Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката на икономайзера при работа на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката на икономайзера при работа на газ

    Та значи въпросната стрелка дето е на таблото на типото при работа на газ показва по-вдясно отколкото при работа на бензин, където на празен ход си седи на средата. От оня ден имам газово и съм малко лаик, та ако може да ми кажете нормално ли е. Ослушвах се да не би да влиза въздух от някъде, ама не...
    N.Y. State of Mind

    #2
    какво ти е типото ,ама няма страшно,това е вакума зад дроселната клапа,зависи от качествотона горивната смес,аванса,натоварването на мотора......при работа на газ не е много индикатор заза разхода ,като на бензин
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      До колкото се спомням беше със същата кола като мен...Зависи от настройката на газовата. Ако е по-бедна сместа има натоварване на двг, и стрелката дори надясно, към червеното да отиде.Наляво, ако няма натоварване, загрял е двигателя, по-малко харчи. Случи ми се да се спука и маркуча за налягането. Тогава съвсем в червеното си седеше. Бях се притеснил.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        dan4o написа:
        какво ти е типото ,ама няма страшно,това е вакума зад дроселната клапа,зависи от качествотона горивната смес,аванса,натоварването на мотора......при работа на газ не е много индикатор заза разхода ,като на бензин
        Точно маркучите на товеа чудо са зад дросенлата клапа и всмукателния колектор, там е и маркучето на сервото. Подмених ги сичките и същата работа. Типото е 1.6 моно едновалка
        N.Y. State of Mind

        Коментар

        Working...
        X