Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

в дунев ми убиха газовата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    в дунев ми убиха газовата

    колеги... надявам се една последна тема от моя страна в техническите раздели .... тия от дунев моторс миналата седмица им дадох колата за един проблем да го открият от къде е,те го откриха, но покрай него открили, че съм имал някво маркуче което гълтало въздух.... сменили го и резултатът от това е, че в момента на газ ако изобщо успее да превключи , като стигне 3-4000 оборота, започва да се дави и не може да развие повече от 4500 оборота.... но за сметка на това , в момента колата на бензин е пушка и е много по-стабилна от преди!!! според вас от къде идва проблема.... нищо не разбирам от газови уредби.....може би не са настроили нещо да си бачка пълноценно на газ или какво???? факт е, че в момента се вътря яко с парите, щот карам на бензин, но пък се кефя на мощност.... колата е браво 1.8 инжекция, а газовата е инжекция Ловато!!!
    фиата си е фиат

    #2
    Ми иди там дето са ти слагали газта и да видят за какво става дума!
    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
    Land Rover Discovery 2.5TD '94
    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
    EX: Fiat Regata 1.7D '84

    Коментар


      #3
      Ми щом са ограничили притока на въздух, като са подменили маркуча, явно в момента двигателят получава повече газ в сравнение с въздуха като работна смес. От там вероятно сместа е станала по-богата, което пък от своя страна кара двигателя да се дави. Ако засечеш разхода на газ, предполагам ще се окаже, че се е увеличил. Решението го виждам в реглаж на газовата уредба, в смисъл понижаване на количеството постъпващ газ в двигателя.
      Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
      Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

      Коментар


        #4
        ivchotr написа:
        Ми щом са ограничили притока на въздух, като са подменили маркуча, явно в момента двигателят получава повече газ в сравнение с въздуха като работна смес. От там вероятно сместа е станала по-богата, което пък от своя страна кара двигателя да се дави. Ако засечеш разхода на газ, предполагам ще се окаже, че се е увеличил. Решението го виждам в реглаж на газовата уредба, в смисъл понижаване на количеството постъпващ газ в двигателя.
        съгласенимах подобен проблем и наистина така се държи колата.мисля че , са ти настроили газовия инжекцион с такова дефектно маркуче което при гълтането на въздух ти ’обеднява’ сместа на газ ,и сега с нормално маркуче на двигателя му идва богата смес.Иди да ти настроят газовия инжекцион, някъде където имат софт-а за него.това че си имал разлика в мощноста - също показва че си имал проблемпри мен разликата в мощноста е доловима само ако аз си карам.ако външен човек кара трудно усеща разликата м/у газ и бензин

        Коментар


          #5
          Или казано по-общо: За да караш на газ трябва колата ти да е перфектна на бензин. След това се прави да работи на газ.Нещата определено изглеждат така както ги описват колегите - колата е била настроена на газ според моментното й състояние, което съвсем не е било добро на бензин. С поправката колата се оправя на бензин а на газ настройките вече са неподходящи. Иди да ти оправят газта и си свиркай
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар

          Working...
          X