Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да сменя един изпарител с друг? Настройки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да сменя един изпарител с друг? Настройки.

    Хора помагайте на несръчния да си върже изпарителя. Имам някакъв който искам да го махам и да сложа тоя дето е на снимката. Сменил съм мембрани, гумички, почистен е и е чистак нов станал. Та ще помоля някой да отдели 5 мин.да драсне някой ред кое къде требе да се върже, коя врътка как да се врътне за да не гръмна.1. Това трябва да е маса...ще го закача на изпарителя.2. Те тая врътка не знам колко да я отвия пък и не знам за какво е. Някой казват оборот и половина, други само половин оборот.3. Това май е за празния ход....и тая не знам 1,5 ли или 1/2 оборот.4. Към маркуча....тоя ще видя къде отива на стария изпарител.5. и тоя също ще видя.6. и тоя също ще видя.4, 5 и 6 кой за какво е? Вода, газ....7. Тая жица ще вържа към акумулатора.8. Това е врътката, дето се оттича гадорията....тая единствено ми е ясна Значи идеята ми е следната. Да си махна стария изпарител, който е като този долу и на негово място да туря този на горната снимка, но така да го сложа, че да запали колата и да отида на газанализатор, та затова ме вълнуват съвсем бегли центровки да се придвижа на 10-тина км и оттам нататък той да си троши главата Еми благодаря къща не храни, ама аз все пак ще кажа благодаря на всички отзовали се.

    #2
    прилича на ловато .1 и7 е маса ,до него се вързва + от ключето за газовото,обикновено син кабел,4и5 вода 6 газ и8 пробка за източване на батака .И аз съм с такъв,2 е за празен ход а 3 за чувствителноста.Завиваш2 до край а3 го отвиваш така че като включиш контакт да се чува че издиша газ.палиш и ако има нужда регулираш пр ход пак със 3
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Моя изпаретил го сменяхме на една среща...10х на НСО отново по повода..1 е маса, вързана за някакъв болт, може и такъв на изпарителя.3 - високи обороти според мен4 и 5 са вода ин и вода аут. Ако няма стрелки вероятно няма и нужда да има.6 - е газ аут.7 - е плюса за отваряне на клапана.8 - ниски обороти според мен.Успех!
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        монтаж :8 се пада долу(пробка за буклуци) 6-газ изход към плочкатаот горната страна ще се падне входа за газта от бутилката(тя не е точно отгоре а на 10 часа ако ме разбираш,там навиваш гайката с тръбата и буренцетоза електрроклапана няма какво да добавя,колегите са го казали.4-вход гореща вода,5-изход водареглаж-завиваш 2 до край,с един кабел подаваш + на газовия клапан и на клапана на изпарителя,и слушаш през 6 дали съска и завиваш 3 докато спре,когато спре ,развиваш примерно 1-2 оборота винта 2 го развиваш на 1-2 об ,тройника на 3-4об,свързваш наркучите,охлаждаща течност,инсталацията, даваш на контакт и раз два три -пали от винта 2 регулираш на добри обороти на празен ход,от тройника се регулира дебита на газта,от 3 чувствителност ако е по завита колата набира по трудно ,ако я развиш почва да погорява повече,там се търси баланс.ами това е ,дано съм помогнал
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          само да добавя ,на снимката 7 и 1 са един и същ кабел и е маса ,до нея се вързва + от ключето ,настройките зависят от смесителя,моя е както пиша по горе и гори 8 10 на астра 1,6 ,за бравата имам брц
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            янко написа:
            само да добавя ,на снимката 7 и 1 са един и същ кабел и е маса ,до нея се вързва + от ключето ,настройките зависят от смесителя,моя е както пиша по горе и гори 8 10 на астра 1,6 ,за бравата имам брц
            Да, 7 и 1 са един и същ кабел. Демек трябва още една клема да сложа от + на бобинката на изпарителя до газовия клапан, нали така?

            Коментар


              #7
              точно така
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар

              Working...
              X