Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много странен проблем.Brava-та гасне без причина??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много странен проблем.Brava-та гасне без причина??

    Здравейте колеги.Имам един много странен(поне за мен)проблем.Имам Brava 1,6 16V,103 коня,с газова е от скоро.До скоро нямаше проблеми освен това че при висока скорост ако я пусна поинерция(особенно на някое спускане)гаснеше.Но това доколкото знам е от въздуховода(сочи напред а не настрани).Но от скоро се появи друг проблем.На един светофар колата си изгасна от самосебе си.Запалих,покарах 1-2 км и пак изгасна.Превключих на бензин,но малко след това отново изгасна.И така пробвах няколко пъти на бензин и газ и колата си продължи да гасне без никаква видима причина,дори когато е на газ го прави по рядко от колкото на бенз.Имате ли идея от какво може да е този проблем?Мерси предварително.
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Ама как гаснена светофара след като спреи и пуснеш газта или както си седи и си работи на празен ход и изведнъж буф изгасне?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Гасне и в момент в които съм спрял на светофар и на празен ход,а понякога дори когато съм и дал газ тя просто придърпа и пак изгасне.М/у другото не е от температурата защото го прави и на студен и за загрл двигател.
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #4
        Това само на газ или и на бензин? Ако е на двте горива вероятно имаш проблем със запалването или по точно с някой датчин. Ходи да прочетеш грешката и ще си сигорен в това какво е.

        Коментар


          #5
          Прави го и на газ и на бензин.Но за по сигурно ще я мина на диагностика пък тогава ще видим.
          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

          Коментар


            #6
            И моята Brava има подобен проблем. На бензин не знам, защото не караммного, но на газ го прави. Случвало се е 2-3 пъти, изключена от скорост, спряла и гасне Правила го е и в момент веднага след превключване бензин/газ.

            Коментар


              #7
              Вземи един парцал, подаи газ до краи и избърши хубаво самият дросел и покраи него където ляга. Когато хваща от чернилката по самият колектор и това бъзика празният ход. На Фиат досега не съм отварял мотора за празният ход, пък и не съм гледал дали може да се отвори, хубаво е ако може да се отвори и самият тои да се почисти защото и тои хваща разни налепи по него.

              Коментар


                #8
                При мен го има същия проблем, даже понякога много трудно пали, все едно няма гориво. Някакво решение да имате на проблема с гасненето?
                Brava 1.6 16v 103 hp - 04/08

                Коментар


                  #9
                  Може да е от температурен датчик на термастата .

                  Браво 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    и аз имам подобен проблем.нещо хич неможе да подържа ниските обороти на празен ход
                    FIAT BRAVA 1,6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      При мен положението стана още по-тежко (за сега нямам време да ходя по сервизи)- изобщо отказва да превключи на газ. Т.е. в момента в който превключи- изгасва. Нито ръмжи, нито се тресе- просто изгасва. Сменихме филтър (не питайте кой) - не е от това.

                      Коментар


                        #12
                        addrianna написа:
                        При мен положението стана още по-тежко (за сега нямам време да ходя по сервизи)- изобщо отказва да превключи на газ. Т.е. в момента в който превключи- изгасва. Нито ръмжи, нито се тресе- просто изгасва. Сменихме филтър (не питайте кой) - не е от това.
                        Да не се окаже като при мене ключето. Отворете го и го отделете от буксата и след това свързвате плюса и минуса с една жичка, ако обърне на газ проблема ти е баш там.
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          addrianna написа:
                          При мен положението стана още по-тежко (за сега нямам време да ходя по сервизи)- изобщо отказва да превключи на газ. Т.е. в момента в който превключи- изгасва. Нито ръмжи, нито се тресе- просто изгасва. Сменихме филтър (не питайте кой) - не е от това.
                          Имах подобен проблем преди 2 години. Иди на диагностика. Да ти проверят ламбда сондата, ако газовата ти е с ламбда контрол. Ако е изгоряла ламбда сондата - нова!
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар

                          Working...
                          X