Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросите на новака!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dr_wolfy написа:
    Колега,емулатора има един потенциометър и светодиод,който показва дали емулатора работи,когато си на газ.Потенциометъра е точно за да си регулираш оборотите ако тръгнат да играят.Възможно е при теб емулатора да не е толкова добре настроен или ECU-то да ти е по-различно от моето,защото аз със същия емулатор нямам проблеми.Виж положението на потенциометъра-запомни го ако трябва и го развърти малко.Така поне ми беше обяснил колегата от Варна.
    Колегата от Варна ми писа, че емулатора е настроен и аз не съм го бъзикал, но не е проблем да си поиграя и с него.Днес реших да "пипна" радиатора по съвета на Yavor и май стигнах до извода, че термостата ми е за смяна, защото радиатора беше топъл почти до долу при температура около 60 градуса. Интересно може ли толкова бързо да се скапе, защото знам от предишния собственик, който ми е брат че го е сменял преди около 2,5 години???При мене обаче проблема са високите обороти при студен двигател, а не че оборотите ми играят на газ. Те дори са по-стабилни на газ отколкото на бензин.Ако искаш да си видиш номера на ECU-то просто махни пластмасовия капак и отдолу има лепенка с номера му. Аз го извадих от там и го добавих към данните на колата в подписа ми.
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #17
      pinko168 написа:
      Абе не знам за вас, ама моята Дедра вдига 90 градуса(и си стои там цял ден) още преди края първия километър, че и по-скоро.
      А аз днес забелязах че стрелката стои на средата, дори и по-надолу... (40-50 градуса)Парното обаче направи сауна в купето, яко жега.Мотора работеше нормално, колата се движеше според нормите. edited: Сега видях че темата е за ГУ... От линк в друга тема в която ставаше дума за градусите се прехвърлих тук.Колата ми е на бензин.
      1997 Brava 1.6, 16V

      Коментар


        #18
        Crash73 написа:
        А аз днес забелязах че стрелката стои на средата, дори и по-надолу... (40-50 градуса)Парното обаче направи сауна в купето, яко жега.
        А климатика пуснал ли си???
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #19
          Нямам климатик... Термостат за смяна??
          1997 Brava 1.6, 16V

          Коментар


            #20
            Crash73 написа:
            Термостат за смяна??
            Аз вече съм убеден, че термостата ми е за смяна тъй като два пъти правих теста с температурата на радиатора. При показание на уреда около 60 градуса, целият ми радиатор е топъл. От горе до долу топлината е еднаква. Освен това днес въртях около 10-тина километра градско и температурата чак тогава стигна 90 градуса. Ако имаш тези симптоми значи и твоя термостат е за смяна. Иначе парното си духа топло. Е чак не става баня вътре
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #21
              brat_John написа:
              Crash73 написа:
              Термостат за смяна??
              Аз вече съм убеден, че термостата ми е за смяна тъй като два пъти правих теста с температурата на радиатора. При показание на уреда около 60 градуса, целият ми радиатор е топъл. От горе до долу топлината е еднаква. Освен това днес въртях около 10-тина километра градско и температурата чак тогава стигна 90 градуса. Ако имаш тези симптоми значи и твоя термостат е за смяна. Иначе парното си духа топло. Е чак не става баня вътре
              A слагал ли си примерно картон, който да ограничи потока на леденостуден въздух върху радиатора?

              Коментар


                #22
                Crash73 написа:
                Нямам климатик... Термостат за смяна??
                Според мен работата на термостата и радиотора за парното в купето са на два отделни кръга. Този за купето се контролира ръчно, можеш да пуснеш водата от двигателя да циркулира през него дори когато си е напълно студена, тогавасе получава глад за вода в охладителната система и клапата пуска теност от разширителното казанче в системата. Поради това двигатела загрява по бавно, в купето си духа топло, а термостата ще пусне вода към предния радиатор чак когато водата дигне определената температура в цялата система.
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар


                  #23
                  На моето Типо лятото в жега стига до 90 градуса и на две деления след 90-те се включва перката. Зимата е ан 80 градуса и не се вдига почти никога до 90. Не съм бързак, понякога на светофар се изнервям само. Иначе от парното е яко жега. На 3 ми прави парни бани. Поти ми се задното стъкло с капки. Предполагам това е нормалното за Типо?
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #24
                    geshabeli написа:
                    На моето Типо лятото в жега стига до 90 градуса и на две деления след 90-те се включва перката. Зимата е ан 80 градуса и не се вдига почти никога до 90. Не съм бързак, понякога на светофар се изнервям само. Иначе от парното е яко жега. На 3 ми прави парни бани. Поти ми се задното стъкло с капки. Предполагам това е нормалното за Типо?
                    Не е нормално зимно време да не ти вдигне 90. Пробвай на дълъг път ако ти пада температурата значи термостата ти е за смяна.
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар

                    Working...
                    X