Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не е добър повода ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не е добър повода ...

    ама не се ли кефите на новите цени на горивата-бензин -1.95,дизел-1.90 ГАЗ-0.99не че злорадствам ама по цена газта бие останалите горива
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    #2
    Колега при нас газта е 0.94лв. за обикновенните клиенти и 0.89лв. за клиентите с карти. Но не се знае до кога ще е тази цена. Нещо май се скараха собствениците на газ станцийте и са във война а това се отразява на цената.

    Коментар


      #3
      qnisZ написа:
      Нещо май се скараха собствениците на газ станцийте и са във война а това се отразява на цената.
      Че те не трябва ли да са в постоянна конкуренция и ценова война??? Нали сме пазарна икономика. Да се наговарят за цените съвсем сигурен съм, че е незаконно. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Няма война

        Колеги война няма, просто Лукойл пак искат да припечелят някой лев на наш гръб.Преди няколко дни бях в Босна, там валутата е конвертируема марка, тоест лев, а газта беше 76 стотинки, а бензина 1,89Така, че сметката е елементарна, Лукойл пак печелят повече от нормално...........
        Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

        Коментар


          #5
          Няма никаква конкуренция между собствениците на бензиностанции - всички се наговарят и цените им са абсолютно еднакви, само на Петрол, незнайно защо, са по-високи от всички, макар че най-долнопробното гориво е там. Три пъти през дълги периоди съм зареждал оттам - драстична разлика в качеството на бензина в сравнение с Шел.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Колега Richard Burns, темата е дискутирана много пъти. Иди и прочети на какви цени излизат горивата в БГ от Лук, след това виж акцизите и данъците и тогава обвиняваи Лук. Аз мога да ги обвиня за лошото качество на горивата (за което вина има държавата пак) но не и за цените.
            Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

            Коментар


              #7
              kkp написа:
              Колега Richard Burns, темата е дискутирана много пъти. Иди и прочети на какви цени излизат горивата в БГ от Лук, след това виж акцизите и данъците и тогава обвиняваи Лук. Аз мога да ги обвиня за лошото качество на горивата (за което вина има държавата пак) но не и за цените.
              Колека ккр, темата наистина е дискутирана многократно, но искам леко да вметна че никъде в ценовата листа exw factory Lukoil, никъде не виждаш колко е печалбата на Лукойл, а и винаги в съобщението се казва - Лукойл повишава КРАЙНИТЕ заводски цени. Тоест нетната печалба на другарите от рафинерията се покачва. За качеството спор няма - отвратително е.
              Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

              Коментар


                #8
                Re: не е добър повода ...

                dan4o написа:
                ама не се ли кефите на новите цени на горивата-бензин -1.95,дизел-1.90 ГАЗ-0.99не че злорадствам ама по цена газта бие останалите горива
                Не се радвай чак толкова за газта.В Ловеч газ под 1,04 не съм вижал от година.Така е държава в държавата мафия абсолютна с цените.Днеска не съм гледал но вчера беше 1,07лв.Като ви барнат и вас мафиозите ще видите.
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #9
                  Richard Burns написа:
                  Колека ккр, темата наистина е дискутирана многократно, но искам леко да вметна че никъде в ценовата листа exw factory Lukoil, никъде не виждаш колко е печалбата на Лукойл, а и винаги в съобщението се казва - Лукойл повишава КРАЙНИТЕ заводски цени. Тоест нетната печалба на другарите от рафинерията се покачва. За качеството спор няма - отвратително е.
                  Колега, не знам каква е печалбата на лукоил, но в момента 95H излиза от там на 0.887 лв. От там до 1.826 всичко е за милата ни родина, без да си е мръднала пръста. А в 0.887 влизат доставка на суровини, цената на самите суровини и преработката. Каква според теб е печалбата? Според мен не е много голяма. Не може Лук да продават на 0.887, на крайния клиент да се продава на 1.99 (днес заредих на толкова) и да обвиняваме лук - нелогично е. А дали се качва нетната печалба - я разгледаи какво се случва на международните борси с цената на петрола и ще говорим пак.Не искам да мислите, че съм на мнение, че Лукоил е на загуба - то е ясно че печели, просто съм на мнение че високата цена на горивата е благодарение на милата ни татковина ...
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар

                  Working...
                  X