Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Звук от превключвател газ/бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Звук от превключвател газ/бензин

    Пак каръщини по време на път...Пак да обясня как стана цялата работа...Карам си, газта почва да привършва (свършва постепенно а не извъднъж), идва ми едно баирче и превключвам на бенз(имам поне 5-6 литра) за да изляза по-бързо, после по наклона надолу решавам да пусна пак малко на газ, за да не хабя бензина и от копчето/превключвателя почва да се чува един звук - БЖЖЖЖЖ... - в поведението на колата не се усети разлика( на газ), но аз си върнах на бензин и отидох и заредих газ и бензин но звука не спира на газ. Забелязах че стана доста мудна на бензин и доста доста падна разхода същото гориво. Ето това намерих, сва въпрос за инжекцион, но предполагам че е подобно: "The internal beeper sounds if gas pressure falls too low and the system switches back to petrol (eg because the gas is running out). It also warns the driver if a major fault condition has developed that again causes the car to switch back to petrol. (John made the point that the change to petrol is so smooth many drivers are not aware of it; a potential problem if the car is out of gas and then runs out of petrol!)"Преди няколко дни чух че нещо "фъщи" отзад след едно зареждане, отворих багажника и видях че от бутилката нещо фъска - там където влизат/излизат тръбите... но повече не съм го чувал. И това май стана след като си разхлабих и поразместих бутилката, за да достигна до бензиновата помпа... Развитие...Честито ми светване на лампичката на инжекциона, отново. Реших да поизключа акумулатора за половин час и какво се получи - нищо не се получи, освен че като превключа на газ, заедно с гадния звук ми светва и лампичката на инжекциона. И друго - като си карам до към 2500 оборота на 1-ва и 2-а колата малко лашка. Изполвах търсачката - намерих нещо за проблемни тампони/тампон на двигателя - утре ще ги търся къде са и и ще видя как са. Друго - като е на бензин се чува нещо малко странно откъм двигателя като натискам педала за газта (и някак си действието му се забавя малко - да кажем половин секунда, не е както трябва) - все едно ми е откачено гърнето, някъв подобен звук. Абе ето ви да чуете: http://toshiro.nm.ru/SSL23013.WAV
    Peugeot 407 2.0 HDI

    #2
    Аз имах подобен проблем-звука от превключвателя газ-бензин.Уредбата сме монтирали със сина ми. Става въпрос за Punto 55 моно.След като основно проверих окабеляването се оказа лоша "маса". В моя превключвател има реленце което при лоша "маса" жужеше.Надявам се да съм помогнал.Успех.чичо Нено
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    Коментар


      #3
      Neno Er написа:
      Аз имах подобен проблем-звука от превключвателя газ-бензин.Уредбата сме монтирали със сина ми. Става въпрос за Punto 55 моно.След като основно проверих окабеляването се оказа лоша "маса". В моя превключвател има реленце което при лоша "маса" жужеше.Надявам се да съм помогнал.Успех.чичо Нено
      Збравил съм да пиша И при мен се оказа лоша маса, и то такава която тия които са им поставяли газовото как са я направили - незнам дали изобщо се докосваше до метал, аз после запоявах, търках с шкурка ама пак нещо не се беше получило
      Peugeot 407 2.0 HDI

      Коментар

      Working...
      X