Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Замисляне" при подаване рязко на газ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Замисляне" при подаване рязко на газ...

    скоро смених една гофрирана тръба между колекторите и филтърната кутия, щото старата беше изпокъсана... и се смениха настройките на газта... тъй като нямам физическа възможност да ида на майстор се пробвах аз да съм майстор... пипах само кранчето на тройника... ама нещо не върви хубаво колата и гори литър-два повече.... и като подам рязко газ - се замисля и аха да спре... да пипам ли оборотите с шестограм дето е на изпарителя и дали има възможност да го разбазикам повече какво ше ме посъветвате, ама като на икономист ги давайте съветите п.п. изпарителя е БРЦ 90 и некви букви бяха....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Вероятно ти е богата сместа - от най-крайното кранче на маркуча преди моното затвори малко и виж как ще е.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      значи да не пипам с шестограм изпарителя....п.п. пък как ме сърбяха ръцете
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Почисти дроселовата клапа с парцал. Трябва да е точно където стига този въздуховод. Щом е бил накъсан/напукат вероятно е влизал мръсен въздух и сега клапата е леш и колата ти е влязла в някъв авариен режим. След почистването преди да запалиш разкачи акумулатора за към час, палиш и я оставяш да поработи 10 мин на празен ход. Не знам дали на твоя мотор е така, но предполагам че да.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Незнам какъв е проблема но моето се чуди и на бензин. Но като го вкарам малко в обороти не се чуди хич странна работа.

          Браво 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Re: "Замисляне" при подаване рязко на газ...

            donnna написа:
            скоро смених една гофрирана тръба между колекторите и филтърната кутия, щото старата беше изпокъсана... и се смениха настройките на газта... тъй като нямам физическа възможност да ида на майстор се пробвах аз да съм майстор... пипах само кранчето на тройника... ама нещо не върви хубаво колата и гори литър-два повече.... и като подам рязко газ - се замисля и аха да спре... да пипам ли оборотите с шестограм дето е на изпарителя и дали има възможност да го разбазикам повече какво ше ме посъветвате, ама като на икономист ги давайте съветите п.п. изпарителя е БРЦ 90 и некви букви бяха....
            Няма да ти се размине да не пипаш врътката за оборотите но на първо време ако са нормални не ги закачай. Важното е да не гасне на празен ход. Навй врътките на тройника до край и след това ги развърти на около 2,5 оборота. Това е за да имаш базата от къде да тръгнеш. Пробвай да форсираш двигателя на място. Ако не се форсира почвай да развиваш по малко двете с по около четвърт оборот. Докато стане нормално. Ако през това време ниските обороти не са в ред ги коригирай от изпарителя с шестостена за да са в норма. На тройника доразвий още с по четвърт оборот и я подкарай примерно на 4 с около 80км/ч подай рязко газ и ако се зачуди за съвсем кратко време но почне да набира значи си добре но ако чуденето продължи по дълго или направо забие муцуна почвай да развиваш по малко докато я нацелиш. Развивай само по четвърт като редуваш врътките. Ако ли пък набира яко завиваш съответно. Гледай да не я удошиш пък много защото тогава не само не върви ами и разхода пак се вдига. Щом си я карал преди на газ ще разбереш кога си я нацелил.Айде действай и пиши какво стана.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #7
              аз в петък писах, ама оня затри сичко...врътката на оборотите не я пипах.. само с кранчето на тройника - по малко затварях и засичах... разхода падна на 8, после 7,8 и накрая 7,25 п.п. сега колата върви на змей и харчи малко! какво повече му трябва на човек?!?!! -
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Да се надявам ли за някоя бира
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #9
                  ако смяташ да ходиш лятото по южното черноморие - сфиркай! бирата от мен...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    donnna написа:
                    ако смяташ да ходиш лятото по южното черноморие - сфиркай! бирата от мен...
                    От 25 юли съм на Синеморец...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      donnna написа:
                      ако смяташ да ходиш лятото по южното черноморие - сфиркай! бирата от мен...
                      Обичах да ходя по Тюленово на палатка на спокойствие но и там вече стана навалица. А с годинките се изучих да си угаждам на душата. Но за съжаление нашето море стана отврат да не говорим за цените и обслужването. За това зачезвам за Италия през отпуската. А за бирата не се тревожи хора сме все ще се срещнем някога в тоя живот.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #12
                        От 25 юли съм на Синеморец...
                        Яворе.... какво да ти кажа... малко далечко ми се пада Синеморец, ама ако се намери кой да гледа бебока ще се завъртя обожавам плажа на Бутамята...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          donnna написа:
                          От 25 юли съм на Синеморец...
                          Яворе.... какво да ти кажа... малко далечко ми се пада Синеморец, ама ако се намери кой да гледа бебока ще се завъртя обожавам плажа на Бутамята...
                          Мдаа, аз ще бъда в Стела Марис - на 100м от Бутамята.Не съм ходил там досега, надявам се да е хубаво.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар

                          Working...
                          X