Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новите цени на газта и бензина???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    AlBundy написа:
    Спрямо дизел 5/100, за да сме на нула, колата трябва да гори 7.6/100 газ при тази цена
    Аз лично го сметнах така: при 5/100 дизел, за да си на "нула" колата трябва да гори 8.6/100 газ(дизел 1.85 на колко го купувам и цена на газ 1.08 - цени на ОМВ)Това с 5/100 е коректно в моя случай.. тъй като толкова ми е извънградското (4.5-5 на 100) и 7/100 за градско, което отговаря пък на 12/100 газ. Т.е. горе-долу еквивалентни са нещата.. и ми изгледа нормално. Все пак питате ли ни нас какво ни е да ни вдигат нашите горива (дизел, бензин) Когато си взех колата забелязах, че съм си отбелязал в тефтера (на автомобила) "ОМВ Спринт дизел - 1.70", даже съм зареждал на 1.68... а сега е 1.85, а дори веднъж зареждах същия за 1.89лв.
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      perlsite написа:
      AlBundy написа:
      Спрямо дизел 5/100, за да сме на нула, колата трябва да гори 7.6/100 газ при тази цена
      Аз лично го сметнах така: при 5/100 дизел, за да си на "нула" колата трябва да гори 8.6/100 газ(дизел 1.85 на колко го купувам и цена на газ 1.08 - цени на ОМВ)Това с 5/100 е коректно в моя случай.. тъй като толкова ми е извънградското (4.5-5 на 100) и 7/100 за градско, което отговаря пък на 12/100 газ. Т.е. горе-долу еквивалентни са нещата.. и ми изгледа нормално. Все пак питате ли ни нас какво ни е да ни вдигат нашите горива (дизел, бензин) Когато си взех колата забелязах, че съм си отбелязал в тефтера (на автомобила) "ОМВ Спринт дизел - 1.70", даже съм зареждал на 1.68... а сега е 1.85, а дори веднъж зареждах същия за 1.89лв.
      А ние като зареждахме газ зимата на 0.80
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        Че даже и на 0,78лв и аз понеже ползвам остъпка на Лукойл ми идваше на 0,75лв.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          Abarth. написа:
          А ние като зареждахме газ зимата на 0.80
          зимата преди 2 години сигурноминалата си беше 1лв та и от горе малко

          Коментар


            Ами то нали по принцип зимата газта е малко по-скъпа, а лятото пада малко, ама тая година взеха че я вдигнаха и лятото
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              sachma написа:
              Ами то нали по принцип зимата газта е малко по-скъпа, а лятото пада малко, ама тая година взеха че я вдигнаха и лятото
              Зимата я вдигат заради битовото потребление и др., а август - заради повишеното потребление заради отпуските.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                Хм...нещо много ме съмнява че септември ще я намалят...
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  pugsy написа:
                  Abarth. написа:
                  А ние като зареждахме газ зимата на 0.80
                  зимата преди 2 години сигурноминалата си беше 1лв та и от горе малко
                  Моя грешка пролетта не зимата
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    Направо ми иде да взривя някоя Кюстендилска газостанция! То бива, бива кожодери - ама това е връх! Пък и се разбират на всичкотоотгоре - навсякъде - 1.14!!! От петък насам видях цените в следните градове: Бобошево, Благоевград, Симитли, Банско, Радомир , Перник и София-навсякъде цената беше между 1.06-1.08, като на едно място в Перник имаше и 1.10, ама това 1.14 ми идва в повече!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      kiro_of_the_day написа:
                      Направо ми иде да взривя някоя Кюстендилска газостанция! То бива, бива кожодери - ама това е връх! Пък и се разбират на всичкотоотгоре - навсякъде - 1.14!!! От петък насам видях цените в следните градове: Бобошево, Благоевград, Симитли, Банско, Радомир , Перник и София-навсякъде цената беше между 1.06-1.08, като на едно място в Перник имаше и 1.10, ама това 1.14 ми идва в повече!
                      В София е 1.07 на омв Не мога да преценя още на омв или на лукойл харчи по малко Накрая ше я махна тая газова,и без тва ми изпада бензин по 1.30 омв А95...
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        на Ботевградско шосе от 2 дена ЕКО Петролеум е вече ЕКО елда (гръцкото Еко купи това Еко ) и явно за зарибяване са сложили цена на газта 1,06... като се ползват и карти за намаление в тези бензиностанции на SDI (2ст/1л.) май идва цена от 1,04лв...
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          kiro_of_the_day написа:
                          sachma написа:
                          Ами то нали по принцип зимата газта е малко по-скъпа, а лятото пада малко, ама тая година взеха че я вдигнаха и лятото
                          Зимата я вдигат заради битовото потребление и др., а август - заради повишеното потребление заради отпуските.
                          Киро е абсолютно прав!!! През зимата цената на газта се вдига, но за сметка на това през лятото я вдигат...
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            И преди, и за сега - истината е една:http://www.spritmonitor.de/en/detail/133217.html5кг. метан на 100 км. и това измерено в пари: 7 лева на цените в Германия. Да му бера лайката и далавера.А за сравнение с наште кошници - ето ви и един по-мощен лекотоварен фиат от 2006та година:http://www.spritmonitor.de/en/detail/145675.html
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              След "драстичното" намаление на цената на газта от Лукойл - в Кюстендил от 1.07 цената стана 1.04! Страшна работа Ви казвам Еййййййййййййййй!
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар


                                kiro_of_the_day написа:
                                След "драстичното" намаление на цената на газта от Лукойл - в Кюстендил от 1.07 цената стана 1.04! Страшна работа Ви казвам Еййййййййййййййй!
                                Абе какви са тия цени при вас там в планините???? В Русе от една седмица е 0,99лв.
                                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                                Коментар

                                Working...
                                X