Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква газова да сложа на Типо 1.6 моно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Възможно е дифузьора да ти е много малък и да прави богата смес ,а като се обедни от изпарителя пък да се получава доста обедняване , а оттам за да върви колата повече се настъпва...Плочката може и да е само алуминиев фланец със щуцер/и - там е все едно си дупчил карбуратор - няма линейност на смесообразуването.
    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

    Коментар


      #32
      The_Machine написа:
      Възможно е дифузьора да ти е много малък и да прави богата смес ,а като се обедни от изпарителя пък да се получава доста обедняване , а оттам за да върви колата повече се настъпва...Плочката може и да е само алуминиев фланец със щуцер/и - там е все едно си дупчил карбуратор - няма линейност на смесообразуването.
      Да бе, ама мене ме интерресува може ли плочката да е виновна за висок разход или има нещо друго.Ао може да е от друго - евентуално какво?
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #33
        Колко харчи на бензин?Ако преди 3 години е харчела по-малко на газ, то едва ли е от дифузьорите - трябва да се проверят нещата които се променят с времето:1. Филтъра на газовия вентил преди изпарителя - може да се е позадръстил - въпреки че не виждам каква връзка може да има с повишения разход.2. Мембраните на изпарителя - след 3 години сигурно са втвърдени и дозирането не е добро при различните обороти.А може и да е от стила на шофиране, особенно градското...
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #34
          Мдаммм... има една адски важна гарнитура в колата - между волана и шофьорската седалка Иначе от филтърчето на газовия клапан не може да се повиши разхода...Повишеният разход може да се дължи и на замърсен въздушен филтър - сменя се на около 4 хил км.Вкоченени мембрани - сменят се на около 100 000 или най-много толкова.Повишеният разход може да се дължи на не добре подбрана плочка , гадни плочки почти няма А и тази уредба "Ловато , домъкната от Италия" искаш да кажеш , че е втора употреба или нова?И тая твоя настройка "на ухо и според вървежа" да разбирам ли , че обичаш да я настъпваш?
          Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
          София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

          Коментар


            #35
            1. Не, не я настъпвам колата, освен когато се налага.2. Въздушния ми филтър е нов.3. Изпарителя е 2-ра употреба - но от него остана само кожуха - всичко друго пред мен го смениха с ново - от Италия донесени мембрани и т.н. Човека който ми продаде АГУ-то ми е братовчед и знам цялата история на изпарителя.Просто нямам обяснение за разхода освен това че ми е много калпаво градското - все студена - къси преходи, множесто паленета и гасенета (само че всяко палене е само на бензин - с автоматичен ключ съм).Ама как може колега със същата АГУ обаче на АУДИ Б4 2,0 да има към кило че и отгоре по нисък разход на газ при същия режим на движение и яко настъпване на колата си.Провал съм я с много бедна, бедна, нормална, богата и много богата смес и освенче накрая замириса яко нямаше съществена разлика в горенето с изключение на вървежа. То като е много бедна сместа натискаш яко педала за да се движиш. Сега съм я оставил както ми я направи момчето на газ анализа - нормална смес и колата си е добре.Катализатора го махнах - мислех че е от него - без разлика.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #36
              То хуу мембраните са сменени , а гумените уплътнения на 1-ва и 2-ра степен?
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар


                #37
                Моят разход на Типо 1.6 двувалка 90 к.с. не пада под 13-14 градско, но извънградско е около 7. И аз не мога да си обясня каква е тази работа, при мен разликата е, че изобщо няма плочка. Газаджията сложи някакво негово хоуммед приспособление.

                Коментар

                Working...
                X