Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не превключва на газ след смяна на кабели

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не превключва на газ след смяна на кабели

    Имам проблем. Наложи се да сменям свещи и кабели, - въпроса е че има добавено едно кабелче което тръгва от 1, стига до 2, от там тръгва и стига до 3, и от там заминава нанякъде. Резнах го това кабелче и си сложих новите кабели, но отказа да ми превключва на газ - стои си само на бензин. Направена е след вдигане на 1000 оборота да превключва на газ, но не го прави. Ако може да ми кажете дали мога да направя нещо с това висящо кабелче (без да прибягваме до предишната направена модификация) - предполагам че в него е проблема.
    Прикачени файлове
    Peugeot 407 2.0 HDI

    #2
    Ами това кабелче дето си го резнал ’казва’ на газовата уредба че си вдигнал оборотите тя знае да сменя.Обикновено се навива на високоволтовия кабел на делкото/бобината.Затова не ти превключва. Обикновено има няколко намотки, ама не знам колко.Навий го около кабела от който си го махнал 5-6 намотки и пробвай.И недей току така да махаш неща, щото те се слагат за да вършат някаква работа.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Yavor написа:
      Ами това кабелче дето си го резнал ’казва’ на газовата уредба че си вдигнал оборотите тя знае да сменя.Обикновено се навива на високоволтовия кабел на делкото/бобината.Затова не ти превключва. Обикновено има няколко намотки, ама не знам колко.Навий го около кабела от който си го махнал 5-6 намотки и пробвай.И недей току така да махаш неща, щото те се слагат за да вършат някаква работа.
      Точно това направих сега - видях, че кабелчето просто е навито около кабелите за свещите Всичко е ОК с превключването :D Благодая все пак за бързото отзоваване и правилно мнение Само че си остава другият ми проблем - като запаля, независимо дали е на газ или бензин, след като работи 1-2 минути нещо отпред щраква и колата изгасва. Независимо дали съм в движение или не или каквото и да било друго - просто двигателя си изгасва...
      Peugeot 407 2.0 HDI

      Коментар


        #4
        Еее Яворе ти направо си сменил професията. :D

        Коментар


          #5
          То посредством това кабелче което усеща индукция ли кво там става превключването.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            То посредством това кабелче което усеща индукция ли кво там става превключването.
            То май взема инфо за оборотите. Мойта Брава работеше само на газ и като смених кабелите един ден естествено и аз го отсвирих това кабелче и въобще не палеше колата... палеше де, ама след 2 секунди гасне... Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #7
              кабела се води антена на ключа,трябва да е навит на високоволтов кабел,за да получи информация ключа че мотора работи и да пуска газ на клапана и испарителя.предположение за гасненето-пробвай с един кабел да подадеш +на клапана и изпарителя и пали веднага,така на място ще разбереш дали го прави пак,ако спре да го прави -значи ключа се ебава
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                Заключване на темата.Продължава тук -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26897
                Peugeot 407 2.0 HDI

                Коментар

                Working...
                X