Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ или метан-уредба да сложа на Пунтото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ или метан-уредба да сложа на Пунтото

    Колеги, дайте съвет моля, има ли смисъл и става ли на Пунтото да сложа метанова уредба (с олекотени бутилки, доколкото разбрах тогава не се налага да се сменя окачването), или да слагам направо едно АГУ и да не се занимавам повече ... В момента съм на бензин и само пътуването до работата и обратно ми е по 200лв на месец (живея в единия край на София, а работя чак в другия, ежедневно преминавам през най-гоемите задръствания, за които се сетите в любимата ни столица).
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    #2
    Метана преди 1-2 месеца го вдигнаха с 10-15%, от другата седмица пак с 5%, а до другата пролет се очаква да се увеличи с до 40%, така че си прави сметката. Общо взето разликата между цената на газова и метанова уредба трудно ще я избиеш с това покачване на метана.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Метана преди 1-2 месеца го вдигнаха с 10-15%, от другата седмица пак с 5%, а до другата пролет се очаква да се увеличи с до 40%, така че си прави сметката. Общо взето разликата между цената на газова и метанова уредба трудно ще я избиеш с това покачване на метана.
      стига вееееее??????това пък от де го чу?аз неска минах покрай метана и си беше нормално 1.31щото карам малко на бенз и бравата има душа е те ако го дигнат още аз га ще си избия метановия инжекцион? 2500лв. ...сори за спамаколега слагай си по добре газ според мене инжекцион и готово насякъде има газ да си заредишпък и не е сигорно че ще ти клекне на мене не ми клекна и не ми е с тия карбонови бутилки ..
      Fiat Brava 1.6 16V 2001

      Не на войната по пътищата !
      http://media.causes.com/ribbon/478500

      Коментар


        #4
        Май наистина ще сложа газ, не е толкова голяма разликата в цената с метана, а пък колата я ползвам основно да ходя на работа с нея, така че доста време ще мине преди да избия паричките от метановата уредба....
        Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

        Коментар


          #5
          Газ определено, ако искаш добър разход задължително Ламбда контрол и емулатор!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            @ivan_dmx: Гледай новини малко де, от другия месец нови цени на тока, парното и природния газ
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Само дето газ вече има на 99% на бензиностанциите!!!
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                да обаче метана има предимство,че зимата не замръзва а и много др.

                Коментар


                  #9
                  Аз и в най големия студ успявам да я запаля на газ!! е върти малко повече но пали!!!!!!!!!!1
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10
                    метан

                    определено ти препоръчвам метан, щом караш щом караш по толкова на ден. Много скоро ще си избиеш уредбата, аз минавам около 50--70км ден и съм много доволен от разхода . В Дружба 1 има метан станция която е на 1.23лв. Пали се на бензин, но чух че може да се направи да се пали и направо на метан
                    Marea ELX

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за всички съвети вече сложих газова уредба на пунтото.... тепърва ще видим дали ще ближа рани или ще ликувам
                      Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

                      Коментар

                      Working...
                      X