Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Ланди Ренцо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    RE

    и още нещо което не го знам какво е
    Прикачени файлове
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #17
      Колега с тази ламбда контрол никой е БГ. няма да ти помогне. Тя си има специялна машина за програмиране а и е доста стара и няма да намериш никаде подобно нещо тук. Моя савет е ако можеш да я смениш или да я направиш обикновена.

      Коментар


        #18
        qnisZ написа:
        Колега с тази ламбда контрол никой е БГ. няма да ти помогне. Тя си има специялна машина за програмиране а и е доста стара и няма да намериш никаде подобно нещо тук. Моя савет е ако можеш да я смениш или да я направиш обикновена.
        Ясно, от такъв отговор се страхувах. Смяната предполагам се изразява в смяна на електронния модул и изпарителя. Какво ше ми препоръчаш? Аз си мислех отново за ланди ренцо или брц, но не знам какво ще е по удачно. то газов инжекцион не си струва за моята каруца, а и не искам да я опростявам като изхвърля ламбда контрола (в момента е така и не ми харесва как върви. все едно умряло магаре.) Какво бихте препоръчали не търся най евтиното - искам колата ми да върви и да ми е кеф като я подкарам. Благодаря за инфото и се надявам на още малко съдействие.P.S. как мога да разбера със сигурност че ламбда контрола се е скпал или проблема може да е изпарителя?
        F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
        F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

        Коментар


          #19
          Дали е всичко на ред може да разберат в някой сервиз *и то не във всички*. Сам трудно, не мога да ти обясня как става много е сложно за обяснение. :D Иначе ще ти трябва ламбда контрол която управлява цялата газова иначе няма да можеш да работиш на газ. За Ланди Ренцо става но се опитай да намериш втора рака че нов е .... не е за казване почти цяла газова уредба. :D

          Коментар


            #20
            qnisZ написа:
            Дали е всичко на ред може да разберат в някой сервиз *и то не във всички*. Сам трудно, не мога да ти обясня как става много е сложно за обяснение. :D Иначе ще ти трябва ламбда контрол която управлява цялата газова иначе няма да можеш да работиш на газ. За Ланди Ренцо става но се опитай да намериш втора рака че нов е .... не е за казване почти цяла газова уредба. :D
            Още веднъж благодаря за инфото. Засега мисля да направя още един два теста на ламбда сондата в различни сервизи за да я елиминирам като потенциален причинител на проблеми. А след това ще мисля за нов изпарител и нов ламбда контрол . Доколкото разбитам ти имаш сервиз за газови уредби в Пазарджик. Така ли е или аз съм разбрал погрешно? Ако е така ще се обадя допълнително да се уговорим и ще дойда да я погледнеш. Най вероятно в началото на Април. А по отношение на цената хубаво е човек да мине тънко, аз съм дал вече над 700 лв с това газово и продължавам да наливам. Все пак това е приблизително половината цена на газов инжекцион. Искам да стане и да се кефя като си карам колата а не като сега само ядове.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #21
              така,значи за 2-3лв взимаш един тройник и докарваш колата в вид удобен за вървене,и след това почваш да търсиш решение за ламбда контрола,поне докато намериш решение колата давърви по-добре от сега
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар

              Working...
              X