Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обикновена газова уредба на 1.8 16V 113 коня-възможно или не

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ми... онзи ден гледахме някакъв подобен Фиат и то не са само тези пръстени , които свързвят , а вътре има и едни дросели, които ако гръмне може да ги покриви и тогава ни на газ работа , ни на бензин, иначе самите пръстени не видях как са захванати , но май ако гръмне само ще ги измъкне от колекторните тръби и после могат пак да се нахлузят.Така наречените "кихалки" задължително ги слагаме на пълните инжекции.Има фабрично защитени дебитомери , които като гръмне не може да издуха нажежаемата нишка/подвижната клапа. Тогава се слага само "кихалка" на кутията на въздушния филтър.
    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

    Коментар


      #17
      Ъмм... (да се изразя като теб в другата тема ). Аз съм този с фиата дето гледахте онзи ден, ама да си кажа честно не можах да разбера в крайна сметка да се слага ли вакуумна газова или не? Знам, че си в позиция, която може и да ти е неудобно да кажеш "недей" ама от друга страна можеш само да спечелиш от един такъв отговор ако е коректен Та би ли дал тежка дума като специалист и да приключим тази двумесечна вече тема?
      Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

      Коментар


        #18
        Ако съм аз ще си сложа , но принципно съм си безразсъден... Риска си е твой , от нас само се иска да ти я монтираме, но гаранция за дроселите и пръстените и Господ няма да ти даде ...
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар


          #19
          само да се похваля

          само да се похваля че вчера си монтирах газова / обикновена - 1.8 16v Marea, Zavoli /за сега върви перфектно. Газаджията ме уверявя, че няма да има проблем, но като навъртя малко километри ще пусна тука един пост за да кажа как е[/code]
          FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
          ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

          Коментар


            #20
            Re: само да се похваля

            ivodonev написа:
            само да се похваля че вчера си монтирах газова / обикновена - 1.8 16v Marea, Zavoli /за сега върви перфектно. Газаджията ме уверявя, че няма да има проблем, но като навъртя малко километри ще пусна тука един пост за да кажа как е[/code]
            Струвше ти?

            Коментар


              #21
              Re: само да се похваля

              ivodonev написа:
              само да се похваля че вчера си монтирах газова / обикновена - 1.8 16v Marea, Zavoli /за сега върви перфектно. Газаджията ме уверявя, че няма да има проблем, но като навъртя малко километри ще пусна тука един пост за да кажа как е[/code]
              това май е първия такъв двигател във форума на газ, кажи кой майстор ти я сложи, координати и цена?
              ex Fiat Bravo GT

              Коментар


                #22
                600лв+10лв газ +43лв свещи - което както и да го погледне човек си е дебело.Ма нали ми е приятел! Ина4е проверявах на няколко места :1. 480лв + 30лв за бот. в резервната гума - на гърба на парка Заимов2. 560лв - при некви в Надежда3. аз понеже съм мноо отворен се набутах на най- дебелото, но поне го познавам пи4а и се надиавам ако има проблем да ми обърне повече внимание
                FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
                ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

                Коментар


                  #23
                  Здравей!А координати някакви на майстора можеш ли да дадеш?
                  Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                  Коментар


                    #24
                    ivodonev написа:
                    600лв+10лв газ +43лв свещи - което както и да го погледне човек си е дебело.Ма нали ми е приятел! Ина4е проверявах на няколко места :1. 480лв + 30лв за бот. в резервната гума - на гърба на парка Заимов2. 560лв - при некви в Надежда3. аз понеже съм мноо отворен се набутах на най- дебелото, но поне го познавам пи4а и се надиавам ако има проблем да ми обърне повече внимание
                    УУУУ, скъпичко. Дано всичко е ОК и ти харчи малко

                    Коментар


                      #25
                      Честито, макар и на мен да ми се вижда скъпичко... Има ли нещо повече от тази за 480 лв.?
                      Alles in Ordnung

                      Коментар


                        #26
                        Според мене всичките са еднакви, ма понеже като ги разпитвах майсторите никой не пожела да ми обясни точно кво се слага така и не разбрах със сигурност. Тва което мога да кажа е, че ниамам предпазен клапан щото ниамало каде да се сложи и нямало нужда защото разтоянието м/у плочката и гумените пръстени на колекторите било повече от едиколко си см. което не знам дали е така или само ме будалкат, ма то ще си покаже. За сега сам минал само около 200км. и съм доволен, ниама никаква разлика във вървенето на колата или поне е много малка м/у газ и бензин, може би само при потегляне но почти не се усеща, за разлика от предишната ми кола кадето разликата се чустваше доста. Другото е че изпарителя е монтиран на много кофти място точно под акомулатора но наистина няма каде другаде освен там и от другата страна пред капака на ангренажния ремък но пък там е много близо до ремъците и е по-кофти. Майстора е бившия собственик на сервиз "Аутодикс" в Лозенец но сега го е продал и е взел ниакакви гаражи точно срещу Била на бул. България. Ако някой се интересува ще му обясния точно, че е малко завъртяно.Тва което исках да попитам, ако ниакой има идея, защо успях в 40л. ботилка да сипя само около 21-2л.
                        FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
                        ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

                        Коментар


                          #27
                          Защото клапанът на бутилката е прекалено стегнат - но това е по-добрият вариант - при мен бутилката е 44 литра, а мога да сипя 43))
                          Alles in Ordnung

                          Коментар


                            #28
                            Zaphod написа:
                            Защото клапанът на бутилката е прекалено стегнат - но това е по-добрият вариант - при мен бутилката е 44 литра, а мога да сипя 43))
                            Е тва се понася щото на мене на 60л. бутилка с поплавък са ми сипвали 66л. и как де не го пребиеш бензинджията
                            FIAT MAREA 1.8 16V - ВЕЧЕ НА ГАЗ БЕШЕ
                            ВЕЧЕ LAINO CLIO С БАГАЖНИК

                            Коментар


                              #29
                              Aaaa - хахах - този наистина си е за бой - аз сипвам между 42 и 43 литра на която и да е бензиностанция, но ако някой ми сипе 50....
                              Alles in Ordnung

                              Коментар


                                #30
                                Toва с малкото газ , която може да се зарежда лесно се оправя.
                                Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                                София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                                Коментар

                                Working...
                                X