Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Добло 1.4 8V проблем на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Добло 1.4 8V проблем на газ

    Здравейте.От три месеца съм собственик на Добло 1.4 бензин/газ 2006година.Около 1500 км.нямаше никакви проблеми.От скоро започна да гасне при спиране и отнемане на газ.Проблемът е само на газ!На бензин всичко е нормално!Свързах се със сервиза в който последно е обслужвана газовата/Септември 2023 е сменена бутилка ,изпарител и рейка/.По техен съвет в сервиз почистиха дросела,но проблема остана!Газовият компютър е блутроник и при мен в Хасково се оказа че газаджиите в града повечето не са чували за такъв,а тези които са казаха че не струва и по добре да го сменя!В резултат от два дни съм със полски - Оптима и резултата е същият!На бензин няма проблем.При прехвърляне на газ докато не е съвсем загряла не гасне въпреки че на свободна пак леко пропадат за миг оборотите.Като загрее нормално започва да загасва при всяко спиране!Ако работи на място обаче при форсиране и отпускане не гасне!Проблема е само в движение!Моля за съвет дали е от газовата и евентуални настройки или да търся проблема другаде.Също ако може да ми препоръчате сервиз в Хасково или Пловдив...

    #2
    В Пловдив за диагностика - Пламокар, но не е сигурно че ще те вземе. При него обикновено е опашка с месеци.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      Имаш проблем със запалването провери свещи и бобини. Виж в бензиновият компютър имали пропуски и ако има на кой цилиндър.
      Последна редакция от darkrider; 28.02.2024, 07:48.

      Коментар


        #4
        Ако това е вярно:

        Nikolay_7007 написа: Преглед на мнението
        ...На бензин няма проблем....
        Тогава , няма как да:

        darkrider написа: Преглед на мнението
        Имаш проблем със запалването провери свещи и бобини. Виж в бензиновият компютър имали пропуски и ако има на кой цилиндър.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #5
          напротив на бензин запалването на сместа е много по лесно отколкото на газ. на бензин си работи а на газ прекъсва.

          Коментар


            #6
            Днес на обяд щях ходя да я закачим на диагностика да видим дали има записани някакви грешки и съответно отидох с Доблото на работа.Пак същата история!На бензин няма проблем а на газ оборотите пропадат и на свободна гасне,а като загрее напълно не може и да се изфорсира. Преди малко реших да огледам и установих че маркуча за вакуума на мап сензора на газовата закачен на всмукателният колектор е халтав.Реших да го стегна с една свинска опашка и като го откачих видях че е цепнат по дължина на 1.5 см.Подкъсих го и го закачих отново.Ефекта беше че пак гасне при отнемане на газ,но вече имам контрол над педала на газта и мога да я държа в обороти да не загасва.Все пак ще отида да я закачим на диагностика,но си мисля че с този почти разкачен вакуум настройките на газ не са коректни!!След работа или утре ще отида да пуснем нови и дано да се оправи!

            Коментар


              #7
              Nikolay_7007 написа: Преглед на мнението
              Днес на обяд щях ходя да я закачим на диагностика да видим дали има записани някакви грешки и съответно отидох с Доблото на работа.Пак същата история!На бензин няма проблем а на газ оборотите пропадат и на свободна гасне,а като загрее напълно не може и да се изфорсира. Преди малко реших да огледам и установих че маркуча за вакуума на мап сензора на газовата закачен на всмукателният колектор е халтав.Реших да го стегна с една свинска опашка и като го откачих видях че е цепнат по дължина на 1.5 см.Подкъсих го и го закачих отново.Ефекта беше че пак гасне при отнемане на газ,но вече имам контрол над педала на газта и мога да я държа в обороти да не загасва.Все пак ще отида да я закачим на диагностика,но си мисля че с този почти разкачен вакуум настройките на газ не са коректни!!След работа или утре ще отида да пуснем нови и дано да се оправи!
              darkrider написа: Преглед на мнението
              напротив на бензин запалването на сместа е много по лесно отколкото на газ. на бензин си работи а на газ прекъсва.
              е винаги може да смениш свещи и бобини - така ще си имаш напълно здрави за резерва
              Изкупуване на автомобили на добри цени
              /////

              Коментар


                #8
                PM_u_bo написа: Преглед на мнението



                е винаги може да смениш свещи и бобини - така ще си имаш напълно здрави за резерва
                А бе човек ти проверката със смяна ли я правиш ? Ако е така ти ще си имаш цяла резервна кола

                Коментар

                Working...
                X