Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не работи на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не работи на бензин

    Здравейте колеги,Появи се голям проблем и имам нужда от помощ. Колата ми е Мареа 97г. 1.6 16v с газово Ланди Ренцо . Колата пали на бензин и след това на ~2000 оборота превключва на газ. От няколко месеца имам проблем с колата, но все пак вървеше, Днес обаче като я запалих не искаше да работи добре на бензин и след това изгасна , опитах отново и а сега въбще не иска да запали. Направих няколко опита още и пак нищо. Запалих я направо на газ (преди време ми показаха как се лъже системата, но не вярвах че ще ми се наложи) и двигателя заработи нормално без да прекъсва или тресе. Превключих на бензин и започнаха да форсирам, двигателя работи но щом отпусна педала гасне. Има бензин ако някой ще ме пита това Вчера съм сложил 10 литра а и преди това имаше. явно проблема е друг но си нямам идея какъв. От понеделник тръгвам по сервизи но като си помисля че пак ще започнат еди опашати лъжи ми се иска и аз да имам някаква идея. бях чел за подобен проблем във форума но не мога да го намеря, така че ако някой има идея нека сподели Благодаря.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    И да тръгнеш по сервизи само пари ще трошиш.Ако газовата ти уредба е изпълнена по схемата за двигател с карбуратор или моно от ясно по ясно става ,че компа е натрупал грешки и работата на бензин става невъзможна.След изчистване на въпросните грешки всичко ще се оправи до следващото натрупване.Първо напиши с обикновенна газова ли си или с газов инжекцион.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      чакайне тръгвай по сервизинали на газ вървиоткачи акумулатора за часпосле запали на бензин и я остави да работи на празен ход без да форсираш 10 минутиако проблемът изчезне - имало е грешка/иако пак се появи същия проблем отиди при газаджията да сложи емулатори на дюзите и сондатаако не се появи, явно си имаш емулатори и грешката е била инцидентна
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        И да тръгнеш по сервизи само пари ще трошиш.Ако газовата ти уредба е изпълнена по схемата за двигател с карбуратор или моно от ясно по ясно става ,че компа е натрупал грешки и работата на бензин става невъзможна.След изчистване на въпросните грешки всичко ще се оправи до следващото натрупване.Първо напиши с обикновенна газова ли си или с газов инжекцион.
        не е ГИ а обикновенна второ поколение с ламда контрол монтирана в Италия. Проблемът е че изключихме стъпковият мотор на газтта заради големият разход и сложихме обикновенна врътка(кранче) . Не знам дали заради това може да трупа грешки в компа защото друго не е пипано.
        F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
        F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

        Коментар


          #5
          щом е така, значи си има емулаториима вариант де ни са карал достатъчно на бензин и инжекторите да са запушени...а за стъпковия моторнай-добре е да възстановиш работата на уредбатапо-икономична и по-пъргава ще е колата
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            щом е така, значи си има емулаториима вариант де ни са карал достатъчно на бензин и инжекторите да са запушени...а за стъпковия моторнай-добре е да възстановиш работата на уредбатапо-икономична и по-пъргава ще е колата
            Знам но имам проблем с разхода - при включен ламбда контрол гори над 20/100 За съжаление не мога да намеря газаджия който да го оправи.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #7
              bbw написа:
              Sev написа:
              щом е така, значи си има емулаториима вариант де ни са карал достатъчно на бензин и инжекторите да са запушени...а за стъпковия моторнай-добре е да възстановиш работата на уредбатапо-икономична и по-пъргава ще е колата
              Знам но имам проблем с разхода - при включен ламбда контрол гори над 20/100 За съжаление не мога да намеря газаджия който да го оправи.
              Как да не можеш?Газаджията си ти,с помоща на QnisZ estestweno.Първо пишеш подробности относно модел на изпарител,ламбда контрол и т.н.,а после по неговите инструкции си програмираш контрола и настройваш изпарителя :D
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар

              Working...
              X