Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви запалителни свещи да изберем ако караме на ГАЗ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Synthy написа:
    Тук и без това си говорим за свещи, аз да попитам: иридиевите много повече ли издържат? Питам, защото ми се върти една идея за плазмено запалване, ама то изяжда свещите за отрицателно време (обикновените). Та едни иридиеви ако са много по-издръжливи биха били доста добра алтернатива.
    Никой ли няма мнение по този въпрос?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #77
      Пак ще кажа като си иридиеви, колко да са иридиевииридия е само покритие, имай предвид че той е с по добра проводимост но това не значи че са по издражливи на физически тормоз.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #78
        S_BANKOV написа:
        Пак ще кажа като си иридиеви, колко да са иридиевииридия е само покритие, имай предвид че той е с по добра проводимост но това не значи че са по издражливи на физически тормоз.
        И какво получаваме, тече вода през тръба фи50 изведнъж тръбата на изхода става фи100 и какво от това, водата си е същата като количество, пък ако ще и фи200 да е на изхода

        Коментар


          #79
          След като са с по-добра проводимост, тва значи че трябва да са по-износоустойчиви, каквото и се случва на практика. По моят въпрос за плазменото запалване, явно трябва да се експериментира. Хъм.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #80
            Колеги от толкова коментари не разбрах дали да взема еднополюсни или да взема двуполюсни каквито дава производителя. Чета по много форуми, където казват че щом е на газ, е по хубаво свещите да са еднополюсни. Никъде не видях модела Denso на този мотора дали са едно или двуполюсни. Чета че и трябва да е с друго топлинно число (т. е. по студени или по топли), щом се кара на газ, заради по високата температура на изгаряне, в случая на NGK не знам да ли да търся с число 5 или 7. Намирам модел на NGK BKR5EZ еднополюсни, като не мога да разбера дали са с по ниско или по високо температурно число.Моля помагайте, че до неделя ще мога да направя поръчката за да пристигнат свещите в понеделник.

            Коментар


              #81
              Каква ти е колата първо? Аз лично предпочитам Bosch и на сайта им има лесен и удобен каталог. По моделa на колата ти препоръчва свещи за бензин и за LPG/CNG
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #82
                wwalker написа:
                Каква ти е колата първо? Аз лично предпочитам Bosch и на сайта им има лесен и удобен каталог. По моделa на колата ти препоръчва свещи за бензин и за LPG/CNG
                Брава 1.6 103 к. с.

                Коментар


                  #83
                  marto_gp написа:
                  wwalker написа:
                  Каква ти е колата първо? Аз лично предпочитам Bosch и на сайта им има лесен и удобен каталог. По моделa на колата ти препоръчва свещи за бензин и за LPG/CNG
                  Брава 1.6 103 к. с.
                  Пластмасов или метален колектор? Защо не пробваш сам в сайта на Бош(или какъвто си решил производител на свещи)?
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #84
                    wwalker написа:
                    marto_gp написа:
                    wwalker написа:
                    Каква ти е колата първо? Аз лично предпочитам Bosch и на сайта им има лесен и удобен каталог. По моделa на колата ти препоръчва свещи за бензин и за LPG/CNG
                    Брава 1.6 103 к. с.
                    Пластмасов или метален колектор? Защо не пробваш сам в сайта на Бош(или какъвто си решил производител на свещи)?
                    С метални колектори съм.

                    Коментар


                      #85
                      Колега, вземи си някакви нормални свещи на някаква реална цена, има доста марки доказани като име просто си провери твоя модел и ги вземи от търговец с доказано име.Иридеви, титаниеви, три или четири полюсни все тая - лично мнение
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #86
                        marto_gp написа:
                        wwalker написа:
                        marto_gp написа:
                        wwalker написа:
                        Каква ти е колата първо? Аз лично предпочитам Bosch и на сайта им има лесен и удобен каталог. По моделa на колата ти препоръчва свещи за бензин и за LPG/CNG
                        Брава 1.6 103 к. с.
                        Пластмасов или метален колектор? Защо не пробваш сам в сайта на Бош(или какъвто си решил производител на свещи)?
                        С метални колектори съм.
                        имаше подобна темакупувай NGK BKR6EIX от ebayкъм 60 лева за 4 броя
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #87
                          ВМЗ- Винаги Може да Закъсаш

                          Коментар


                            #88
                            marto_gp написа:
                            Брава 1.6 103 к. с.С метални колектори съм.
                            Ако искаш да караш по 20 хиляди на газ със свещи за по 5лв. вземи Bosch FR7DC+
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #89
                              баце взимай си някви свещти нгк, карат поне по 40 хил на газ при мене поне

                              Коментар


                                #90
                                аз съм с четириполюсни по каталог,но преди години имах ауди и бях му купил специално за газ едни чешки ли бяха,олски ли,със сребърен електрод.Сега си карам с денсо за бензин и не виждам проблеми с газта.

                                Коментар

                                Working...
                                X