Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ на PuntoGT turbo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ на PuntoGT turbo

    Колеги, ще ви помоля за малко помощ! Сдобих се с Пунто ГТ 1.4 и реших, че разхода на бензин е прекалено голям. Колата е 98 година, с чип, спортен филтър и други. Та, с две думи, купих си нов изпарител за турбо ЛОВАТО, като на колегата със фиат уно турбо. Купих и останалите неща. До тук е монтирано почти всичко, с изключение на плочката и изравнителя на налягане. Проблема е в това, че до колкото разбирам този изпарител има проблем с налягане над 0.8 бара, трябва да се подмени някаква пружина за да може да работи с 1 бар. А с 1.4-1.6? Пунтото в оувърбууст влиза точно в 1.6 бара. Ще може ли с пружина да се реши проблема 1.6 бара и ще издържат ли платната на изпарителя? Друг вариант който може да се разгледа е монтаж на плочката преди турбината, там където няма налягане а вакум. Там вероятно изравнителя на налягане ще бъде можи би излишен или ако се монтира ще изравнява вакуум а не налягане, но какви проблеми ще се появят при такъв монтаж. Колеги, давайте съвети, благодаря на всички предварително!

    #2
    Ами един гърмеж в турбината и тя ще стане са нищо.По-добре смени изпарителя.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      С какъв модел да го сменя се пита тогава?

      Коментар


        #4
        Я не се занимавай с глупости да слагаш плочката там.Освен турбото и кулера ще ти стане на парчета.Аз съм с изпарител БРЦ АТ90 Турбо и нямам проблеми с надува ,т.к. сега съм на холдбууст 1.45 бара.Проблем имам с диаметъра на тръбите,малък ми е 6мм,трябва 8мм.Недей да си помисляш да не слагаш баланса,директно правиш мембраната на парчета,не питай от къде знам.
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          Явно работата е доста тънка, мисля да се обърна за помощ към Янко!

          Коментар


            #6
            alexbg21 написа:
            Явно работата е доста тънка, мисля да се обърна за помощ към Янко!
            Добре ще направиш
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #7
              Колата вече работи на ГАЗ

              Коментар


                #8
                Честито.
                FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                Коментар


                  #9


                  Абе има още да се донастройва. Засега забелязвам, че на бензим има определено намаляване на мощноста. Засега не знам на какво се дължи. Дали възможно плочката да спира част от въздуха? Дифузера е на 34 мм.

                  Коментар


                    #10
                    Сам си си отговорил!
                    KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                    Land Rover Discovery 2.5TD '94
                    EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                    EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                    EX: Fiat Regata 1.7D '84

                    Коментар


                      #11
                      Re:

                      alexbg21 написа:
                      Абе има още да се донастройва. Засега забелязвам, че на бензим има определено намаляване на мощноста. Засега не знам на какво се дължи. Дали възможно плочката да спира част от въздуха? Дифузера е на 34 мм.
                      Сложи по-голям.
                      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                      Коментар

                      Working...
                      X