Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инжекторите пускат бензин дори при каране на газ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Така - да , но за моно да речем не е добра идея , както и за пълна инжекция с ръчно ключе.
    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

    Коментар


      #17
      Аз съм със моно и защото резервоара ми е все празен сам си прекъснах бензиновата помпа с реле.После питах човека който ми постави газовото мой съученик.Той ми каза че това е най правилния вариант, прекъсване на бензиновата помпа и малко бензин в резервоара за да се подменя иначе се образува клей който запушва филлтърчето на помпата и самата помпа.

      Коментар


        #18
        Какво да се подменя?Нали целта на не-прекъсването на помпата е точно в това бензина да цирукупира в системата и да не позволява затлачване...
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар


          #19
          The_Machine написа:
          Какво да се подменя?Нали целта на не-прекъсването на помпата е точно в това бензина да цирукупира в системата и да не позволява затлачване...
          Да се подменя бензина.Това при изключена помпа.Защото иначе при пълен резервоар неработеща помпа и работа на бензин веднъж на годината знаете какво ще се получи.А за вредни последствия от това че не работи помпата не ми е казал нищо.Това за прегряване на дюзата не ми изглежда реално

          Коментар


            #20
            Здравейте колеги. Карам Citroen ZX 1.4i, аз също съм с работеща помпа. Това ми носи всеки месец разход окло 10-20лева за да сипвам бензин. Смятам да я прекъсна. Ключа ми е автоматичен и няма как да стане разсъхване на горивните магистрали. Относно хората който забравят за бензина и карат само на газ ... виждал съм москвич който не ще да работи на бензин от това че само едно лято е карал само на газ! Но както сами се досещате той го и пали на газ и е с ръчно ключе! Така че и аз ще спра помпата!

            Коментар


              #21
              Пич, аз точно затова съм с автоматично копче и всяко палене ми е на бензим, след което на 2000 оборота преминавам на газ и помпата ми се изключва. Аз лично вече съм 100% убеден че това е удачния вариант.[/quote]Yavor-e, би ли обяснил как точно си направил това прекъсване на помпата при превключване на газ (ако ти си си го правил де...)? Как си свързал релето, какво е то ... изобщо подробно. Иначе и аз мисля, че това май е най-добрия вариант.
              149.С2.046 Skype: ivogul

              Коментар


                #22
                Като съмнение в мен остава това че след като прекъсна помпата ще ми свети постоянно лампата за грешка в ЕКУ! Но с това ще свикна!

                Коментар


                  #23
                  Вижте какво ми написа logi:Здравейте аз съм с Рено, но нещата пак са подобни. Превключването на газ става с автоматичен ключ, а разбира се "майстора", който слага газовото го направи с прекъсване на плюса на инжектора (минуса се управлява от еку-то). Защо ли, ами защото така са му казали и така знае, много му се чудих защо 10 минути определяше кой е плюса като реално няма никакво значение какво прекъсваш. Помпата оставаше да работи постоянно. Аз също така забелязах че като се даде на контакт помпата се включва за 20 тина секунди, след което спира, причините за това може да са две - икономия на ток и/или липсата на нужда да работи след като няма консумация. При мен налягането което се подържа е 1 атмосфера, ако е повече се задейства клапан който е близо до инжектора и пуска бензина обратно в резервоара. При това си мисля че помпата е предвидена да дава такъв дебит, че като се отчита че част от бензина се изразходва, ако обаче инжектора не работи то тогава тя ще се претоварва. По въпроса с загряването. На всякъде гледам че се отчита само по един източник за загряване и един за охлаждане, а те са по два. Загряване има от двигателя и от бобината на инжектора, а кое носе повече топлина двигатяля който все пак е на доста разтояние, или бобината която има съпротивление около 10тина ома (запознатите могат да сметнат каква е консумацията), за незапознатите ще кажа че това си е цяла печка. А за охлаждането: освен от преминаващия бензин, се охлажда и от въздуха който не е малко. Аз си спрях помпата преди година и няколко месеца, при това видях че и на двете плюса им се разрешава от едно реле, и директно взех да управлявам него, така това на майстора остана излишно.

                  Коментар


                    #24
                    Прекъсването става горе-долу по следният начин:1.Намирате си четирикрако реле , което е постоянно затворено (Т.Е. контактите , които трябва да се прекъсват са свързани при липса на управляващо напрежение в управляващата намотка на релето)2. Намирате си 4 кабелни обувки3. Намирате си няколко метра кабел4. Намирате + на бензиновата помпа5. режете го и на двата отрязани края слагате по една кабелна обувка , която закачате към двата контакта на релето (питайте в магазина , откъдето ще взимате релето как бяха - мисля , че двете бели крачета са контакта , а двете медножълти крачета са за управляващата намотка)6. Намирате си кабела , който управлява газовия клапан , емулатора , електрическия изпарител и Т.Н. (обикновено син) и свързвате кабел някъде към този кабел и след това на едно от двете крачета за управляващата намотка на релето.7. Остана едно краче , на което свързвате маса8. ГОТОВО
                    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                    Коментар


                      #25
                      Ако беше драснал една схема предполагам че щеше даже и да е по-ясно! :D Както казват 1 рисунка (схема) замяня понякога над 1000 думи!

                      Коментар


                        #26
                        Е... обяснение като за индианци... ако не го схваща някой мисля , че ще е по-добре да отиде в сервиз да му го направят , за да не среже някой кабел , който не трябва...А това със включването на помпата за няколко секунди след даване на контакт е с цел подкачване на гориво за по-лесен старт.
                        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                        Коментар


                          #27
                          За бензиновата помпа

                          от доста време се занимавам със газови и аз лично винаги исключвам помпата(така саме учили),представете си какво би станало със нея ако остане да работи на сухо???????????Печена наденица!!!
                          браваааааааааа 1.8i

                          Коментар


                            #28
                            Ами нали за това клиентите си ги съветваме винаги да имат около 10-ина литра бензин в резервоара...А помпата като стои на сухо и не работи и се разсъхне цялата пак нищо няма да става от нея...
                            Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                            София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                            Коментар


                              #29
                              The_Machine написа:
                              Ами нали за това клиентите си ги съветваме винаги да имат около 10-ина литра бензин в резервоара...А помпата като стои на сухо и не работи и се разсъхне цялата пак нищо няма да става от нея...
                              А новите автомобили, които стоят с месеци и години по магазините и автокъщите, дали от неработене им се развалят помпите
                              Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
                              двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

                              Коментар


                                #30
                                Отново подхващам темата! :D Оказва се че 99% от автомобилите притежават реле през което се подава захранване на помпата и инжекторите. При мен това реле освен всичко друго, включва и подгрева на ламбда сондата. Обръщам се към всички колеги. Изтеглете си Аутодата. Вижте електрическата схема на автомобила. Със сигурност ако сте инжекцион има реле което безпроблемно да управлявате! Става технически издържано! Може и да се ползва тиристор с ток да речем 5А!Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X