигнахме разхода 15/100 на 1.6

    Днеска за втори път бравата ми даде разход 15.5/100 л. Сега заредих на ОМВ, а предния път на ЕКО и двата пъти по 15. преди това от месец забелязвам малко повишение на разхода но мислех че е от трафика но над 13.5 не е минавало. За съжаление забелязвам и нещо др. колато запаля сутрин и е студена колата върви на пушка, катери оборотите бързо и всичко е наред, но като покарам и загрее имам чуството, че по-бавно набира и се спъва което почва да ме притеснява. Това с спъването го следя от около месец и нещо и сега и разхода вдигна, усещам проблем мисля другата седмица да отида при газаджията кЪдето ми прави газовата да види за кво става въпрос, че искам като преди 12.5 градско :D идеи какво се случва?
    Brava 103HP
    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

    #2
    А не си ли забелязал, че от месец сутрин температурите са доста ниски
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      stanleyhacker написа:
      А не си ли забелязал, че от месец сутрин температурите са доста ниски
      Ако термостата му е в час температурите не го притесняват!При мен е обратното иначе стане ли студено разхода пада с 2 литра на долу.Миналата зима горях около 10 а лятото се разпра да гори тая кола.Така че айде да не преувеличаваме със сутрешните 6-7 градуса

      Коментар


        #4
        по-богата ти е сместа и затова като загрее хем не върви ,хем гори
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          dan4o написа:
          по-богата ти е сместа и затова като загрее хем не върви ,хем гори
          ммм дано да е такамн странно сутрин върви яко, но като загрее качва оборотите с зор и почва да ме притеснява. аз като цяло обичам да карам на ниски обороти, да не чувам двигателя, но въпреки това се усеща разлика в вървежа. преди примерно 70 на 4та от там пета константна газ и си набира плавно, вс ок. а сега същата процедура и си седи на 70 и трябва да натисна поче за да набере и то пак бавно др седмица отивам на газаджия. а може ли в изпарителя нещо да е за смяна от кофти газ. на 10 000км е. като цяло са малко но все пак!като цяло искам да видя дали при газаджийте ще излезе нещо или да търся проблема другаде
          Brava 103HP
          ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

          Коментар


            #6
            разлика във вървенето има защото като е студена моторчето за празен ход запува една дупчица и намаля притока на въздух принудително и увеличава засмукването на гориво. отсега ще ти кажа докога върви така- до 2-та или 3-тата черта като загрее/там вече оборотите са нормални и няма "смукач"/ забележи утре и ще видиш че е така
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              разлика във вървенето има защото като е студена моторчето за празен ход запува една дупчица и намаля притока на въздух принудително и увеличава засмукването на гориво. отсега ще ти кажа докога върви така- до 2-та или 3-тата черта като загрее/там вече оборотите са нормални и няма "смукач"/ забележи утре и ще видиш че е така
              да това го знам. за това при студена кола и без газ даже няма да загасне примерно като се движиш бавно на втора но все пак такава серизона разлика нямаше преди. просто педала омеква като загрее преди не ми е правило впечатление така да умира. мислех че е от газта но май не е слагам от различни места. имам чуството че от както слагах два пъти на петрол се пре..а нещо. e тва кадето писах за 70 на 5та че трябва да понатисна за да провърви преди го нямаше. набираше нормално и плавно при всяккво обороти. а сега терсене качва
              Brava 103HP
              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

              Коментар


                #8
                въздушен филтър сменял ли си? на около 7500 трябва да се сменя...освен това май все още продават "лятна" газ
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  въздушен филтър сменял ли си? на около 7500 трябва да се сменя...освен това май все още продават "лятна" газ
                  на 3000км е. и аз това си помислих да го погледна. по принцип съм решил на 5000 да го сменям но все пак ще видя да е заминал, все пак е ходил на морето
                  Brava 103HP
                  ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                  Коментар


                    #10
                    С каква уредба е колата?

                    Коментар


                      #11
                      npace написа:
                      С каква уредба е колата?
                      обикновеннаднеска ходих на газаджията кадето мия сложиха и направиха настройка. тоя каза че малко са се разцентровали настройките но това било нормално. искаше да задържам 3000об, и пипаше изпарителя с некви малки неща... днеска заредих и сега ще видя как е разхода. в събота ще отворя филтъра да го погледна
                      Brava 103HP
                      ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                      Коментар


                        #12
                        ааааааааааааа не! днеска засякох пак 15!!! бесен съм!утре отивам при моя майстор да види какво става че .... не съм на себе си! мин седмица газаджията я настрои, какво е настройвал нз но пак 15. забравих да видя възд филтър как е но утре ше се разбере! аааааааааа какво и стана на тая кола не мога да разбера, топла я няма никаква, а гори като за последно!
                        Brava 103HP
                        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                        Коментар


                          #13
                          Защо не пробваш да засечеш разхода на бензин да не би и там да има проблем и да се окаже, че не е от газовата. Един приятел има браво със същия двигател и миналата зима му гореше по 15-16, докато през лятото в нормата около 9-10.
                          --Старата ръжда любов не хваща!--
                          156 sportwagon 1,9 jtd 115
                          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                          Коментар


                            #14
                            van_dal написа:
                            Защо не пробваш да засечеш разхода на бензин да не би и там да има проблем и да се окаже, че не е от газовата. Един приятел има браво със същия двигател и миналата зима му гореше по 15-16, докато през лятото в нормата около 9-10.
                            и аз това съм замислил. но мин зима пак в студове и то по големи 12 бензин 13,5 газ и тогава имаше задръствания. абе утре искам да видя въздушния и това с загряването и перката когато е студено, просто нещо и има на колата когато е топпла над средата трябва повече да я натисна з да тръгне осезателно. като тръгна с малко газ претриса и тогава тръгва. седя и мигам кво стана тука за две седмици !!???
                            Brava 103HP
                            ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                            Коментар


                              #15
                              щом на студен дв върви а на топъл не ,това е бедна смес . пробвай да усилиш сместа от тройника .когато газаджиите регулират по газ анализатор обикновенно се получава точно това
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X